Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates » Ultimate Comics Ultimates #12

Ultimate Comics Ultimates #12

Ultimate Comics Ultimates #12

"Two cities. Two worlds." Part 6

Postacie
Zapowiedź

• Reed Richards - przestępca numer jeden na świecie.
• Jak Tony Stark przetrwa Miasto bez Iron Mana?
• Dodatkowo: przeznaczenie Nicka Fury.

Streszczenie

The City. Na jednej z platform przebywa Maker, Hulk i obezwładniony Stark. Tony jest poddawany inwazyjnym badaniom. Dzięki temu Reed dowiaduje się o jego nowotworze w mózgu. Jednocześnie rozmawiają o ostatnich wydarzeniach.

W tym samym czasie AI Kopuły wykrywa obecność Anthony'ego. Uznaje go za błąd w systemie. Anthony nie zwraca na to uwagi i pyta, czy zostaną przyjaciółmi. City nie wie, czym jest przyjaźń. Anthony postanawia w takim razie pomóc City, jednak najpierw chce, by zagrali w grę.

Reed traci kontrolę nad City. Po chwili platforma, na której stał wraz ze Starkiem, zaczyna się trząść, a koło nich pojawia się olbrzymi robot, który przedstawia się jako Anthony i chwyta Reeda w swą mechaniczną dłoń. Zdezorientowany Richards nakazuje City wezwać wszystkich Children of Tomorrow, by mu pomogli. Nie przynosi to jednak oczekiwanych skutków. The City odmawia mu, a następnie wygłasza mowę do Dzieci.

Informuje ich o tym, że Maker nie może być dalej ich przywódcą, gdyż dokonał czynów ich niegodnych. Wspomina także o Death – jednym z Children - którego ze względu na kalectwo Reed wysłał na misję samobójczą. Maker nie może znieść słów City. Rozciąga swe ciało, a wydłużoną ręką sięga po ukryte serum Giant-Mana, które wstrzykuje Hulkowi.

Banner rośnie do rozmiarów maszyny Anthony'ego i powoli ją niszczy. Stark nie uwzględnił tego w planie, więc wzywa wsparcie. Na miejscu pojawiają się Thor i Sue Richards. Oboje atakują Hulka, by ten ostatecznie stracił przytomność. Reed mówi Sue, że wciąż ją kocha. Ona wyjawia mu, że czuła się winna jego śmierci. Gdy dowiedziała się, że przeżył i stał się Makerem, wyzbyła się wszelkich emocji wobec niego. Chce tylko, by świat pozostał bezpieczny. Wykorzystując swe moce Sue obezwładnia Reeda. Sytuacja zostaje uznana za opanowaną.

Alaska. Trzydzieści mil od północnego bieguna. Samotny wędrowiec po dłuższej wędrówce dociera wreszcie do sklepu. Podaje sprzedawcy listę zakupów i wsłuchuje się w wiadomości telewizyjne. Prezenter informuje, że kolejne miasta i stany starają się ogłosić swoją niepodległość i niezależność od rządu USA. Wędrowiec przeprasza sprzedawcę i informuje, że nie potrzebuje zakupów. Steve Rogers ma zamiar wrócić i odbudować Stany Zjednoczone Ameryki.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #12 Ultimate Comics Ultimates #12 Ultimate Comics Ultimates #12 Ultimate Comics Ultimates #12 Ultimate Comics Ultimates #12 Ultimate Comics Ultimates #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.