Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #11

Captain America vol. 6 #11

Captain America vol. 6 #11

"Shock to the System" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Byli złoczyńcy objęci programem ochrony świadków są mordowani!
• Powrót starego złoczyńcy i starej kochanki.
• Czy Cap rozwiąże tą zagadkę, zanim sam zostanie celem?

Streszczenie

Captain na nabrzeżu pełnym kontenerów jest pod ostrzałem snajpera. Dodatkowo osłania przed trafieniem Porcupine'a. Na sygnał bohatera razem biegną za kolejną osłonę. Steve informuje Rogera, że wszystko przez to, że jego przestępstwa uszły mu płazem.

Tydzień wcześniej. Były agent A.I.M. ucieka przed mordercą. W ciemnej alejce uruchamia pole niewidzialności, ale mimo to zabójca go dopada. Dokonuje egzekucji w imię sprawiedliwości.

Następnego ranka policja wchodzi do domu ofiary. Na ziemi znajdują kombinezon A.I.M. Dość szybko przeszukanie przerywa im pojawienie się agentów S.H.I.E.L.D. – Dum Dum i Dimondback. Jakiś czas później z pokładu samolotu oboje meldują Captainowi o swoim śledztwie. To już druga ofiara w ostatnim czasie, która brała udział w programie ochrony świadków. Z kamer ulicznych udało im się wydobyć zdjęcie zabójcy. To Scourge. Aby zdobyć informacje o świadkach, musi mieć jakiegoś szpiega w agencji. Cap obiecuje, że to sprawdzi. Po skończonej rozmowie Dum Dum pyta partnerkę o jej związek z Captainem, ale ta odpiera, że to zamknięty rozdział.

Steve spotyka się z trójką agentów, którzy mieli dostęp do bazy świadków. Wie, że jeden z nich jest kretem. Nagle jeden z nich wyciąga pistolet i z okrzykiem Hydry na ustach wyskakuje przez okno. Uruchamia jetpack i próbuje uciec. Rogers przy pomocy tarczy strąca go z nieba i następnie ratuje przed upadkiem. Niestety nie udaje mu się go przesłuchać z powodu kapsułki z trucizną.

Wieczorem Dimondback odwiedza dom Vipera. Przestępca jest wkurzony, że grozi mu niebezpieczeństwo. S.H.I.E.L.D. miało mu zapewnić bezpieczeństwo. Nagle domem wstrząsa eksplozja. Przez dziurę w ścianie wchodzi Scourge, który dokonuje egzekucji Vipera. Dimondback udaje się otrząsnąć i wściekła rzuca się na napastnika. Ten jednak szybko ją powala. Daruje jej jednak życie. Kiedy Rachel traci przytomność uświadamia sobie, że wie, kto kryje się pod maską.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #11 Captain America vol. 6 #11 Captain America vol. 6 #11 Captain America vol. 6 #11 Captain America vol. 6 #11 Captain America vol. 6 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.