Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #53

Hulk vol. 2 #53

Hulk vol. 2 #53

"Mayan Rule" - part 1: "Bloodletting"

Postacie
Zapowiedź

• Bogowie Majów!
• Koniec świata, jaki znamy.
• Gościnnie: Alpha Flight, Machine Man, She-Hulks, A-Bomb.

Streszczenie

Park Narodowy Banff, Kanada. Członkowie Alpha Flight obserwują niespotykaną tak daleko na południu zorzę polarną, a także – a może przede wszystkim – południowoamerykańską piramidę, która pojawiła się znikąd na tym obszarze. Guardian pyta, czy współpracujący z nimi Red Hulk właśnie tego się spodziewał. Ten odpiera, że nie wiedział, co znajdzie na miejscu, ale tak, czy inaczej, wzywa do ataku. Powstrzymuje go A-Bomb, który zapewnia, że czeka ich starcie z nie lada potęgami.

Dwa tygodnie wcześniej. Grupka turystów zbliża się do Chichen Itza. Na miejscu przewodnik przybliża im historię miejsca, a następnie – w związku z tym, że wycieczka jest tak nieliczna – oferuje im odwiedziny w miejscu, do którego zwykle dopuszczają tylko archeologów. Następnie prowadzi zwiedzających do otworu w ścianie świątyni i prowadzi ich do środka. Jeden z turystów, tak naprawdę Rick Jones, łączy się z She-Hulk i Lyrą, które właśnie zamierzają zbadać piramidę w Uxmal.

Rick podąża za resztą wycieczki, która trafia do wewnętrznej świątyni. Gdy kamienne wrota zamykają się za nim, przewodnik przypomina, co mówił o ofiarach z ludzi i podkreśla, że zwykle Majowie poświęcali w ten sposób swoich wrogów – wśród swoich dopuszczali puszczanie krwi, które jednak nie było tak potężne. Następnie wyciąga nóż i rozcina sobie dłoń, a jego krew kapie na ołtarz... z którego po chwili wyłania się prosząca o więcej kobieta odziana w strój Majów. Przewodnik spełnia jej prośbę, umieszczając kilku z turystów w polu siłowym i "wysysając" ich energię życiową tak, że zostaje z nich tylko proch.

Przewodnik, który też porzucił swe ubranie na rzecz stroju Majów, ogłasza, że pozostali zwiedzający również zostaną poświęceni, by przywrócić do życia bogów. Rick ma jednak dość i zmieniwszy się w A-Bomba, atakuje. Okazuje się jednak, że na ich terenie nie może nic zrobić bóstwom, które zaczynają dezintegrować kolejnych turystów. Widząc, że nie może nic zrobić, Jones chwyta matkę z dzieckiem – ostatnich żywych gości – i przebijając ściany, wyciąga ich na zewnątrz. Bogini udaje się za nim i ogłasza, że byli wdzięczni A-Bombowi za uwolnienie ich i zamierzali pozwolić mu żyć w ich świecie, teraz jednak nie będzie się mógł przed nimi ukryć. Po chwili piramida znika.

Tydzień później. Gdy do Gamma Base zbliża się mężczyzna na motocyklu, Ross bez problemu domyśla się, że to Rick. I rzeczywiście – stojąc twarzą w twarz z generałem, Jones przyznaje, że przez niego cały świat jest zagrożony.

Teraz, Kanada. A-Bomb przybliża drużynie jego pierwsze spotkanie z bogami Majów, gdy pod wpływem iluzji uwolnił ich z kryształu, w którym byli uwięzieni [patrz Hulk vol. 2 #30-31 – przyp. S_O]. Aurora pyta, co stało się z Shulkie i jej podopieczną po nieudanej akcji Ricka. Ten wyjaśnia, że próbował się z nimi skontaktować, okazało się jednak, że piramida w Uxmal zniknęła, a one razem z nią. Puck tymczasem pyta, skąd wiedzą, że piramida, na którą patrzą, również nie jest iluzją. Rulk wyjaśnia, że zbadali ją za pomocą satelity i uznali, że jest realna.

Podczas, gdy Guardian wysyła Aurorę na przeszpiegi, Machine Man wysuwa hipotezę, według której każda piramida jest zakotwiczona w kilku miejscach, między którymi się przenosi i zgaduje, że ta, na którą patrzą, przez jakiś czas stała w Egipcie. Mac prosi więc Sasquatcha, by zmienił się z powrotem w Waltera, którego ekspertyza może okazać się pomocna. Okazuje się jednak, że stwór został opętany przez Majów i rzuca się na resztę herosów.

W trakcie walki Aaron próbuje go postrzelić, trafia jednak w Snowbird, w ten sposób domyślając się, że inne bóstwa wpływają na przebieg walki. Usłyszawszy to, Red zauważa, że walczący coraz bardziej zbliżają się do piramidy i wraca do starcia, by odciągnąć A-Bomba. Mimo, że udaje mu się uratować Ricka, Sasquatch i Snowbird znikają w świątyni. Gdy piramida znika, pojawia się przed nią twarz bogini, z którą Jones starł się w Chichen Itza. Ogłasza ona, że gamma-ludzie byli dla nich nieocenioną pomocą i w ramach podziękowań rzuca pod nogi Rulka i A-Bomba "wyssane" do cna ciała She-Hulk i Lyry.

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #53 Hulk vol. 2 #53 Hulk vol. 2 #53 Hulk vol. 2 #53 Hulk vol. 2 #53

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.