Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #13

Daredevil vol. 3 #13

Postacie
Zapowiedź

• Megacrime ponownie uderza w Daredevila!
• "Pogodny" Matt zaczyna zanikać, odsłaniając sekret, który może zakończyć jego karierę jako Daredevila.

Streszczenie

Teraz. Foggy zagląda do gabinetu Matta w poszukiwaniu akt jeden z ich spraw. Gdy jednak zagląda do biurka przyjaciela, wpada w szok.

Szesnaście godzin wcześniej. Matt odprowadza roztrzęsioną Kirsten McDuffie do jej mieszkania, stwierdzając, że jeśli nie liczyć ataku agenta Black Spectre, ich randka była całkiem udana. Zapewnia, że to nie jej problem i że zadzwoni na policję – i do niej – z rana. Następnie wraca do swojego mieszkania, zakłada swój kostium i wiesza Omega Drive na szyję, po czym wyrusza na Times Square, zamierzając wyciągnąć członków organizacji z ukrycia. W niedługim czasie na miejscu zjawiają się przedstawiciele innych syndykatów – Agence Byzantine, AIM, Hydry i Secret Empire, Daredevil dopada więc do jednego z poduszkowców "pszczelarzy" i zaczyna nim sterować, na chybił-trafił naciskając guziki. Łotrzy jednak mają nad nim przewagę i w końcu powalają go i unieruchamiają, gdy jednak dopadają do Omega Drive, atakuje ich odrodzone Black Spectre. Tymczasem Śmiałkowi udaje się uwolnić i, słaniając się, próbuje opuścić pole bitwy, powala go jednak jeden z członków Black Spectre, który, porwawszy Omega Drive, wraz z pozostałymi ucieka na pokładzie ich zakamuflowanego samolotu, pozostawiając DD sromotnie pokonanego.

Chwilę później Daredevil wpada do Avengers Mansion, gdzie krytykuje przebranych za Black Spectre członków drużyny Luke'a Cage'a za opieszałość, dodatkowo mając za złe Spider-Manowi, że pokazał się podczas jego randki z Kirsten. Pająk odpiera więc, że postanowił wykorzystać posadę kobiety dla lepszego efektu – a dodatkowym plusem jest fakt, że udało mu się zepsuć schadzkę. Matt każe mu zabrać Omega Drive do Reeda Richardsa, stwierdza jednak, że w końcu kamień spadł mu z serca – nie jest już zagrożony atakami super-organizacji przestępczych. Nagle jednak, na oczach Avengers, znika. Pojawia się w "klatce" zbudowanej z materiału, którego jego "radar" nie potrafi spenetrować, z jedynie paroma otworami na wysokości twarzy. Krzyczy, żądając uwolnienia i chcąc wiedzieć, gdzie jest – a okazuje się, że znajduje się w Castle Doom w Latverii.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #13 Daredevil vol. 3 #13 Daredevil vol. 3 #13 Daredevil vol. 3 #13 Daredevil vol. 3 #13 Daredevil vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.