Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #12

Daredevil vol. 3 #12

Postacie
Zapowiedź

• Matt Murdock w końcu znajduje czas dla asystentki prokuratora generalnego Kirsten McDuffie.

Streszczenie

Podczas ich pierwszej randki Matt Murdock nakłada Kirsten McDuffie opaskę na oczy, po czym pokazuje jej, jak to jest być nim, oprowadzając ją po Coney Island. Od dłuższego czasu prokurator próbowała udowodnić, że jest on Daredevilem, uciekając się do coraz "nikczemniejszych" metod [patrz galeria numeru – przyp. S_O], oboje więc stawali się sobą coraz bardziej zafascynowani, co skończyło się tą schadzką. Matt uznaje to też za szansę na zrelaksowanie się po ostatnich wydarzeniach związanych z Omega Drive, zwłaszcza, że poprosił o trzymanie oka na sytuację Spider-Mana, którego wyczuwa na dachu. Nie jest w stanie zauważyć jednak, że "Spider-Man" ma na sobie kostium Black Spectre.

Opowiadając o sobie, Matt przyznaje, że choć Foggy jest teraz jego najlepszym przyjacielem, to na początku, gdy obaj studiowali na Uniwersytecie Columbia, nie cierpiał go, między innymi ze względu na jego styl życia i głośność. Nie tylko on nie przepadał jednak za Nelsonem – Leopold York, wykładowca na Uniwersytecie, który przeżył wylew i musiał od nowa nauczyć posługiwania się swoim własnym ciałem, choć lubił Murdocka, nienawidził Foggy'ego. W końcu oskarżył studenta o plagiat w napisanej przez niego pracy – przewinienie grożące wydaleniem – a upewniwszy się, że współlokator niczego takiego nie zrobił, Matt postanowił porozmawiać z profesorem. Ten jednak zaprezentował Murdockowi pracę, którą Foggy skopiował, a którą on sam trzymał w swoim gabinecie jako wyraz uznania dla autorki. Stwierdził, że Nelson musiał ją odnaleźć, gdy przyszedł błagać o przedłużenie terminu i wykradł ją, Matt jednak wyczuł, że wykładowca kłamie i wytknął mu to. Słysząc to, York oburzył się, stwierdzając, że jeśli student będzie dalej drążył temat, on również zostanie wyrzucony z wydziału. Po zrelacjonowaniu spotkania Foggy stwierdził, że Matt nie powinien się dla niego poświęcać, zbyt dużo bowiem kosztowało go dostanie się na ten uniwersytet, ten jednak postanowił się nie poddawać i kazał przyjacielowi znaleźć niepodważalne alibi. Jakiś czas później obaj weszli na wykład Yorka, ku jemu oburzeniu. Zamknąwszy drzwi łańcuchem, Matt rozpoczął pokazowy proces, ujawniając, że wybadał, kiedy gabinet Yorka był otwarty dla studentów i że na każdy taki przypadek Foggy posiada alibi. Oskarża wykładowcę, że to on splagiatował pracę Nelsona, po czym "postarzył" ją, by wrobić ucznia. Pewien, że "sprawa" została zamknięta, odwrócił się do "widowni", wtedy jednak York zauważył, że praca mogła wyciec do Internetu, gdzie mógł ją znaleźć Nelson i że Murdock niczego nie udowodnił. Zaczął żegnać "byłego" studenta, gdy Foggy zgłosił sprzeciw. Przypomniał, że dziesięć lat temu wykładowca miał wylew, po którym był zmuszony nauczyć się korzystać z lewej strony swojego ciała – dotąd był bowiem praworęczny. Po przejrzeniu dwunastoletniej ponoć pracy zauważył jednak, że jego adnotacje mają styl identyczny z jego obecnym, leworęcznym. Wściekły, York kazał wszystkim studentom opuścić salę, każąc jedynie Mattowi i Foggy'emu przygotować się na następne zajęcia. Jako, że był on szanowanym wykładowcą, na tym skończyła się "afera", Murdock i Nelson zostali jednak przyjaciółmi.

W teraźniejszości Kirsten pyta, czy Foggy wie, że Matt jest Daredevilem, ten jednak stwierdza jedynie, że jest ona nieznośna i pyta, co myślała o byciu "niewidomą", kobieta przyznaje więc, że ma nowe spojrzenie na pozostałe zmysły. Dodaje też, że nadal nie ma pojęcia, jak Matt robi to, co robi, dodaje jednak, że ją to nie obchodzi i całuje go. Romantyczną chwilę przerywa jednak członek Black Spectre, który nagle zjawia się przed nimi, ogłaszając, że Murdock posiada coś, co należy do ich odrodzonej organizacji. Znikając zapewnia, że wkrótce po to przybędą.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #12 Daredevil vol. 3 #12 Daredevil vol. 3 #12 Daredevil vol. 3 #12 Daredevil vol. 3 #12 Daredevil vol. 3 #12 Daredevil vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.