Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #32

Avengers Academy #32

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• W Akademii jest Sentinel. X-Men uważają, że każdy powinien trafić na złomowisko. Oops.

Cytat

Juston: "I reprogrammed him! He'd never hurt a mutant now!"
Sentinel: "Destroy all mutants!"
Juston: "Perfect timing, big guy."

Streszczenie

Juston chce sam naprawić swego Sentinela, chociaż ten zapewnia, że ma adekwatne procedury naprawcze. Chłopak ma jednak lepsze wyczucie estetyki. Rozmowę przerywa im pojawienie się X-23, która chce się upewnić, że mutantom nic nie grozi ze strony robota.

Na jej polecenie Sentinel wymienia wszystkie swe dyrektywy w kolejności malejącej: nigdy nie opuścić Justona, chronić Justona, chronić wszelkie życie, nie robić krzywdy żywym istotom, chyba że w obronie Justona lub innych istot żywych, bronić siebie, zachować siebie. I pochwycić lub zniszczyć wszystkich mutantów. Chłopak jest zakłopotany. Tłumaczy, że tej dyrektywy nie był w stanie wymazać, więc uczynił ją najmniej ważną i wprogramował zabezpieczenia przed jej wykonaniem.

Laura jest zdania, że w takim razie powinien kompletnie wykasować procesor Sentinela. Mówi, że to maszyna stworzona do zabijania. Zirytowany Juston odpiera, że sama jest taką maszyną. Dziewczyna upiera się przy swoim grożąc, że sama go wyłączy, na co chłopak odpowiada, że akademia to miejsce szansy dla wszystkich, a nie karania za zbrodnie, których ma się potencjał dokonać.

Wracającą do budynku Laurę zaczepia White Tiger. Ava chce wiedzieć, czy X-23 jest zainteresowana Justonem. Chciała go zaprosić na koncert, ale nie chce wchodzić w drogę mutantce. Avie podoba się sposób, w jaki chłopak opiekuje się swoim robotem, zupełnie jakby to był jego zwierzak. Zapytuje, czy Laura miała kiedyś zwierzątko. X-23 opowiada jej o tym, jak w Facility dano jej pieska, a po tym, jak go pokochała, kazano go zabić. Zauważa też, że robot nie jest żywy i na odchodne daje Avie wolną drogę w podrywaniu Justona.

Laura stawia się na wezwanie Hanka Pyma. Ten mówi jej o ostatnich wydarzeniach dotyczących Phoenix Force (patrz: Avengers vs. X-Men #6) i zapewnia, że zrozumie, jeśli teraz zechce wrócić na Utopię. Dziewczyna odmawia.

Po wyjściu z laboratorium zaczepia ją Hazmat. Chce wiedzieć, czy Phoenix Five byłaby chętna ją uleczyć, gdyby Laura się za nią wstawiła. Dziewczyna nie jest w stanie odpowiedzieć, bo Striker informuje, że Sentinel Justona oszalał.

Na podwórzu Sentinel próbuje zagonić nastolatków do budynku, powtarzając coś o zagrożeniu klasy Omega. Wtedy pojawia się jedna z Phoenix Five, Emma Frost, i powód agitacji robota staje się jasny. Sentinel atakuje Emmę, ale ta szybko go powala. Kiedy chce go zniszczyć, w obronie przyjaciela staje Juston. Świadkiem nieszkodliwości robota ma być Laura. Emma dziwi się, że dziewczyna jeszcze nie wróciła na Utopię. Zagląda jej do mózgu i proponuje, że momentalnie wyleczy jej umysł, uleczy całą traumę, która nie daje jej spokoju. Laura stanowczo odmawia twierdząc, że dosyć już grzebano w jej głowie.

Emma wraca więc do sprawy Sentinela. Hank Pym próbuje coś zdziałać, ale kompromis, jaki udało mu się uzyskać – kompletne wymazanie elektronowego mózgu robota w połączeniu ze zmianą wyglądu na mniej zabójczy – jest dla Justona nie do przyjęcia. Chłopak rzuca się na Emmę, a kiedy ta go obezwładnia, Sentinel atakuje w obronie chłopca. Kobieta ponownie go powala, robot zdążył ją już zirytować, więc teraz ma zamiar zniszczyć go bardzo powoli.

Pym odciąga dzieciaki z miejsca zdarzenia tłumacząc, że nie chce zaryzykować dalszego grania na nerwach istocie, która myślą mogłaby zniszczyć całą planetę. Sentinel jest tylko maszyną i nie jest wart takiego ryzyka. Striker przypomina mu, że Jocasta to też "tylko maszyna". Zrozpaczony Juston obserwuje, jak Emma powoli dekompletuje jego przyjaciela. Szepcze, że go kocha. Słyszy to Laura, której przypomina się jej piesek, którego musiała zabić. To wystarcza, by zaatakowała Emmę. Dołączają do niej pozostali. Pym nie ma wyboru. Informuje Emmę Frost, że Sentinel jest pod ich ochroną.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers Academy #32 Avengers Academy #32 Avengers Academy #32 Avengers Academy #32 Avengers Academy #32 Avengers Academy #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.