Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #29

Avengers Academy #29

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Młodzież z Utopii w Akademii jako... więźniowie?
• Sebastian Shaw atakuje!
• Gościnnie: Wolverine, Hawkeye, Hercules, Captain America.

Cytat

Hercules: "Which of you strapping young lads wishes to assist me in demonstrating how I won the wrestling laurels?"
Mettle: "All you, Striker. You're the one who's into guys."
Striker: "Don't generalize. He's too bearish for me. Besides, I hate to think what static electricity would do to all that hair."

Streszczenie

Ku konsternacji uczniów, nauczyciel na zastępstwie Hercules prezentuje, jaki strój obowiązywał zawodników podczas starożytnych olimpiad. Niezręczną scenę przerywa pojawienie się Tigry, która zmusza Herca do założenia tuniki. W samą porę, bo lądują Avengers z transportem nastolatków z Utopii.

Captain America zdaje szybko relację z ostatnich wydarzeń (patrz: Avengers vs. X-Men #1-3), chwilę potem Wolverine wyprowadza ze statków młodzież zabraną z Utopii. Postanawiają, że zostaną tutaj, z dala od walk, pod opieką Herculesa, Tigry, Kavity Rao i Madisona Jeffriesa. Pozostali wyruszają na wojnę z X-Men.

Laura zarzuca Loganowi, że najpierw wymagał od niej samodzielnego podejmowania decyzji. Kiedy zdecydowała, by trzymać się z dala zarówno od niego, jak i od Cyclopsa, sam przywiózł wojnę do jej nowego domu. Logan przeprasza, ale i tak prosi, by dziewczyna pomogła się zaaklimatyzować dawnym kolegom.

Przed odlotem Wolverine zajmuje się jeszcze Sebastianem Shaw, który trzyma się Światełek (patrz: Generation Hope). Logan decyduje, że mężczyzna jest zbyt niebezpieczny, by mu zaufać, dlatego zostanie w specjalnie dla niego zbudowanej celi. Shaw niechętnie wyraża zgodę.

Po odlocie Avengers Tigra próbuje załagodzić napięcie, ale Surge nie daje sobie wciskać kitu. Nie podoba się jej, że Avengers zamknęli ich, chociaż niczego nie zrobili. Domaga się możliwości opuszczenia akademii. Hercules proponuje zawody sportowe. Z braku lepszego pomysłu na zabicie czasu, nastolatki zgadzają się.

Podczas gdy Lightspeed i Transonic ścigają się, Dust rozmawia z X-23. Chce wiedzieć, jakie są odczucia jej koleżanki w stosunku do tej całej sytuacji, a kiedy Laura odpiera, że ma za mało danych, by podjąć decyzję, Sooraya zawiedziona odchodzi mówiąc, że pewne rzeczy się po prostu wie.

Loa i Finesse mają się zmierzyć w pływaniu na desce. Ken doradza koleżance, by nie ufała swoim zdolnościom, bo każda fala jest inna. Wyjaśnia mutantce, że od kiedy stał się taki, jest za ciężki do pływania, a wtedy Loa za pomocą swych zdolności, po raz pierwszy od bardzo dawna, umożliwia chłopakowi surfing. Po ziemi, ale zawsze. Ken jest wniebowzięty, podobnie jak Hazmat, której udzieliła się radość jej chłopaka. Ogłasza zwycięstwo X-Men.

Velocidad ma jednak dość i chce jak najszybciej odnaleźć Hope, zanim zrobi to Wolverine. Atmosfera znów robi się napięta. Młodzi X-Men wracają do budynku uprzedzając uczniów Akademii, że mogli równie dobrze znaleźć się na ich miejscu – uwięzieni za nic.

Sala treningowa. X-23 i Finesse rozmawiają podczas walki z robotami. Łączy je niechęć wobec nielogicznych zachowań innych ludzi. To wystarczy, by dobrze się rozumiały.

Z celi Shawa wydobywa się hałas. Jeffries jest spokojny, bo zaprojektował ją tak, by absorbowała energię kinetyczną. Nie przewidział jednak, że Shaw będzie okładał sam siebie książkami, ładując się tym samym. Wreszcie jest na tyle silny, by zrobić w podłodze dziurę i uciec do kanałów.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers Academy #29 Avengers Academy #29 Avengers Academy #29 Avengers Academy #29 Avengers Academy #29 Avengers Academy #29 Avengers Academy #29 Avengers Academy #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.