Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #638

Journey Into Mystery #638

Postacie
Zapowiedź

• Bogowie uczynieni śmiertelnymi, a mutanci to ich jedyna nadzieja!
• Nieumarli kanibale szaleją po ulicach San Francisco, podobnie jak zakazana magia.
• Najbardziej epickie crossover roku 2012 (nie licząc tego, gdzie "A" walczy z "X").

Streszczenie

Wszyscy mieszkańcy uciekają lub walczą z Disir. Dani, aby chronić niewinnych, przecina sobie rękę nożem, a następnie ucieka. Spragnione krwi demonice ruszają za nią w pogoń.

Niedaleko Luke siedzi skulony w ciemnej alejce. Jest przerażony. Nagle atakuje go wściekły mały pies. To powoduje, że czar pryska i Loki, Ikol i Thorin wracają do normalności. Chłopak nie traci czasu i biegnie znaleźć Dani. Kiedy ją odnajduje stwierdza, że ma pomysł jak wygrać. Biegnie do swojego "domu", a Disir lecą za nim. Tam wpada na swoją matkę i siostrę. Kiedy Leah ma zostać pożarta, Hela przełamuje zaklęcie i wraca do swojej postaci. Kiedy wypędza potwory ze swojego domu wzywa Dani jako jej Walkirię.

Moonstar wręcza swoim kolegom z drużyny magiczne harpuny, dzięki którym są w stanie pokonać Disir. Po krótkiej walce w całym mieście, prawie wszystkie demony siedzą uwięzione w sieci. Pozostała tylko ich przywódczyni, która zaraz zamorduje Ziga. Na szczęście ratują go Loki i Dani. Demon chce się uwolnić, tylko tak może pokonać klątwę. Opowiada, jak to się wszystko zaczęło.

Dawno temu wszystkie służyły ich królowi – Borowi. Jako walkirie wszystkie były dziewicami. Kiedy ten wyjechał na polowanie, do ich grodu przyjechała grupa najemników pracująca dla króla, pod przywództwem Sigurda. Kobiety wpuściły ich, i w nocy zaczęły się zabawiać z żołnierzami, a ich przywódczyni z Sigurdem. Kiedy Bor wrócił z polowania wściekł się. Zabił wszystkich wojowników. Tylko Zig ukrył się i uciekł. Król przeklął swoje wojowniczki. Jedyne, co może zdjąć klątwę, to śmierć Sigurda. Lub jego ślub z przywódczynią Disir.

Piekło. Bor siedzi spokojnie na trawie ze swoim toporem. Odnajduje go tu Dani w postaci Walkirii. Informuje króla, że Sigurd poślubi upadłe wojowniczki i to on będzie prowadził ceremonię.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #638 Journey Into Mystery #638 Journey Into Mystery #638 Journey Into Mystery #638 Journey Into Mystery #638 Journey Into Mystery #638

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.