Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #307

Wolverine #307

Wolverine #307

"Rot" Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Dr. Rot powraca!
• Odkryj sekrety kryjące się za pokręconą rodziną Rota i co wiąże ich z Wolverinem.
• Agent FBI Wells zbliża się do rozwiązania sprawy brutalnych morderstw, a Wolverine jest jego głównym podejrzanym!

Streszczenie

Rezydencja Rotwellów. Doctor Rot przedstawia Loganowi swoją rodzinę – zna już Charliego Chainsaws i Siostrę Fester, przed chwilą poznał też Baylee Ann i świętej pamięci Tatera, prezentuje mu więc jeszcze swoją matkę i prapradziadka, Atremusa Nicodemusa Rotwella, starca siedzącego nieruchomo na wózku, z mózgiem w słoju na miejscu serca. Baylee wpada w złość i rzuca się na Wolverine'a, Rot powstrzymuje jednak swoją "siostrę", przy okazji wyjaśniając, że nie jest ona siostrą rodzoną, ale czymś znacznie lepszym – sam bowiem zaprojektował jej charakter. Następnie ładuje Wolverine'a na wózek i wyjaśnia, że niegdyś ród Rotwellów był w pewnych kręgach otaczany niemałym szacunkiem i dzięki Loganowi te czasy powrócą. Prezentuje mu swoją nową i ulepszoną God Machine, dzięki której zamierza to wszystko osiągnąć. Kiedy zauważa, że mutant próbuje wysunąć swoje pazury, wyjaśnia, że projekt Weapon X zaprogramował w jego umyśle hasło, by upewnić się, że nie będzie sprawiał problemów – a on to hasło odkrył. Szybko jednak kończy przemowę, stwierdzając, że pora zabrać się do pracy.

Nieopodal ląduje rządowy samolot, na którego pokładzie znajduje się oddział agentów FBI dowodzony przez Wellsa, jak również Melita Garner. Wells sugeruje, by reporterka została na miejscu, ta jednak odpiera, że nie takie rzeczy przeżyła i domaga się, by towarzyszyć agentom. Dennis w końcu się zgadza i pyta pracującego w jednym z hangarów mechanika, jak dostać się do rezydencji Rotwellów. Ten odpiera, że powinni kierować się nosem – miejsce owo śmierdzi bowiem jak otwarty grób.

Logan leży przypięty do stołu operacyjnego, a Rot, za pomocą jednej ze swych maszyn, pobudza jego wspomnienia z okresu Weapon X. Następnie, zastanawiając się, czy Michał Anioł chciał kiedykolwiek zburzyć Kaplicę Sykstyńską i zacząć od nowa, sięga po rozprostowany druciany wieszak i, włożywszy mu go przez nos, zaczyna grzebać w mózgu Wolverine'a. Tłumaczy, że widzi mutanta jako swoją własną Kaplicę, która dodatkowo po każdym dniu pracy zmienia się z powrotem w czyste płótno. Wyjaśnia przy okazji, że potwory, które zaatakowały Logana w Dunwich, stworzył z fragmentów jego mózgu, które zdobył podczas jego pobytu w szpitalu. Widząc, że mutant stracił przytomność, doktor stwierdza, że na dziś dość już pracy.

Jakiś czas później. Wolverine budzi się w piwnicy, wypełnionej pozbawionymi mózgów zwłokami i z tajemniczymi słowami wypisanymi krwią na ścianach. Odkrywając, że znowu może wysuwać swoje pazury, uwalnia się z uwięzienia i szybko zabija pilnującego go Charliego. Następnie zakrada się do pokoju, w którym Rot zapewnia swego prapradziadka, że dzięki jego nowej God Machine uczyni go znowu silnym, i rzuca się na zebranych, zabijając ich wszystkich. Nagle słyszy czyjś krzyk, a podążając za nim, odkrywa Siostrę Fester grożącą Melicie. Przedziera się przez stojące mu na drodze transformujące się mózgostwory i rzuca się na szaloną pielęgniarkę, po czym, zapewniając, że znowu jest sobą, całuje reporterkę. Całą tę sytuację obserwuje rodzinka Rotwellów, ujawniając przy tym, że "Melita" to tak naprawdę Baylee Ann. Doktor pyta Tatera, który przejął ciało Wolverine'a, jak się czuje, po czym oznajmia, że wkrótce będą mieli gości, których trzeba odpowiednio przywitać – do rezydencji zbliża się bowiem oddział FBI wraz z prawdziwą Melitą.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #307 Wolverine #307 Wolverine #307 Wolverine #307 Wolverine #307 Wolverine #307

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.