Avalon » Serie komiksowe » Amazing Scarlet Spider » Amazing Scarlet Spider #1

Amazing Scarlet Spider #1

Amazing Scarlet Spider #1

"Virtual Mortality" – Part 2 : "Violated By The Virtual"

Postacie
Streszczenie

W jednej z tajnych baz Doctor Octopus dochodzi do włamania i próby kradzieży gogli, które dają dostęp do wirtualnej rzeczywistości. Podczas gdy ludzie, którymi dowodzi Orlando, dokonują masakry najemników, ten lokalizuje gogle. Słysząc o całej sytuacji, Doctor Octopus decyduje się wysadzić w powietrze swoją bazę.

Przemieszczający się przez miasto Scarlet Spider jest świadkiem potężnej eksplozji. Gdy próbuje przeszukać rumowisko i pomóc ocalałym zostaje ostrzelany przez jednego z najemników Doctor Octopus, który ma w rękach gogle. Po krótkiej wymianie ciosów Ben pokonuje przeciwnika i oddala się z tego miejsca z goglami, czego świadkiem jest Orlando i jego ludzie.

Wściekła Doctor Octopus nakazuje jednemu ze swoich pracowników, nazwiskiem Wade, by dowiedział się kto stał za atakiem na jej bazę. Po chwili udaje się do jednego z pomieszczeniem, gdzie odbywa naradę ze swoim tajemniczym wspólnikiem, który pojawił się na monitorze komputera. Kobieta zostaje poinformowana, że jej wspólnik już wie o kradzieży gogli i będzie je mógł zlokalizować gdy tylko ktoś je aktywuje. Dodatkowo Carolyn otrzymuje informację, że Looter został właśnie odebrany sprzed więzienia, gdzie skończył odsiadkę i będzie mu przedstawiona pewna oferta.

Orlando wkracza do klubu Noir nie zwracając uwagi na ludzi, którzy w nim przebywają. Jego pojawienie się zaobserwował Ben, który rozpoznał go jako jednego z napastników, którzy chcieli porwać samochód ze sprzętem komputerowym. Orlando składa raport panu Tso. Oddaje swojemu szefowi procesory, które udało im się odzyskać z bazy Doctor Octopus. Pan Tso daje swojemu podwładnemu ostatnią szansę by go nie zawiódł, a po chwili udaje się do tajnego pomieszczenia, gdzie dyskutuje ze swoim tajnym współpracownikiem o wydarzeniach dzisiejszego dnia.

Po powrocie z pracy, Ben pokazuje swojemu przyjacielowi Sewardowi gogle, które znalazł w bazie Doctor Octopus. Naukowiec jest bardzo podekscytowany zaawansowaniem gogli. Mimo zastrzeżeń Bena decyduje się odwiedzić wirtualny świat. Jego obecność w tym miejscu szybko odkrywa wspólnik Doctor Octopus. Trainer zostaje zaatakowany przez wirtualny twór zwany VR-37. Ben postanawia pomóc przyjacielowi i wkracza do wirtualnego świata dzięki goglom, które stworzył naukowiec. VR-37 wysyła do boju wirtualne wersje Venoma, Carnage'a, Stunner i Dr. Octopus. Podczas walki wirtualne ciało Sewarda zostaje śmiertelnie ranne przez wirtualnego Carnage'a. Gdy Ben pokonuje w końcu VR-37 i skutecznie wraca do świata rzeczywistego, odkrywa, że umysł Sewarda Trainera pozostał w wirtualnej rzeczywistości, a jego ciało jest teraz warzywem.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Amazing Scarlet Spider #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.