Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #12

Wolverine & the X-Men #12

Postacie
Zapowiedź

• Kid Gladiator wyrusza samotnie za the Avengers!
• X-Mani z drużyny Wolverine'a widzą wydarzenia z AvX i muszą podjąć decyzję.

Cytat

Beast: "One morning soon you're going to come to your icy little senses about just what sort of a one-eyed madman you're so foolishly following. On that day, I promise to apologize for shooting holes in your face. Until then, I'm afraid you're fair game, my friend."
Iceman: "Fair enough, furball."

Streszczenie

Indonezyjska plaża Chaparanga, cmentarz statków kosmicznych. Marvel Girl wchodzi do baru Ostatni Astronauta i telepatycznie zmusza wszystkih klientów do opuszczenia lokalu. Jedynym, który nie ruszył się z miejsca, jest Wolverine. Wyrzuca Rachel, że poluje na mutantów. Marvel Girl zapewnia, że chodzi jej tylko o znalezienie Hope Summers dla jej dobra, ale Logan stwierdza, że dziewczyna jest tam, gdzie chce, z własnej woli, po czym wszczyna walkę.

Czający się przed barem X-Men debatują, czy wesprzeć Rachel. Iceman upiera się, że chciała najpierw porozmawiać z Loganem, ale w tym momencie Marvel Girl wypada przez drzwi baru. Za Wolverine'em kroczą Avengers. Walka wybucha na dobre.

Parę tygodni wcześniej. Rachel szkoli uczniów Instytutu Jean Grey w obronie przed telepatycznymi atakami. Zmusza młodych mutantów do wytężonego wysiłku. Tylko dla Quentina Quire jest to łatwizna. Korzysta z okazji, by zajrzeć do umysłu Marvel Girl i wyciągnąć na wierzch jej przeszłość Ogara - tropiciela mutantów. Rozwścieczona Rachel kontratakuje. Wolverine przerywa lekcję, gdy Quentin dostaje krwotoku z nosa. Marvel Girl uprzedza Logana, mówiąc, że jest bezlitosna dla uczniów, bo każdy dzień przybliża ich do jej przyszłości - przyszłości, której nie przeżyje żaden nieprzygotowany mutant.

Walka trwa. Marvel Girl powala Kapitana Amerykę. Kid Gladiator z radością podbija oko Giant Manowi. Iceman na moment przerywa starcie z Beastem, próbując z nim porozmawiać, ale Hank wyrzuca mu, że nie dostrzega tego, jak zaślepiony jest Cyclops. Po chwili ponownie atakują się nawzajem. Ponad nimi Namor rozbraja Thora. Kid Gladiator ignoruje ataki Spider-Woman, próbując podnieść Mjolnira. Kiedy mu się nie udaje, daje sobie spokój. Dogania i pozbawia przytomności biegnącego po Hope Quicksilvera. Na drodze pewnego siebie Kubarka staje Wolverine.

Rachel domaga się od Kapitana Ameryki odpowiedzi na pytanie gdzie jest Hope. W tym momencie atakuje ją Thor.

Parę dni wcześniej. Marvel Girl i Cyclops spacerują po Monument Valley na Wyżynie Kolorado. Rachel mówi, że czuje się nieswojo tropiąc Avengers. Scott zapewnia, że Avengers muszą zostać spacyfikowani, do czasu, aż Feniks skończy zmieniać świat. Wkróce miłość Feniksa odmieni całą planetę, a potem już nikt nie będzie musiał walczyć. Zeschnięta ziemia, po której stąpa Cyclops, pokrywa się kwiatami.

Kid Gladiator obija Wolverine'a, narzekając, że ten nie wysunął jeszcze pazurów. Logan stwierdza, że ojciec Kubarka powinien był go nauczyć, że walka nie ma być zabawna. Dodaje, że wie, jak zabić wszystko, co żyje w galaktyce, w tym Strontian. Uderza chłopaka w splot nerwowy. Kid Gladiator pada od jednego ciosu.

Ścigany przez War Machine'a Angel ma już dosyć. Nakazuje mu, by przestał go gonić, jednocześnie wystrzeliwując promienie światła z rąk, uszkadzając zbroję przeciwnika. Jest bardzo zaskoczony, że to zrobił.

Thor ostrzega Marvel Girl, że umysł boga to nie jest bezpieczne miejsce dla śmiertelników. Rachel odpowiada, że całe lata była zespolona z Feniksem. Była wtedy boginią. Powala Thora telekinetycznym atakiem. W tym samym momencie do walki włącza się Namor, atakując Asgardczyka i nie pozwalając mu wstać. Rachel oddala się. Złapała trop Hope. Pozbawia przytomności towarzyszącą jej Black Widow. Hope szykuje się do walki. Rachel czuje, jak dziewczyna kopiuje jej moce, wyczuwa jej emocje, jej strach i płonący w niej ogień. Wyczuwa to wszystko - i puszcza ją.

Później. Marvel Girl składa raport Cyclopsowi. Złapali Quicksilvera i Giant Mana, ale reszta Avengers uciekła. Scott pyta, czy Hope w ogóle tam była. Rachel wspomina, jak pozwoliła dziewczynie uciec, mówiąc, by podążyła za swoim przeznaczeniem, by połączyła się z Feniksem jeśli tego chce. Cyclops podejrzewa, że Rachel coś przed nim tai, ale ich rozmowę przerywa nadejście żołnierzy Shi'Ar. Lecący na ich czele Gladiator oświadcza, że Feniks musi zginąć.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #12 Wolverine & the X-Men #12 Wolverine & the X-Men #12 Wolverine & the X-Men #12 Wolverine & the X-Men #12 Wolverine & the X-Men #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.