Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #640

Journey Into Mystery #640

Journey Into Mystery #640

"Manchester Gods" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Otherworld w płomieniach!
• Czy Rycerze Okrągłego Stołu, Merlin, Król Artur i Captain Britain oprą się potędze industrialnej północy?
• Tymczasem Loki odkrywa coś, co wszystko odmieni...

Streszczenie

Jeden z pubów w Londynie. Ochroniarz podchodzi do stolika, przy którym siedzi Hellstrom. Trzyma za kołnierze Lokiego i Leah, którzy próbowali zakraść się do środka. Son of Satan każe zostawić ich w spokoju. Okazuje się, że byli tu umówieni. Loki chce wynająć Daimona do pracy detektywistycznej. W Anglii istnieją miejsca mocy ściśle powiązane z Otherworldem i jego bogami. Jest pewien, że Manchester Gods też takie mają i chce wiedzieć gdzie one są.

Dwa dni później Król Artur dowodzi rozpaczliwą obroną przed atakiem oddziałów Manchester Gods. Nagle atak się załamuje, a napastnicy szybko się wycofują. W tym samym czasie przez portal wracają Loki i Leah. Captain Britan, wie że to sprawka Lokiego. Ten opowiada o swoim planie. Namierzył miejsca mocy przeciwnika w realnym świecie. Przed chwilą wysadził jedno z nich w powietrze. Nie ma jednak zamiaru kontynuować tych działań. Teraz chce wniknąć w szeregi napastników. Będzie chciał udać, że zdradza starych bogów. Uprzedzi ich o planowanym ataku na kolejne miejsce mocy. Kiedy uda im się je obronić, Loki zyska ich zaufanie. Postara się uwolnić Red Kinga, który powinien się z nimi rozprawić.

Niedługo potem w Londynie Leah przynosi informacje o miejscu spotkania z przedstawicielem Manchester Gods. Wieczorem oboje udają się do Witton Park. Nagle pojawia się przed nimi pociąg, który zabiera ich do Hog… do siedziby Manchestera. Tam wita ich Mr. Wilson. Jest swego rodzaju druidem nowych bogów. Tylko zamiast różdżek preferuje stal i parę. Oprowadza ich po rezydencji i objaśnia motywy ich działania. Uwięzili Red Kinga, ponieważ jego ogień i furia napędzają ich silniki. Magiczne stworzenia jak trole czy elfy same przychodzą do ich miast szukając lepszego życia i demokracji. Tu nie czeka ich głód, jak we wsiach pod Camelotem, gdzie większość zbiorów trzeba oddać na potrzeby zamku. Otherworld zawsze był uosobieniem Angielskiej podświadomości. Manchester był pierwszym na świecie nowoczesnym miastem i symbolem nowej ery. Kiedy wygrają wojnę będą chcieli zawrzeć pokój. Nie będą się wtrącać do działań Captain Britan Corps. Pozwolą Arturowi zachować swój tron. W końcu Anglia nie jest republiką. Chcą tylko, aby Otherworld odzwierciedlał prawdziwy wygląd i zróżnicowanie Brytanii. Czas na zmiany.

Kiedy Leah i Loki zostają sami, Loki ze smutkiem stwierdza, że są po złej stronie konfliktu.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #640 Journey Into Mystery #640 Journey Into Mystery #640 Journey Into Mystery #640 Journey Into Mystery #640 Journey Into Mystery #640 Journey Into Mystery #640

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.