Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #639

Journey Into Mystery #639

Postacie
Zapowiedź

• Na północy Otherworld dochodzi do konfliktu.
• Asgardia nie chce się mieszać... oficjanie. Nieoficjalnie, deleguje Lokiego, by zajął się problemem.
• Tajna misja od Heli!

Streszczenie

To zaczęło sie na północy Otherworldu. Tam powstał nowy bóg metalu, węgla i stali zwany Manchester. Udało mu się uwięzić Red Lorda. Początkowo go ignorowano i niedoceniano. Kiedy jego wielkie kroczące machiny zaatakowały, było już za późno. Kiedy pokonały wróżki i trole zostawiając za sobą spaloną ziemię stało się jasne, że niedługo zniszczą całą magię w tej krainie. Bogowie i władcy Otherwolrdu poprosili o rokowania. Milczący przysłali swojego przedstawiciela. Ale nie miał ze sobą propozycji kompromisu. Kazał im ustąpić. Nadszedł czas innych bogów. Otherwolrd nie był gotowy do wojny. Dopiero podnosił się po ostatniej. Dlatego wysłano Cabera, aby poszukał wsparcia wśród innych Panteonów. Ostatecznie trafił do Asgardii. Tam przyjęły go All-Mothers. Mimo wzburzenia Thora, odmówiły pomocy. Zasadą jest, aby panteony nie mieszały się nawzajem do swoich wewnętrznych praw. To samo usłyszał Asgard podczas walki z Serpentem. Nie mogą ryzykować, że wrócą walki między różnymi panteonami.

Po audiencji All-Mother wezwały jednak do siebie Lokiego. Każą mu udać się do Otherwoldu, ale nie jako przedstawiciel Asgardii tylko osoba prywatna – turysta. W ich interesie jest, aby zapanował pokój. Wierzą, że Loki będzie w stanie do tego doprowadzić. Chłopak szybko biegnie do jaskini. Każe Leah się pakować. Lecą do Anglii.

Niedługo później lądują na Heatrow. Tam oczekuje na nich Herne (ktoś jeszcze pamięta serial z lat 80 "Robin of Sherwood"?). Po małych zakupach w sklepie z pamiątkami wsiadają do taksówki. Do Otherworldu można dostać się w specjalnych miejscach, gdzie bariera między światami jest bardzo cienka. Są to miejsca ważne dla Brytanii i jej historii. Są to także miejsca mocy dla bogów Otherworldu. Muszą dobrze wybrać miejsce przejścia, aby nie trafić na terytorium zajęte przez wroga. Ostatecznie jadą do Stonehange.

Po drugiej stronie czekają na nich Captain Britain i Caber. Razem wyruszają konno w długą podróż do Camelotu. Nikt nie cieszy się z jego przyjazdu. Nie takiej pomocy oczekiwano i nikt nie spodziewa się, że coś dobrego z tego wyniknie. Na miejscu Loki i Leah dostają chwilę na odświeżenie się w swojej komnacie. Wówczas poprzez swoją podwładną kontaktuje się z chłopakiem Hela. Wciąż cierpi z powodu rany od Disir i żąda od niego, aby jej pomógł. Jeden łyk ze Świętego Graala - tego potrzebuje. Loki ma to zorganizować.

Niedługo potem Król Artur przemawia do bogów i bohaterów Otherwoldu. Zagrzewa ich przed jutrzejszą bitwą. Loki przy okazji podchodzi do Pani z Jeziora i podpytuje o Graala, ale ta go spławia. Następnego dnia dochodzi do bitwy. Jest ona krwawa i pochłania wiele ofiar. Nie rozstrzyga jednak konfliktu. Loki i Leah oglądali ją z daleka. Musi być jakiś lepszy sposób na zakończenie tego szaleństwa.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #639 Journey Into Mystery #639 Journey Into Mystery #639 Journey Into Mystery #639 Journey Into Mystery #639 Journey Into Mystery #639 Journey Into Mystery #639

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.