Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #6

Scarlet Spider vol. 2 #6

Postacie
Zapowiedź

• Komiks o którym wszyscy mówili.
• Kaine staje się zwierzyną, gdy córka Kravena Łowcy bierze go na celownik.
• Madame Web pojawia się z hukiem w życiu Kaine'a wraz z mroczną wizją jego przyszłości.

Streszczenie

Scarlet Spider staje się ulubionym tematem mediów w okolicach Houston, a heros zyskuje sobie sporo fanów. Sam Kaine znajduje się w studiu tatuażu, gdzie daje sobie wytatuować ramię. Gdy wychodzi, trafia na Aracely, która wyjaśnia, że wyczuła go, bo bardzo głośno on "czuje" i zaciąga go do grill-baru, nieświadoma, że są obserwowani. Tam przyznaje, że nadal nie pamięta swojej przeszłości, a spytana o to, czemu nadal nosi niebieską bluzę z kapturem, którą otrzymała, wyjaśnia, że kojarzy jej się ona z Kainem – który z kolei wścieka się, widząc ją, jednocześnie jednak przypomina mu ona o tym, by być lepszym człowiekiem. Kaine pyta, jakim cudem wie ona, co on myśli i jak nauczyła się angielskiego, ta więc stwierdza, że czasem, gdy zamyka oczy, widzi to, co ludzie myślą i czują. Czasem natomiast widzi zbliżającą się Ciemność. Spytana, odpiera, że Annabelle jest w kościele.

Kościół ten, jak się okazuje, jest miejscem koncertu rockowego, z Annabelle na wokalu. Gdy Kaine rozgląda się po publiczności, nagle zauważa Anę Kravinoff, która atakuje go nożem i rozcina jego przedramię. Gdy dziewczyna zaczyna uciekać, Kaine rusza za nią na chór, gdzie córka Kravena podpala butelkę z winem i rzuca ją w tłum, wywołując pożar. Kaine rusza na pomoc, traci jednak kontrolę nad swym ciałem, domyśla się więc, że ostrze było zatrute. Zwalcza jednak efekty toksyny i wdaje się w walkę z Aną, która rzuca się na niego, krzycząc, że zabije go tak, jak zabiła swego brata. Nagle podłoga zapada się pod nimi, a oboje wpadają do piwnicy. Kaine podnosi się pierwszy, wtedy jednak widzi spadającą na Anę część stropu, ratuje więc ją przed zmiażdżeniem. Uratowana, dziewczyna stwierdza, że klon stał się słaby jak Spider-Man i ogłasza, że Łowca wkrótce przybędzie i go zabije. Czując nawrót efektów toksyny, Kaine ucieka. Zataczającego się przed kościołem odnajduje Annabelle, klon każe jej więc uciekać, nie chcąc, by stała się jej krzywda.

Następnego dnia. Do sprzątającego kościół księdza podchodzi Kaine, który stwierdza, że potrzebuje jego pomocy. Wyjaśnia, że nie rozumie, czemu otrzymał drugą szansę na życie, podczas gdy jego brat, dobry człowiek, musiał umrzeć. Dowiadując się, jak jego rozmówca ma na imię, duchowny stwierdza, że czeka go sporo roboty, dodaje jednak, że powinni zacząć od spowiedzi.

W celi Salamandera zjawia się pewien mężczyzna, stwierdzając, że zawiódł on. Łotr wyjaśnia, że w ich sprawy wmieszał się Pająk i prosi o drugą szansę, jego rozmówca stwierdza jednak, że musi wrócić do domu – Mexica muszą być gotowi. Zapewnia, że Wilki zajmą się Pająkiem i dziewczyną. A wtedy nadejdzie Ciemność...

W Nowym Jorku Madame Web i jej córka przechadzają się ulicami, gdy nagle Julia z krzykiem pada na kolana, stwierdzając, że "ona" wróciła – i obrała sobie na cel Kaine'a.

Kraven upewnia się, że Kaine nadal żyje, a gdy jego córka potwierdza, pyta ją o to, czego się dowiedziała. Ta więc ujawnia, że wie o przyjaciołach klona i że próbuje on być bohaterem. Pyta, czy ojciec w końcu ją zabije, ten więc stwierdza, że najpierw muszą przygotować się do łowów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #6 Scarlet Spider vol. 2 #6 Scarlet Spider vol. 2 #6 Scarlet Spider vol. 2 #6 Scarlet Spider vol. 2 #6 Scarlet Spider vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.