Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider » Scarlet Spider #1

Scarlet Spider #1

Scarlet Spider #1

"Virtual Mortality" – Part 3 : "To Thine Own Self..."

Postacie
Streszczenie

Zdenerwowany Scalet Spider przemieszcza się przez miasto z ciałem Sewarda Trainera. Dociera do pobliskiego szpitala w poszukiwaniu lekarzy. Po chwili otrzymuje diagnozę. Fizycznie jego przyjaciel jest zdrowy. Niestety nie można wykryć pracy jego mózgu. Jest w stanie katatonii.

Long Island. Pro wykonuje zlecenie eliminacji ludzi pana Stanisława. Jego samego zostawia żywego z informacją, by natychmiast zamknął wszystkie swoje operacje i wyjechał z kraju. Po opuszczeniu budynku Pro dostaje kolejne zlecenie, tym razem na Jasona Tso.

Ben wraca do mieszkania Sewarda by odpocząć i zastanowić się co robić dalej. Decyduje, że pójdzie do pracy, bo szukanie Doctor Octopus może być bardzo trudne. Niespodziewanie widzi jak jego sąsiadka szarpie się z jakimś napastnikiem. Po chwili odkrywa, iż to jest tylko kostium, który nosi "napastnik" podczas lekcji, których udziela kobieta w szkole samoobrony. W podzięce za jego postawę kobieta proponuje Benowi spotkanie przy kawie w innym terminie.

Daily Bugle. Ken Ellis dostaje cynk od informatora o spotkaniu gangsterów w klubie Noir. Zabiera ze sobą Angelę Yin i wyrusza na miejsce.

W cyberprzestrzeni Doctor Octopus spotyka się ze swoim wspólnikiem. Rozmawiają o zleceniu na Tso, wydanym przez Carolyn oraz poinformowaniu Ellisa o spotkaniu gangsterów, za co odpowiada jej przyjaciel. Śmierć Tso ma być sygnałem dla ich konkurentów, by nie wchodzili im w drogę. Z ukrycia całej rozmowie przygląda się Seward Trainer, który decyduje się kontynuować szpiegowanie swojej córki.

Klub Noir. Ben, pracując jako kelner, dostaje się do miejsca, w którym spotykają się przestępcy. Po chwili Tso dostaje wiadomość o telefonie. Wstając zostaje potrącony przez Bena, który oblewa go winem. Orlando dostaje polecenie zwolnienia Bena.

Tymczasem Tso rozmawia ze swoim tajnym współpracownikiem, który informuje o zleceniu od Doctor Octopus na jego likwidację.

Seward nawiązuje kontakt z Benem za pośrednictwem kasy fiskalnej. Jednak połączenie nie trwa zbyt długo i Ben zastanawia się czy nie miał omamów.

W międzyczasie Tso dostaje informacje o obecności Ellisa i Yin w jego klubie. Gdy Ben stara się ukryć, by nie rozpoznali w nim Petera Parkera, rozmowę dziennikarzy z mafiosem przerywają jego ochroniarze, którzy mają do tyłu głowy przymocowane ładunki wybuchowe i w rękach granaty. Opowiadają mu jak Pro ich zaskoczył i kazał to zrobić. Ben rzuca się w ich stronę i wytrąca granaty, które po chwili eksplodują. Uciekająca Yin rozpoznaje w Benie Petera Parkera.

Wykorzystując całą sytuację Pro zakrada się do biura, w którym skrył się Tso. Pro łączy się za pomocą video-telefonu z Doctor Octopus, by ta była świadkiem egzekucji. W tym momencie przez okno wdziera się Scarlet Spider. Kobieta proponuje Pro potrójną stawkę za eliminację Scarlet Spidera. Mimo starań złoczyńca ponosi klęskę i ucieka.

Gdy Ben zaczyna opróżniać swoją szafkę, otrzymuje od pana Tso ofertę pracy w roli ochroniarza. Reilly zgadza się.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Scarlet Spider #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.