Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #267

X-Men: Legacy #267

X-Men: Legacy #267

Occupy The Jean Grey School - part2

Postacie
Zapowiedź

• She-Hulk, Falcon i Moon Knight mają za zadanie zabezpieczyć Szkołę im. Jean Grey...
• Rogue i jej zespołowi niezbyt się to podoba!

Cytat

Rogue: "Ah'm Rogue! Ah'm an X-Man! This is mah house. And you're tresspasin'."

Streszczenie

Walcząc z Iron Manem, Rogue wspomina swoje poprzednie starcie z nim. Tak samo jak wtedy, opancerzony Avenger zyskuje przewagę. Wykorzystuje tę chwilę by ogłuszyć Cannonballa atakiem sonicznym. W tym czasie Rogue powala She-Hulk na ziemię. Widząc, że X-Men nie są w stanie odeprzeć ataku, Anna Marie decyduje się użyć swoich mocy tak, jak dawniej - wchłaniając nie tylko zdolności, ale i myśli i wspomnienia ofiary, pozbawiając jej przytomności. W ten sposób powala Falcona a chwilę później przyzywa stado ptaków, które odwraca uwagę Iron Mana. Następnie pozbawia przytomności She-Hulk. Niestety, wraz z większą dawką jej mocy przyswaja też skłonność do szału charakteryzującą dopakowane energią gamma istoty. Na moment ulega wściekłości i atakuje Frenzy.

Chamber i Husk odprowadzają do szkoły Matcha i Globa Hermana - uczniów poturbowanych przez She-Hulk na początku walki. Jono niesie też nieprzytomnego Helliona. Shadowcat nakazuje im opiekę nad studentami a sama wychodzi z budynku, zdeterminowana, by zakończyć walkę.

Rogue zapewnia Gambita, że odzyskała już panowanie nad sobą. Moon Knight wykorzystuje rozproszenie Remy'ego, by go zaatakować. LeBeau kontratakuje kartami, których wybuch rozrywa kostium Spectora. Moon Knight wykorzystuje to - przeskakuje nad Gambitem i atakuje Rogue, zmuszając ją do wchłonięcia jego mocy. A wraz z nią Anna Marie absorbuje głosy rozbrzmiewające w głowie szalonego Avengera. Kobieta po raz kolejny musi się zmagać, by nie stracić kontroli.
Rozwścieczony Gambit podejmuje walkę z Iron Manem. Przez chwilę idzie mu nieźle - jest szybszy niż automatyczne namierzanie celu wbudowane w zbroję Iron Mana - ale Avenger po prostu przestaje celować i powala Cajuna szerokim promieniem energii.

Widząc to, Rogue przestaje nad sobą panować. Dzięki sile She-Hulk nawiązuje z Iron Manem równą walkę.

Shadowcat pomaga Frenzy zebrać się z ziemi. Na jej prośbę, Joanna rzuca Kitty w Iron Mana. Nie robi to wrażenia na Avengerze, który przed walką zabezpieczył zbroją przed efektem fazowania Pryde. Shadowcat odkrywa jednak, że w środku nikogo nie ma. Pancerz jest zdalnie sterowany, lub kieruje nim sztuczna inteligencja - tak czy inaczej, jego zniszczenie nie narazi niczyjego życia. Kitty przekonuje Rogue, że tylko ona może to zrobić. Głosy w głowie Anna Marie nasilają się, ale po krótkiej koncentracji jest w stanie je wszystkie uciszyć. Pierwszym ciosem przebija zbroję na wylot. Kilka kolejnych osłabia ją na tyle, by Rogue mogła rozerwać ją na kawałki.

Gambit pyta ją, czy wie kim jest. Anna Marie zapewnia go, że nie ma wątpliwości - nazywa się Rogue i właśnie po raz kolejny pokonała Avengers. Dla podkreślenia swoich słów miażdży w rękach hełm Iron Mana.

Po chwili nieprzytomni Avengers zostali zapakowani do quinjeta, który na autopilocie odstawi ich do Avengers Tower. Tymczasem Rogue mówi swojemu zespołowi, że Iceman i Marvel Girl mieli rację - w tym konflikcie nikt nie jest neutralny. I choć nie chciała brać udziału w tej walce, nie ma zamiaru dłużej gdybać o przeszłości. Nadszedł czas, by stawić czoła przyszłości.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #267 X-Men: Legacy #267 X-Men: Legacy #267 X-Men: Legacy #267 X-Men: Legacy #267

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.