Avalon » Serie komiksowe » Spectacular Scarlet Spider » Spectacular Scarlet Spider #1

Spectacular Scarlet Spider #1

Spectacular Scarlet Spider #1

"Virtual Mortality" – Part 4 : "Between A Rock And A Hard-Drive!"

Postacie
Streszczenie

W jednej z baz, Doctor Octopus i jej wspólnik, tajemniczy VR-37, obserwują ćwiczenia nowych najemników, wyposażonych w cybernetyczne ulepszenia. To Looter, Override oraz Aura. Pierwszy zdecydowanie powiększył swoją siłę, która i tak była znacząca. Drugi jest w stanie przejąć kontrolę nad systemami elektronicznymi i mechanicznymi. Kobieta natomiast potrafi wytwarzać pole siłowe. Po zakończeniu ćwiczeń cała trójka udaje się do sali odpraw na spotkanie z Doctor Octopus. Wychodząc mijają Joe Wade'a, jednego z ludzi Carolyn Trainer. Okazuje się, że jest on tajnym agentem FBI, który decyduje o tym, iż musi już poinformować przełożonych o postępach w jego pracy.

Ben odwiedza Sewarda w szpitalu. Od lekarzy dowiaduje się, że jego stan nie ulega zmianie. Gdy Reilly zostaje sam z przyjacielem nagle na monitorach pojawia się twarz Trainera. Informuje on Bena o tym, co odkrył w komputerach swojej córki i o planowanym właśnie napadzie na klub Noir. Mają go dokonać trzej najemnicy, którzy mają cybernetyczne ulepszenia. Celem jest odzyskanie komputerowych części, które skradli ludzie pana Tso.

W drodze do pracy Ben odwiedza siłownię, w której pracuje jego sąsiadka. Mówi jej, że muszą przełożyć ich spotkanie na kawę. Kobieta, wyraźnie zdenerwowana, kończy szybko rozmowę.

Pan Tso wysyła Orlando z walizką, zawierającą komputerowe procesory, do swojego tajemniczego współpracownika, z którym właśnie rozmawiał. Świadkiem tej sytuacji jest przybyły na miejsce Ben, któremu nie udaje się  jednak podrzucić nadajnika na walizkę.

Override i Aura przystępują do zorganizowania zamieszania, a ich towarzysz Looter ma się wkraść po cichu i zdobyć z sejfu procesory. Ben Reilly ponownie ratuje swojego szefa przed zagrożeniem. Po chwili, przebrawszy się w kostium Scarlet Spdera, rozpoczyna walkę z dwójką złoczyńców. Looter odkrywa, iż w sejfie nie ma żadnych procesorów. Wściekła Doctor Octopus nakazuje mu przetrząsnąć cały lokal.

Gdy Looter wychodzi z gabinetu pana Tso, otrzymuje cios w twarz od Scarlet Spidera, który przed chwilą pokonał towarzyszy złoczyńcy. Po krótkiej wymianie ciosów Looter stwierdza, że Scarlet Spider nie był w jego zleceniu. Po chwili niszczy jeden z filarów budynku, który skutkuje zawalaniem się sufitu. Ben w ostatniej chwili wykorzystuje pajęczą sieć by powstrzymać katastrofę. W międzyczasie Looter zabiera swoich towarzyszy i ucieka.

Kilka godzin później. Pan Tso kontaktuje się ze swoim tajemniczym wspólnikiem, którym okazuje się być Alistair Smythe.  Gangster pyta wspólnika, czy dostarczone procesory spełniły jego oczekiwania. Alistair Smythe odpowiada, że jak najbardziej. Może teraz przetestować swoich nowych Cyberslayers.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Spectacular Scarlet Spider #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.