Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #27

Avengers vol. 4 #27

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Jeden ze Mścicieli zdradzi!

Streszczenie

Thor wypoczywa na trawie, gdy nagle staje przed nim Sif. Pyta, czy bóg gromów naprawdę uważa, że to odpowiedni moment na drzemkę, po czym ogłasza, że pochłonie go ogień – i tylko on może to powstrzymać.

Obudziwszy się, Thor odkrywa, że tak naprawdę nadal znajduje się na pokładzie Quinjeta, wraz z innymi, wciąż nieprzytomnymi Avengers. Cuci więc siedzącą przy sterach Ms. Marvel, która, zauważywszy przez okna ognistą łunę pyta, czy atakuje ich Phoenix. Okazuje się, że jest jeszcze gorzej – ich pojazd dryfuje bowiem w kierunku gwiazdy.

Tymczasem, na Hali, Noh-Varr zjawia się w pałacu, gdzie zostaje zaprowadzony przed oblicze Supreme Intelligence. Władca Kree chwali Protectora za wykonanie misji, po czym wyjaśnia, że schwytany przez niego i Ziemian fragment Phoenix Force pomoże mu i największym umysłom Imperium obmyślić plan na powstrzymanie boskiej istoty i zaprzężenie jej do pracy ku chwale Kree. Protector nie rozumie i stwierdza, że muszą ocalić Ziemię, Supremor oznajmia więc, że jest to niemożliwe – Noh miał za zadanie bronić planety przez innymi kosmicznymi mocarstwami, jak również przed samymi jej mieszkańcami, nie ma jednak sposobu, by uchronić ją przed Phoenixem, który obrał ją sobie za cel.

W przestrzeni kosmicznej Beast łapie za stery Quinjeta. Szybko oznajmia, że pojazd nie ma dość mocy, by wyrwać się z pola grawitacyjnego gwiazdy – a to znaczy, że ktoś będzie musiał ich popchnąć. Zdając sobie sprawę z tego, że tylko on ma na to dość siły, Thor zgłasza się na ochotnika i wychodzi w przestrzeń kosmiczną, po czym, pełną mocą Mjolnira, odpycha statek od ciała niebieskiego.

Na Hali Protector protestuje, stwierdzając, że pomoc Ziemianom to ich obowiązek jako bardziej zaawansowanej rasy. Supremor odpiera, że Ziemia jest zbyt niebezpieczna i że jedyne, co może zrobić, to pozwolić jej mieszkańcom na szybką śmierć. Noh nie zgadza się na to i atakuje Supreme Intelligence, po czym porywa "klatkę" i zaczyna uciekać – wpadając prosto na właśnie przybyłych Avengers, którzy rzucają się na niego, zamierzając ukarać go za zdradę. Wiedząc, że na to zasłużył, Noh-Varr nie opiera się atakom. Thor, widząc, że jego przeciwnik się poddaje, powstrzymuje cios. Ms. Marvel sugeruje, by zabrać go z powrotem na Ziemię i osądzić, co kosmita uznaje za sposób na odkupienie, wściekły Beast dopada jednak do niego i prosto w twarz mówi mu, że jeśli kiedykolwiek pojawi się na Ziemi, zabije go osobiście. Carol powala Protectora i powtarza za Hankiem, by nie zbliżał się do Ziemi, po czym, wraz z pozostałymi Mścicielami, wsiada do Quinjeta i odlatuje.

Chwilę później Noha atakuje oddział Accuserów wraz z całą eskadrą Sentrych. Próbuje on ich uderzyć mocą swych Nega-Bands, te jednak przestają funkcjonować – były one bowiem darem od Supremora, teraz więc, gdy został zdradzony, władca Imperium odebrał im moc. Noh zaczyna więc uciekać, w końcu zeskakując w platformy. Niektórzy z Kree uznają, że było to samobójstwo, ich dowódca nie jest jednak przekonany i każe przeczesać okolicę. Noh tymczasem, dzięki swej umiejętności przywierania do powierzchni, niezauważony schodzi na ziemię, porywa jeden z myśliwców, atakuje ścigających go rodaków i odlatuje.

Na Ziemi Annie pozwala jednej ze swych znajomych przyjrzeć się prezentowi, który otrzymała od Noha. Nagle obiekt zaczyna świecić i się unosić, co według dziewczyny oznacza, że Noh wrócił. Wybiega przez drzwi, za którymi jednak nikogo nie ma. Koleżanka próbuje ją pocieszyć. Annie jest pewna, że jej kosmiczny chłopak wkrótce wróci.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #27 Avengers vol. 4 #27 Avengers vol. 4 #27 Avengers vol. 4 #27 Avengers vol. 4 #27 Avengers vol. 4 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.