Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #685

Amazing Spider-Man #685

Amazing Spider-Man #685

"Ends Of The Earth" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Czwarta część: "Ends Of The Earth"!
• Przy udziale największego super bohatera: Doktora Octopusa!
• Gościnnie: Black Widow i Silver Sable.

Streszczenie

Spider-Man, Silver Sable i Black Widow niszczą kolejne fabryki satelitów Doctora Octopusa. Podczas najnowszej akcji natykają się na pilnującego fabrykę Rhino. Herosom udaje się pokonać Rosjanina dzięki Pająkowi, który powalił go elektrycznym ładunkiem z gadżetu przygotowanego specjalnie na taką konfrontację.

Chwilę później przybywa oddział żołnierzy S.H.I.E.L.D.. Nie chcą oni jednak zabrać pokonanego Rhino, a schwytać trójkę bohaterów. Kiedy przywódcy państw zgodzili się na plan Octopusa - zbudowania zwierciadła filtrującego złe promieniowanie słoneczne - Spidey i jego dwie towarzyszki, które za grosz nie ufają Octaviusowi, zostali wrogami publicznymi ściganymi na całym świecie.

Bohaterowie uciekają na statek Sablinowej. Tam przesłuchują Sandmana, wciąż zredukowanego do jednego ziarnka, aby podał im lokację kolejnej bazy Dock Ocka.

Członkowie Horizon Labs nie mają dobrych wiadomości, wciąż nie potrafią znaleźć satelitów Octopusa. Max Modell w rozmowie z Pająkiem popiera go jednak i zapewnia o swoim oddaniu, mimo, iż jak sprawdzili, wynalazek Octopusa pozwoli rozprawić się z globalnym ociepleniem.

Podwodna baza Octopusa. Chameleon i Mysterio mają ochotę skończyć pracę i nacieszyć się dwoma miliardami dolarów, jakie znalazły się na ich kontach. Octavius żąda jednak od nich wykonania zadania do końca. Zdaje sobie sprawę, iż Sinister Six stopniała już do czterech osób, dlatego kontaktuje się z największymi złoczyńcami-najemnikami świata.

Spider-Man dowiaduje się o jego poczynaniach i sam ogłasza odezwę do herosów świata. Prosi ich o pomoc w zniszczeniu fabryk budujących satelity.

Na odzew odpowiada Sabra, Big Hero 6, Titanium Man, Kangaroo i Union Jack. Niszczą oni fabryki, lecz nigdzie nie natrafiają na opór zbirów zatrudnionych przez Octopusa.

Spider odnajduje kolejną fabrykę. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że herosi spóźnili się. Ock zbudował już wszystkie potrzebne satelity i właśnie wysyła je na orbitę. Chwilę później satelity tworzą wielka soczewkę i potężny strumień światłą pada na fabrykę w której są herosi.

Gdy chwilę później natężenie światła wraca do normalnego poziomu, Spider wychodzi z budynku i spostrzega płonące miasto, wygląda tak połowa globu, na którą padły promienie. To prawdziwy koniec świata.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #685 Amazing Spider-Man #685 Amazing Spider-Man #685 Amazing Spider-Man #685 Amazing Spider-Man #685 Amazing Spider-Man #685 Amazing Spider-Man #685

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.