Avalon » Serie komiksowe » Avenging Spider-Man » Avenging Spider-Man #8

Avenging Spider-Man #8

Avenging Spider-Man #8

"Ends Of The Earth" - Epilogue

Postacie
Zapowiedź

• "Ends Of The Earth" - Epilog!
• Gościnnie: Doctor Strange, Silver Sable, Doctor Doom i nieopowiedziana historia, które zmieni ich wszystkich.

Streszczenie

U wybrzeży Gwatemali. Spider-Man wraz z agentami S.H.I.E.L.D. przeczesuje resztki podwodnej bazy Doctora Octopusa w poszukiwaniu Silver Sable. W końcu Black Widow wysyła Petera na powierzchnię, a gdy ten chce kontynuować poszukiwania przekonując, że coś zauważył, dodaje ona, że był to rozkaz od Captaina America.

Tymczasem, na pokładzie Zenithu, statku Horizon Labs, Cap upewnia się, że urządzenie do podtrzymywania życia, do którego podłączony jest Octavius, blokuje jego myśli i telepatyczne komendy. Po chwili na pokładzie zjawia się Spidey, który prosi o pozwolenie na kontynuowanie poszukiwań, Rogers stwierdza jednak, że heros jest ich specjalistą w dziedzinie Octopusa i potrzebują go na pokładzie Quinjeta, którym przetransportują łotra do Raft. Widząc, że Pająk jest zasępiony, Steve próbuje go przekonać, że to, co miało miejsce, było prawdziwą wojną, a Silver Sable, jako wyszkolony żołnierz i najemnik, wiedziała, co to oznacza. Spider-Man stwierdza jednak, że była ona czymś znacznie więcej i wspomina ich spotkanie sprzed kilku lat.

Kilka lat wcześniej. Na Times Square Spidey powstrzymuje złodzieja przed ucieczką, a gdy zwraca niedoszłej ofierze kradzieży jej dobytek, kobieta zauważa, że na jednym z ekranów pojawiła się wiadomość do bohatera – od Silver Sable, która prosi Spidera o spotkanie na miejscu ich ostatniego starcia z Dominikiem Fortunem [patrz Web of Spider-Man #72 – przyp. S_O]. Jakiś czas później Sable zaprasza Pająka do limuzyny, gdzie czekają już Doctor Strange i symkariańska księżniczka, Lenka. Spidey rozpoznaje w dziewczynie narzeczoną Doctora Dooma, o której głośno ostatnio w mediach, Strange wyjaśnia więc, że Lenka jest siódmą córką siódmej córki ze szlacheckiego rodu, a to daje jej olbrzymi magiczny potencjał. Na jego prośbę władcy Symkarii wychowywali ją w tajemnicy, po jej 21. urodzinach jednak jej ojciec zaproponował jej rękę Doomowi w ramach paktu o nieagresji. Władca Latverii zna się na magii na tyle, że byłby w stanie wykorzystać moce Lenki do własnych celów. Nie mogą na to pozwolić, dlatego poprosili o pomoc Spider-Mana: związek księżniczki z Doomem może zerwać jedynie ślub z kimś, kogo Lenka prawdziwie kocha, a od lat była fanką Pająka. Nim jednak Peter zdąży zaprotestować, auto zostaje zaatakowane przez Doctora Dooma, który żąda zwrotu jego narzeczonej. Spidey próbuje go zatrzymać, dyktator jednak bez większych problemów powala go. Na szczęście Sable posiada prototypowy paralizator, którym chwilowo unieruchamia Dooma, a Strange wykorzystuje okazję, by wszystkich wyteleportować.

