Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #687

Amazing Spider-Man #687

Amazing Spider-Man #687

"Ends Of The Earth" Part Six

Postacie
Zapowiedź

• Doctor Octopus ma nowy zespół Sinister Six: Avengers!
• Czy Spider-Man będzie w stanie poświęcić jedno życie, by uratować całą populację?

Cytat

Rhino chwytajac Silver Sable: "So this-- this is how I hurt you, Spider-Man. How I finally won."

Streszczenie

Gwatemala. Spider-Man, Black Widow, Silver Sable i Mysterio walczą z opanowanymi przez Doctora Octopusa Avengerami. Drużyna Pająka nie stoi jednak na straconej pozycji, kierowani bowiem przez octoboty bohaterowie próbują walczyć z krępującymi ich robotami, spowalniając tym samym swoje ruchy. Dzięki temu Thor nie może użyć Mjolnira, a Sable powala Kapitana w walce wręcz. Nie wszystko idzie jednak po pajęczej myśli, gdy Widow pada od strzału Iron Mana. Przełomowy moment nadchodzi, kiedy Mysterio włącza elektromagnetyczny impuls, który dezaktywuje octoboty. Avengers są wolni!

Octopus nie poddaje się jednak. Ze swojej podwodnej bazy, niedaleko miejsca, gdzie stoją bohaterowie, wystrzeliwuje rakiety, które wyniosą na orbitę ostatnie fragmenty soczewki Octaviusa.

Red Hulk, Iron Man i Thor ruszają, aby je powstrzymać.

Mysterio informuje Pająka, gdzie dokładnie jest baza Dock Ocka, wskazuje gdzie trzyma swój statek, który pomoże się im tam dostać, po czym znika. Spidey i Sable ruszają do walki.

Członkowie laboratorium Horizon także odnajdują bazę Octopusa. Po wykryciu zostają zaatakowani. Na szczęście na ratunek przybywa Spidey w pożyczonym statku. Modell i kompania chcą pozostać blisko bazy licząc, iż uda im się złamać technologię Octaviusa, dzięki czemu namierzą satelity.

Spider-Man i Sable wkraczają do bazy Siniter Six. Octavius postanawia ją zatopić. Na drodze staje im Rhino. Spider próbuje przekonać go, aby im pomógł, tak jak wcześniej Mysterio. Okazuje się jednak, iż Aleksei po śmierci żony nie ma już żadnego współczucia. Pomagając Octaviusowi nie chciał pieniędzy, chciał być w pierwszym rzędzie i patrzeć jak umiera świat.

Rhino atakuję i chwyta Sable w uścisku. Peter nie może nic zrobić, by ją ocalić. Sablinowa prosi Pająka, aby ją zostawił i powstrzymał Octopusa, wtedy jej Symkaria nie zginie. Aleksei trzyma kobietę w uścisku. Widząc, że sytuacja rani Pająka, w końcu ma chwilę triumfu. Tłumaczy Avengerowi, że nie ruszy się z tego miejsca. Podnosząca się woda utopi Sable.

Spider-Man nie chce iść. Przysiągł sobie przecież, że nikt nie umrze, kiedy on jest w pobliżu. Ale nie ma wyboru. Chwilę później wbiega do centrum dowodzenia, gdzie jest Otto. Wywiązuje się walka. Podczas niej Otto wyjawia, że jego planem nie jest zabicie całej ludzkości. Chce pozostawić przy życiu ok. 50 tysięcy ludzi, w tym Spider-Mana. Dzięki temu w nowym, postapokaliptycznym świecie zostanie zapamiętany jako największy złoczyńca ludzkości.

Chwilę później Octaviusowi udaje się uzyskać przewagę w walce. Wszystkie jego ogromne macki łapią Parkera w uścisku; a sam Otto wydostaje się ze swojego ochronnego kombinezonu i pełznie do panelu kontrolnego chcąc włączyć swoje satelity, które gotowe czekają na orbicie. Peter wykorzystując wszystkie pokłady swojej woli i siły uwalnia się w ostatniej chwili z macek i powstrzymuje szalonego doktora.

Chwilę później jest już na statku Maxa Modella. Przekazuje im Octaviusa i prosi, by podtrzymali go przy życiu. Spider daleki jest jednak od triumfu. Zwycięstwo kosztowało go śmierć Silver Sable.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #687 Amazing Spider-Man #687 Amazing Spider-Man #687 Amazing Spider-Man #687 Amazing Spider-Man #687 Amazing Spider-Man #687 Amazing Spider-Man #687 Amazing Spider-Man #687

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.