Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #12

Captain America vol. 6 #12

Captain America vol. 6 #12

"Shock to the System" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Byli złoczyńcy objęci programem ochrony świadków są mordowani!
• Powrót starego złoczyńcy i starej kochanki.
• Czy Cap rozwiąże tą zagadkę, zanim sam zostanie celem?

Streszczenie

Scourge okłada worek treningowy. Jest wyraźnie wkurzony. Jego przełożony przychodzi z nim porozmawiać. Tłumaczy mu, że pobicie Diamondback było konieczne. Do takich sytuacji musiało prędzej czy później dość. Muszą się z tym pogodzić, jeśli chcą naprawić system. Okazuje się, że tym przełożonym jest Henry Gyrich.

Cap wpada do szpitalnej sali, w której leży Diamondback. Chce pilnie dowiedzieć się, jaki jest jej stan. Na razie jest w śpiączce i muszą czekać. Wraz z Dum Dumem postanawiają przenieść koleżankę do szpitala na Hellicarierze. Cap postanawia odreagować i znaleźć paru ludzi Hydry do obicia. Ostatecznie trafiają do tunelu kolejowego. Widzą tam śpiącego bezdomnego, ale domyślają się, że to tylko ściema i szybko go zdejmują. Po chwili są już wewnątrz bazy i nie martwią się wywoływanym hałasem. Systematycznie eliminują każdego, kogo spotkają. Kiedy jest już po wszystkim, czas na refleksję. Poszło im za łatwo. Cap domyśla się, że Bravo chce, aby cos tu znaleźli.

Pół dnia później Sharon kończy analizować zdobyte dane. Znajduje nagranie, na którym Gyrich zostaje poddany praniu mózgu. Pozostaje pytanie z kim pracuje. Kim jest Scourge?

Waszyngton. W parku Gyrich spotyka się z reporterem. Sprzedaje mu materiał o programie ochrony świadków skierowanym do superzłoczyńców. Ci mordercy dogadują się z rządem i żyją spokojnie na przedmieściach.

Nowy Jork. Po dachach miasta biegnie Rattler. Nagle zaskakuje go Scourge. Zaczyna się walka. Początkowo udaje mu się nawet uszkodzić maskę napastnika, ale ostatecznie zostaje obity, a na końcu nowy Scourge skręca mu kark. Kiedy jest już po wszystkim, morderca zdejmuje uszkodzoną maskę. Okazuje się, że to Dennis Dunphy.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #12 Captain America vol. 6 #12 Captain America vol. 6 #12 Captain America vol. 6 #12 Captain America vol. 6 #12 Captain America vol. 6 #12 Captain America vol. 6 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.