Gdy są już bezpieczni, Strange roztacza wokół nich zaklęcie maskujące, po czym wszyscy zaczynają zastanawiać się, jaki powinien być ich kolejny krok. Lenka stwierdza, że Spider-Man nie miał żadnych szans przeciwko Doomowi i dodaje, że nie może narażać go na niebezpieczeństwo, tak jak Marka. Gdy Spidey nie wie, o kogo chodzi, księżniczka wyjaśnia, że Marek pracował w pałacowej kuchni i od lat był jej najlepszym przyjacielem. Gdy poznał plan Strange'a, ofiarował się jako jej mąż, Lenka nie chciała go jednak narażać. Teraz, gdy okazało się, że Spider-Man tak czy inaczej jest bezradny wobec Dooma, zaczyna się zastanawiać, czy nie popełniła błędu. Peter proponuje, by wezwać herosa, który będzie w stanie poradzić sobie z Doomem, Stephen oświadcza jednak, że prawdziwa miłość jest warunkiem koniecznym – nie tylko do ślubu, ale także nocy poślubnej. Słysząc to, Lenka protestuje, oświadczając, że nie zamierza sypiać z Pająkiem, ten więc proponuje, by odnaleźć Marka, a gdy Lenka nie chce go narażać, Spidey tłumaczy jej, że nie może ona pozwolić, by odpowiedzialność za osoby, które kocha, uniemożliwiła jej bycie z nimi. Gdy Sable pyta, czy księżniczka naprawdę kocha tego chłopca, ta potwierdza i podaje adres, pod którym ukrywa się on w Nowym Jorku, Spider-Man oferuje się więc go sprowadzić.

Jakiś czas później Spidey wpada do pokoju Marka, oświadczając, że księżniczka potrzebuje jego pomocy. Chwilę później śmigają już na pajęczynie do ambasady Symkarii, gdzie Lenka wita przyjaciela, pytając, czy nadal pragnie ją poślubić. Gdy ten potwierdza, Sable prowadzi ich do podziemnego bunkra, gdzie jej wuj odprawi ceremonię. W tym momencie budynek zostaje zaatakowany przez Dooma, który przebija się przez superherosów. Sable jednak nie zamierza ustępować. W pewnym momencie Doom zatrzymuje się, po czym oświadcza, że księżniczka nie jest już dla niego nic warta i odchodzi, oświadczając, że bohaterowie jeszcze zapłacą za to, że ośmielili się stanąć mu na drodze. Gdy kurz opada, Sable rozgląda się po zniszczonym budynku i stwierdza, że Strange będzie musiał zapłacić za naprawy, widząc jednak szczęśliwą księżniczkę stwierdza, że tym razem pracowała za darmo.

Teraz. Spidey oświadcza, że właśnie wtedy odkrył, że Sable, jedna z najodważniejszych postaci, które znał, tylko udawała, że liczą się dla niej tylko pieniądze, była bowiem gotowa walczyć do ostatniego tchu w imię miłości – do swego państwa, do swojej rodziny i przyjaciół... Miłości do życia.

Wkrótce później Quinjet dociera do Raft, gdzie Avengers zawożą Octopusa do jego celi. Peter prosi o chwilę sam na sam z łotrem, a gdy pozostali opuszczają pomieszczenie, informuje on Otta, że geniuszom z Horizon udało się rozgryźć kody zabezpieczające jego satelity. Oświadcza, że były one zbyt łatwe do przeprogramowania, by móc uratować świat i stwierdza, że właśnie tyle zostanie po Octaviusie – absolutnie nic. Gdy wychodzi na zewnątrz, Captain pyta go, czy wszystko w porządku, ten jednak zaprzecza – Sable gdzieś tam jest, a on nie powinien był jej zostawiać.

Tymczasem, u wybrzeży Gwatemali. Black Widow każe agentom jeszcze raz przeczesać dno zatoki, przypominając, że Spider-Man coś zauważył. Za ich plecami jednak przemyka się, niepostrzeżenie, złoty octobot.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avenging Spider-Man #8 Avenging Spider-Man #8 Avenging Spider-Man #8 Avenging Spider-Man #8 Avenging Spider-Man #8 Avenging Spider-Man #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.