Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man: Ends of the Earth » Amazing Spider-Man: Ends of the Earth

Amazing Spider-Man: Ends of the Earth

Postacie
Zapowiedź

• Spider-Man nie jest jedynym, który walczy, by uwolnić świat z macek Doktora Octopusa.
• Umierający doktor też ma swoich sprzymierzeńców.
• Gościnnie: Big Hero Six i Union Jack.

Streszczenie

Londyn. Union Jack przypomina sobie słowa, które kiedyś usłyszał od ojca – jeśli na czymś ci zależy, będziesz pracował z całych sił, by to osiągnąć, nie jest ważne więc, czy koniec końców osiągniesz swój cel, czy nie. Chapman wątpi, że chodziło mu wtedy o walkę z gigantycznymi octobotami, ale kocha swój kraj, więc będzie walczył z całych sił.

Godzinę wcześniej. Na pokładzie niewidzialnego odrzutowca Silver Sable Spider-Man tłumaczy herosom, którzy odpowiedzieli na jego wyzwanie [patrz Amazing Spider-Man #685 – przyp. S_O] – Big Hero 6, Kangaroo, Sabrze, Titanium Manowi i Union Jackowi – jakie jest ich zadanie. Na całym świecie rozrzucone są tajne bazy Doctora Octopusa, z których zostaną wystrzelone jego satelity. Problem w tym, że używają one zaawansowanej technologii maskowania, więc jeśli dotrą na orbitę, nie będą mogli powstrzymać Octaviusa. Dlatego herosi muszą dostać się do ukrytych baz i powstrzymać start rakiet. Ostrzega też, że Octopus wynajął grupę łotrów do strzeżenia kryjówek i prosi, by w razie możliwości postarali się zdobyć jeden z chipów maskujących, dzięki którym będą mieli większą szansę na odnalezienie satelitów już będących na orbicie. Gdy pozostali herosi się rozłączają, Spidey stwierdza, że posłał ich na śmierć, Black Widow zapewnia jednak, że bohaterowie sami zdecydowali się pomóc. Tym niemniej, Peter pyta, który z nich jest najbliżej.

W Australii Kangaroo odnajduje jedną z baz Octopusa, stwierdzając, że udowodni tym Spider-Manowi, że jest coś wart. Jego nieustanne gadanie irytuje jednak ukrytą w bazie Lady Deathstrike, która z wyraźnym obrzydzeniem wbija w jego pierś swoje pazury.

W Jerozolimie Sabra powala oddział małych octobotów za pomocą impulsu elektromagnetycznego, gdy jednak próbuje powstrzymać start rakiety, zostaje postrzelona przez ukrytego ze snajperką Crossbonesa.

Gdzieś na Syberii Titanium Man ściera się ze Scorpionem. Gdy widzi startującą rakietę, uruchamia własne odrzutowe buty i rusza za nią, Gargan jednak dosięga go swoim ogonem i sprowadza z powrotem na Ziemię.

Śledzący to wszystko Spider-Man pyta, ile czasu zostało, nim dotrą do Londynu. Nadal czeka ich pół godziny lotu.

W Londynie Union Jack zbliża się do budowanego stadionu olimpijskiego, którego widok napełnia go narodową dumą. Nagle zostaje zaatakowany przez nowego Slaymastera, celny strzał z pistoletu rozwiązuje jednak ten problem. Na nieszczęście Chapmana, wtedy właśnie z ukrytej pod stadionem bazy wyłania się gigantyczny octobot. Złapany przez jedną z macek, heros zaczyna atakować pancerz robota swoim nożem, w końcu docierając do przewodów.

Jakiś czas później. Gdy Spider-Man, wraz z Black Widow i Silver Sable, dociera na miejsce, odkrywa Union Jacka stojącego nad wrakiem octobota. Chapman stwierdza, że udało mu się namieszać w silniku robota i wręcza Pająkowi chip maskujący. Gdy Peter proponuje, by Jack do nich dołączył, ten stwierdza, że Wielka Brytania ma niewielu herosów i musi zostać na miejscu, by w razie czego chronić swoich rodaków.Postacie:
* Hiro, Baymax, Fred, GoGo Tomago, Honey Lemon, Wasabi No-Ginger
* Mr. Oshima, Furi Wamu
* Everwraith

Cytat numeru:
GoGo: "Hey, Everbutt. You gonna regale me with your big super villain plan or what?"
Everwraith: "Obviously!"

W Tokio GoGo Tomago w pełnym pędzie zbliża się do budynku ukrywającego jedną z baz Octopusa, odbija się jednak od pola siłowego otaczającego jej cel. Hiro pobiera z jej wizjera potrzebne dane i po chwili odkrywa, że pole przenikają energie nekroplazmatyczne. Każe GoGo czekać na odsiecz, a w tym momencie pojawia się przed nią Everwraith – psychiczna manifestacja wszystkich, którzy zginęli w eksplozjach nuklearnych. Na szczęście właśnie wtedy nad budynkiem przelatuje samolot, z którego wyskakuje Fred. Wytwarza on swoją "potworną aurę" i atakuje łotra, ten jednak bez problemu go odrzuca – jak hipotetyzuje Hiro, jako byt psychiczny jest na nią niewrażliwy. Jednakże to poddaje mu pewien pomysł, pyta więc Honey Lemon, czy znalazłaby miotacz energii hipotetycznych. Ta sięga do swojej ekstrawymiarowej torebki i wyciąga właśnie coś takiego. Wtedy Hiro tłumaczy reszcie zespołu swój plan: gdy Honey wystrzeli z miotacza do Everwraitha, przez około sekundę jego energie przestaną łączyć się z polem siłowym, dzięki czemu Fredowi i właśnie przybyłemu Baymaxowi powinno udać się przez nie przebić. To z kolei pozwoli Wasabiemu przedostać się do budynku i powstrzymać rakietę przed startem. GoGo tymczasem będzie mogła wykorzystać tę sekundę na powalenie łotra, który również stanie się solidny. Plan działa bez zarzutu, okazuje się jednak, że platforma startowa znajduje się głębiej, niż zakładał młody geniusz, dlatego wszyscy muszą się ewakuować, zanim rakieta wystrzeli w powietrze. Udaje im się ujść z życiem, nie mają jednak sposobu, by dogonić rakietę – odrzutowe silniki Baymaxa nie są bowiem w stanie wygenerować odpowiedniej prędkości. Fred wpada na pewien pomysł i wykorzystując swoją aurę ciska robotem w stronę rakiety, a gdy ten się do niej dostaje, Hiro domyśla się, że Octopus zabezpieczył się przed wszelkimi próbami ingerencji i każe Baymaxowi rozpocząć skanowanie sprzętu, gdy tylko zerwie obudowę. Wyniki od razu wysyła do Instytutu Giri, czyli bazy wypadowej drużyny. Gdy każe robotowi oddalić się od rakiety, ta eksploduje. Straciwszy sygnał, drużyna obawia się najgorszego i próbuje pocieszyć Hiro, zapewniając, że Baymax ocalił świat, wtedy jednak pilot ich samolotu, Furi Wamu, informuje ich, że robot uratował się i właśnie podwozi go z powrotem do bazy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man: Ends of the Earth Amazing Spider-Man: Ends of the Earth Amazing Spider-Man: Ends of the Earth Amazing Spider-Man: Ends of the Earth Amazing Spider-Man: Ends of the Earth Amazing Spider-Man: Ends of the Earth Amazing Spider-Man: Ends of the Earth Amazing Spider-Man: Ends of the Earth Amazing Spider-Man: Ends of the Earth

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.