Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #54

Hulk vol. 2 #54

Hulk vol. 2 #54

"Mayan Rule" - part 2: "Reunion"

Postacie
Zapowiedź

• Bogowie Majów!
• Koniec świata jaki znamy.
• Gościnnie: Alpha Flight, Machine Man, She-Hulks, A-Bomb.

Streszczenie

San Miguel, Salwador. Ulice zalewa powódź sprowadzona przez Ixchel, boginię-jaguara, która ogłasza, że nadszedł czas Mayapan, a mieszkańcy wkrótce znów nauczą się ich wielbić.

Gamma Base otrzymuje wiadomość od Pucka, który, wraz z Guardianem i Shamanem, nadal jest hospitalizowany, jednak nie zamierza siedzieć z założonymi rękami. Rick zrywa połączenie, stwierdzając, że Judd powinien się cieszyć – w końcu jego przyjaciele mają jeszcze szanse na przeżycie. Słysząc to, Ross zaprasza go do laboratorium, gdzie Machine Man umieścił ciała She-Hulk i Lyry w bogatym w środki odżywcze płynie. Jak wyjaśnia, wyczuł oznaki życia u obu kobiet, choć zostały one spowolnione do tego stopnia, że zwykły człowiek nigdy nie zwróciłby na nie uwagi. Nagle zagląda do nich Annie, która przyniosła informacje o bogach Majów. Jak się okazuje, nie musiała szukać długo – wystarczyło włączyć telewizję, która nadaje z San Miguel. Widząc nagrania, A-Bomb rozpoznaje w Ixchel Chibi, dziewczynę, która wmanewrowała go w tę sytuację. Annie informuje też herosów, że w stolicy Gwatemali inne bóstwo, wampiropodobny Camazotz, zaatakował grupę wysoko postawionych polityków. Jak domyśla się Ross, bóstwa chcą tym pokazem siły zmusić mieszkańców do posłuszeństwa. Na koniec LMD ujawnia, że piramida z Chichen Itza wróciła na swoje miejsce, Ross każe więc przygotować się do odlotu.

Wkrótce później. Gdy samolot Gamma-grupy zbliża się do celu, Machine Man zauważa, że piramida z Uxmal zjawiła się w Egipcie – jak zauważa Ross, nie tak daleko od granicy z Sharzhadem. Tymczasem świątynia w Chichen Itza pojawia się w ich polu widzenia, Generał wystrzeliwuje więc w jej stronę rakietę, zamierzając sprawdzić, z czym będą musieli się zmierzyć. Ku ich zaskoczeniu, rakieta przenika przez ścianę, tylko po to, by pojawić się w Egipcie, przeteleportowana do drugiej piramidy. Co gorsza, atak ten zaalarmował Majów, pojazd zostaje więc zaatakowany przez kolejne uwolnione bóstwo – giganta ognia, Tohila. Ross wystrzeliwuje kolejną rakietę, po czym każe Rickowi się przemienić, samemu też przeistaczając się w Rulka. Następnie rozpoczyna manewr rozdzielenia samolotu, każąc Aaronowi wywołać eksplozję baku. Zauważa jednak, że Tohil atakuje oddzielony kokpit pilotowany przez Annie, rzuca się więc na niego, by kupić pozostałym nieco czasu. Po kilku sekundach samolot eksploduje, poważnie raniąc bóstwo, gdy jednak Czerwony ląduje, staje przed nim bóstwo ziemi i lasu, Yum Kaax, który unieruchamia go pnączami. Na pomoc Rulkowi przybywa jednak Aaron, rozcinając gałęzie wbudowaną piłą. Gdy zaś do towarzysza dołącza znacznie teraz mniejszy Tohil, atakuje go A-Bomb.

Widząc, że bitwa nie idzie po ich myśli, Ixchel, Camazotz i trzecie bóstwo, Al Puch, wyruszają do walki, pozostawiając piramidę niestrzeżoną. Wykorzystuje to Annie, która wkrada się do środka.

Na polu bitwy Al Puch dotyka Rulka, wywołując paroksyzm bólu, Ixchel strofuje go jednak, przypominając, że potrzebują mocy nadludzi, by ożywić swych pozostałych braci. Otoczeni przez przeciwników, Gamma-wojownicy są gotowi kontynuować walkę, Machine Man oświadcza jednak, że muszą dokonać odwrotu. Spytany wyjaśnia, że zauważył pewną prawidłowość: po zniknięciu She-Hulk i Lyry pojawiły się dwa bóstwa, a po schwytaniu trzech członków Alpha Flight – których w tym momencie, również "wysuszonych", odnajduje Annie – do walki dołączyła kolejna trójka. Tohil potwierdza jego teorię, stwierdza jednak, że "włochaty" bóg był tak silny, że pozwolił im na ożywienie dwóch spośród nich. W tym momencie ziemia zaczyna pękać, a z jej głębin wyłania się brat Tohila – Jacawitz, bóg wulkanów.

Korekta: Aruna

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #54 Hulk vol. 2 #54 Hulk vol. 2 #54 Hulk vol. 2 #54 Hulk vol. 2 #54 Hulk vol. 2 #54

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.