Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #269

X-Men: Legacy #269

Postacie
Zapowiedź

• Rogue vs. Ms. Marvel.

Cytat

Rogue: "Guess that's the difference between us and the Avengers. The world already looked pretty good to them. They fought to keep it as it was. We fought to make it better."

Streszczenie

Rogue i Magik obserwują Icemana, pokrywającego lodem chińskie pustkowia. Topiąc się, lód nawodni pola i umożliwi uprawę roli. W taki sposób kierowani przez wspomaganych Phoenix Force przywódców X-Men naprawiają świat.

Anna Marie pożycza trochę mocy Bobby'ego. Illiana teleportuje ją do Nowego Orleanu. Dziewczyna zamraża tam fale przelewające się przez uszkodzoną zaporę, dzięki czemu można ją naprawić. Obecni członkowie gwardii narodowej gratulują Rogue. Jeden z nich dzieli się z nią obiadem, ciesząc się, że z pomocą przyszedł im ktoś z tej okolicy.

Jedząc posiłek, Rogue dochodzi do wniosku, że dotąd to Avengers spotykali się z takim przyjęciem, ale świat się zmienił - dzięki X-Men. Te rozważania przerywa jej ten sam gwardzista, mówiąc, że niedaleko rozbił się helikopter. Anna Marie spieszy na pomoc.

Po paru okrążeniach Rogue dochodzi do wniosku, że coś jest nie w porządku. Nigdzie nie wdać helikoptera. Jej podejrzenia potwierdza nadlatująca Ms. Marvel. Anna Marie uderza w nią lodem, podejrzewając zasadzkę. Carol próbuje coś powiedzieć, ale przerywają jej kolejne ataki mutantki. Wiedząc, że ułamek mocy Icemana to za mało na tę przeciwniczkę, Rogue skraca dystans i kradnie część mocy Danvers. Rozwścieczona tym Ms. Marvel przechodzi do kontrataku.

Tocząca się w powietrzu walka jest wyrównana. Dzięki temu Carol ma wreszcie czas, by powiedzieć, że chciała porozmawiać z Rogue o jej towarzyszach opętanych przez Phoenix Force. Anna Marie jest przekonana, że ich działania pomagają światu, ale Danvers podejrzewa, że moc którą teraz dysponują zawładnie nimi i doprowadzi do katastrofy.

Ms. Marvel wbija Rogue w ziemię i kończy swoją przemowę. Daje to Rogue chwilę na pozbieranie się. Mutantka atakuje ze zdwojoną siłą, zapewniając oponentkę, że jeśli Phoenix Five przestaną pomagać, a staną się zagrożeniem, reszta X-Men powstrzyma ich.

Walka kończy się, gdy Rogue wrzuca Ms. Marvel do jeziora i zamraża wodę dookoła niej. Danvers miota się dłuższą chwilę, jednak w końcu opada z sił, uwięziona w lodzie. Po chwili odzyskuje przytomność. Jeszcze raz prosi Rogue, by miała otwarte oczy i uważała na swoich kompanów z zespołu. Carol ma nadzieję, że w razie czego Anna Marie dotrzyma słowa i powstrzyma Phoenix Five.

Rozmowę przerywa teleportująca się Magik. Illiana gratuluje Rogue wygranej. Anna Marie uważa, że Ms. Marvel może z łatwością uciec z aresztu na Utopii. Magik przyznaje jej rację i teleportuje całą trójkę w rosyjskie Góry Wierchojańskie, gdzie urządziła nowe więzienie - fragment Limbo, który sprowadziła na Ziemię. Illiana wrzuca Carol w objęcia czekających demonów, zapewniając Rogue, że wszystko jest w porządku.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #269 X-Men: Legacy #269 X-Men: Legacy #269 X-Men: Legacy #269 X-Men: Legacy #269

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.