Avalon » Serie komiksowe » Exiled » Exiled

Exiled

Exiled

"Exiled" - Part 0: "Of Gods and X-Men"

Postacie
Zapowiedź

• Crossover New Mutants i Journey into Mystery!
• Powraca zapomniany bohater, potężniejszy od Thora. Jak wpłynie na wszystkich prawda o jego wygnaniu?

Streszczenie

W San Francisco młody mężczyzna ogląda przez lornetkę okolice swojego mieszkania. Jest strażakiem i to pozwala mu podrywać sporo dziewczyn. Jedna z nich jeszcze śpi. Nie stara się jednak za bardzo zadomowić w tym mieście, więc musi z nią zerwać. Wieczorem mężczyzna zauważa Leah, która przynosi do domu New Mutants jednego z diabelskich szczeniaków. Facet myli ją z Helą.

Kilka dni później New Mutants jedzą śniadanie. Dani próbuje przekonać resztę, że muszą starać się żyć jak normalni ludzie. Dlatego muszą znaleźć sobie prace, robić zakupy, czy jeździć zwykłym samochodem. Sunspot, aby zmienić temat, zwraca szefowej uwagę, że ich sąsiad z budynku naprzeciwko regularnie ich podgląda. Moonstar postanawia rozwiązać ten problem od ręki.

Dani idzie naprzeciwko. Otwiera jej podglądacz. Przedstawia się jako Zig. Rozpoznaje w niej Walkirię. Udaje, że nic wielkiego się nie dzieje, ale spanikowany prosi o sekundę, aby móc się przebrać. Szybko biegnie do pokoju, gdzie otwiera tajemną skrytkę. Wisi w niej asgardzka zbroja.

Piekło. Mephisto idzie do więzienia, w którym przetrzymuje Disir. Ma zamiar ponownie je torturować. Kiedy Zig zakłada swój hełm, upiory to wyczuwają, co pozwala im uciec z piekła.

Asgard. Mephisto łączy się z Lokim. Każe mu odnaleźć Disir i je zwrócić. W innym wypadku ujawni ich wspólne interesy całemu światu i rodakom chłopaka. Młody bóg informuje o sprawie Leah, aby ta przekazała tą informację swojej Pani. Słysząc to Hela każe działać Tyrowi. Ten odnajdzie demony dzięki jednemu z diabelskich szczeniaków. Loki prosi także o pomoc Thora. Ten zbiera do pomocy Warriors Three i dzięki pomocy Thoriego chcą ruszyć do walki. Niestety szczeniak nie chce współpracować. Na szczęście Ikol wie, gdzie szukać.

Kiedy Dani wchodzi do mieszkania Ziga na jej drodze stają Disir. Dziewczyna szybko wyskakuje przez okno na zewnątrz. Tam na pomoc rusza jej reszta New Mutants. Zanim dojdzie do walki zjawia się Hela wraz z Tyrem. Dodatkowo szybko do zabawy dołącza Thor ze swoimi kompanami. Szybko domyślają się, że prawdziwym celem upiorów jest mieszkaniec tego domu, którym jest Sigurd. Kiedy Disir rzucają się na niego, ten wyciąga stary zwój i czyta zawarte tam zaklęcie. Następuje potężny rozbłysk. Na polu walki pozostają tylko mutanci. Wszyscy inni zniknęli.

Niedaleko w zwykłym domu na przedmieściach zwykły chłopak próbuje przekonać macochę do przeczytania bajki na dobranoc. Ta jednak każe mu iść spać. Ten chłopiec to Loki, a kobietą jest Hela. Najwyraźniej nie pamiętają, kim są naprawdę.

Autor: Spell

Galeria numeru

Exiled Exiled Exiled Exiled Exiled Exiled Exiled

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.