Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #5

Scarlet Spider vol. 2 #5

Scarlet Spider vol. 2 #5

"Pillar of Fire"

Postacie
Zapowiedź

• Bomba nuklearna jest gotowa, by zniszczyć nowy dom Kaine'a Parkera - trwa wyścig z czasem!

Cytat

Kaine: "What did you call me?"
Wally: "The Scarlet Spider. That's your super hero name, right? I heard it on the news."
Scarlet Spider: "...I swear to God, I'm being punished."

Streszczenie

Kaine ściga furgonetkę, której pasażer go ostrzeliwuje, w końcu dostając się do wozu i rozbijając go. Dopada do kierowcy, grożąc mu i każąc sobie powiedzieć, gdzie jest bomba. Sierżant Layton próbuje go powstrzymać i przekonać złoczyńcę do zeznań, klon jednak nie zamierza czekać.

Jakiś czas później. Gdy grupa mężczyzn zagląda do laboratoriów Uniwersytetu w Houston i zabija ochroniarza, Wally krytykuje metody Kaine'a, ten jednak odpiera, że nie mają czasu na subtelności i prosi, żeby policjant jeszcze raz wytłumaczył mu sytuację. Ten wyjaśnia więc, że otrzymali donos od członka Watchdogs – ultraprawicowej bojówki. Według niego grupa położyła ręce na bombie nuklearnej, którą zamierzali przeszmuglować do miasta, by podkreślić, że granica z Meksykiem nie jest dostatecznie strzeżona, jeden z przywódców jednak, Ranier, zamierza ją zdetonować. Layton stwierdził więc, że przyda mu się pomoc miejscowego herosa, którego media nazwały, ku zaskoczeniu i furii samego zainteresowanego, Scarlet Spiderem. Wkrótce później docierają na Uniwersytet, a podążając za śladami walki docierają do laboratorium badań radiacyjnych, domyślając się, że Watchdogs potrzebowali paliwa. Gdy Wally melduje to swoim przełożonym – którzy przekazują to dalej, do FBI, S.H.I.E.L.D. i, w końcu, Iron Mana, policjant i heros zostają ostrzelani, Kaine rzuca się więc na przeciwników i powala ich, żądając informacji. Wkrótce docierają na lotnisko Williama P. Hobby'ego, gdzie w jednym z samolotów Scarlet Spider odnajduje Raniera. Ten stwierdza jedynie, że gdy odnalazł wypełniony broniami bunkier Red Skulla, wiedział, co musi zrobić i stwierdziwszy, że za dwadzieścia minut bohater – i wszyscy inni mieszkańcy – dowiedzą się, gdzie jest bomba, wkłada sobie lufę pistoletu do ust i naciska spust. Gdy na pokład wchodzi Wally, Kaine stwierdza, że muszą wraz ze znajomymi ewakuować się z Houston, policjant zaczyna więc krytykować jego podejście. Klon przypomina, że żadna z jego mocy nie pomoże im w odnalezieniu bomby i zaczyna je wyliczać, po chwili jednak dochodzi do wniosku, że umiejętność komunikacji z pająkami jednak może się przydać. Skupiwszy się, zaczyna poszukiwać oczami ośmionogów bomby, w końcu odnajdując ją w piwnicy. Gdy docierają tam z Laytonem, na liczniku zostały jedynie dwie minuty – zbyt krótko, by na miejsce zdążyli się dostać saperzy – Wally stwierdza więc, że Scarlet powinien uciekać. Ten jednak odpiera, że zostanie w swoim nowym mieście, policjant postanawia więc zadzwonić do Donalda. Gdy na liczniku zostają jedynie sekundy, Kaine, stwierdzając, że nie ma nic do stracenia, wbija swoją dłoń do środka i zaczyna wyrywać kable, zatrzymując odliczanie. Po chwili na miejscu zjawiają się saperzy, a zbliżający się do miasta Iron Man zostaje poinformowany, że zagrożenie minęło.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #5 Scarlet Spider vol. 2 #5 Scarlet Spider vol. 2 #5 Scarlet Spider vol. 2 #5 Scarlet Spider vol. 2 #5 Scarlet Spider vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.