Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #26

Avengers vol. 4 #26

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Jeden z Avengers musi zdradzić przyjaciół, by dopełniło się jego przeznaczenie.
• Odrócenie trendu dla Avengers - to nie to, o czym myślicie!

Streszczenie

Na szczycie Avengers Tower Captain America tłumaczy zebranym herosom, czym jest Phoenix Force i oznajmia, że istota ta zbliża się do Ziemi. Dodaje, że Tony Stark pracuje nad sposobem, by uratować planetę, muszą jednak wyruszyć naprzeciw nadciągającemu niebezpieczeństwu i spróbować je powstrzymać, nim dosięgnie ich świata. Dlatego bohaterowie zostali tu zebrani – wszyscy bowiem posiadają zdolności bądź doświadczenie, które będzie im potrzebne w trakcie misji. Dodaje, że na dobrą sprawę jest to misja samobójcza i nie może ich zmusić do wzięcia w niej udziału, Thor jednak ucina jego monolog zapewniając, że wykonają swe zadanie. Słysząc to, Steve daje im godzinę na załatwienie swoich spraw.

Jakiś czas później. Annie plotkuje razem z koleżankami, gdy nagle zauważa zbliżającego się Noh-Varra. Kosmita zabiera ją na dach jednego z pobliskich budynków, gdzie oświadcza, że musi opuścić planetę. Szybko dodaje, że wyrusza jedynie na misję, nie wie jednak, kiedy z niej wróci – ani czy w ogóle będzie to miało miejsce. Stwierdza, że nawet Captain America uważa, że może to być misja samobójcza, po czym wręcza dziewczynie niewielki, świecący artefakt, prosząc, by go zachowała, dopóki nie wróci. Następnie dziękuje jej za pomoc w znalezieniu swego miejsca na Ziemi, całuje ją i znika.

Jakiś czas później. Drużyna Thora wyrusza w kosmos, by zmierzyć się z Phoenix Force – z opłakanymi skutkami [po szczegóły zajrzyj do Secret Avengers #26-28 – przyp. S_O].

Wkrótce potem. Quinjet stoi gdzieś na odludziu na planecie Hala, stolicy Imperium Kree. Wściekły z powodu niepowodzenia misji, Beast demoluje sprzęt w laboratorium i szturmuje na zewnątrz, gdzie Ms. Marvel próbuje go pocieszyć. Noh-Varr tymczasem zaczyna skanować resztki "klatki", urządzenia, które miało zabsorbować energię Phoenix. Jego czytniki zaczynają jednak reagować na młot Thora, a poznawszy genezę Mjolnira i jego magiczną naturę, Protector oznajmia, że oręż zabsorbował odrobinę Phoenix Force i wzywa McCoya, oświadczając, że otrzymali drugą szansę.

Niedługo później. Z powrotem w przestrzeni kosmicznej, Quinjet dogania Phoenix Force. Z pojazdu wysiada Thor, noszący na plecach zreperowaną "klatkę", i atakuje ognistego ptaka. Z pomocą swego młota udaje mu się zabsorbować energie istoty, która, wściekła, zieje na niego ogniem i ucieka. Pozostali Mściciele sprowadzają Asgardczyka z powrotem na pokład, gdzie gratulują mu akcji i przygotowują się do powrotu na Ziemię. Protector oznajmia jednak, że nie może im na to pozwolić – ma on bowiem za zadanie dostarczyć urządzenie do stolicy Kree. To powiedziawszy, atakuje niedawnych kompanów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #26 Avengers vol. 4 #26 Avengers vol. 4 #26 Avengers vol. 4 #26 Avengers vol. 4 #26 Avengers vol. 4 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.