Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men » Wolverine & the X-Men #10

Wolverine & the X-Men #10

Wolverine & the X-Men #10

Avengers vs. X-Men... vs. X-Men

Postacie
Zapowiedź

• AVX TIE-IN!
• Cyclops przybywa do Szkoły im. Jean Grey!
• Czy zespół Wolverine'a przyłączy się do Cyclopsa w walce przeciwko Avengers?
• ICEMAN vs. RED HULK!

Cytat

Cyclops: "I didn't come here to fight."
Wolverine: "Fine. Then just stand real still and take your medicine."
Emma Frost: "Don't you ever get tired of sounding like such an idiot, you insufferable little caveman?"

Streszczenie

Trzy godziny temu Avengers podbili Utopię - siedzibę X-Men Cyclopsa. Teraz Magik teleportuje Cyclopsa i Emmę Frost na trawnik Instytutu Jean Grey. Wolverine i Shadowcat wychodzą im na spotkanie. Logan zaczyna wygrażać Scottowi.

W pokoju nauczycielskim Iceman prosi Marvel Girl, by wyłączyła telewizor - nie może już słuchać o bitwie na Utopii. Rachel mówi mu, że przebadała umysł Angela, i nie ma w nim śladu po Warrenie Worthingtonie - to zupełnie inna, nowa świadomość. Uczy się i rozwija w błyskawicznym tempie. Bobby nie chce przyjąć tego do wiadomości. Rozmowę przerywa im zamieszanie na zewnątrz - Wolverine nasłał na Cyclopsa Krakoę.

Scott zapewnia Logana, że nie przybył po to, by walczyć, ale Wolverine ignoruje jego słowa. W starcie mieszają się Emma, Magik i Iceman, ale Cyclops im przerywa. Ponownie zapewnia, że przyszedł porozmawiać. Tym razem Wolverine mu pozwala. Scott zaczyna długą przemowę, która sprowadza się do pytania o to, czy Logan jest X-Manem, czy Mścicielem.

Husk bezskutecznie próbuje prowadzić lekcję - wszyscy uczniowie obserwują przez okna rozmowę Cyclopsa i Wolverine'a. Wszyscy, oprócz siedzącego na dachu Angela, który wpada na pomysł, jak udowodnić, że jest prawdziwym aniołem, i Genesisa, który czyta o działaniach Apocalypse'a, utwierdzając się w przekonaniu, że nie ma z nim nic wspólnego. Poza niezaprzeczalnym podobieństwem. Angel tymczasem usiłuje wzlecieć do Nieba. Osiąga wysokość na której nie może oddychać, traci przytomność i zaczyna spadać.

Wolverine i Cyclops wędrują korytarzami szkoły, dyskutując o dzielących ich różnicach. Logan stwierdza, że nigdy nie przestał być X-Manem, przestał tylko zgadzać się ze Scottem. Obaj powtarzają argumenty, które uprzednio doprowadziły do rozłamu w szeregach X-Men, oraz swoją opinię o Feniksie - według Logana zniszczy Ziemię, według Scotta dzięki niemu odrodzą się mutanci.

Genesis wychodzi na dach. Dostrzega spadającego z nieba Angela. W ostatniej chwili łapie go, ratując przed zderzeniem z ziemią. Angel przyznaje, że skoro nie był w stanie dolecieć do Nieba, nie jest aniołem. Wciąż jest przekonany, że jest czymś więcej, niż zwykłym mutantem. Evan prosi go, by powiedział, co widzi, gdy na niego patrzy. Angel widzi w nim Apocalypse'a, ale okłamuje chłopca, mówiąc, że dostrzega w nim wyłącznie dobro.

Wolverine oznajmia, że Cyclopsowi skończył się czas, i ma się wynosić. Na odchodne pyta go, po co tak naprawdę przybył - musiał wiedzieć, że go nie przekona. Summers odpowiada, że Logan nie jest jedynym X-Manem w szkole. Magik otwiera portal, w którym znika wraz z Cyclopsem i Emmą. Na pytanie Logana, Rachel potwierdza, że podsłuchiwała całą rozmowę telepatycznie. Wolverine nie ma nic przeciwko, pewny, że Marvel Girl rozumie już, jakim egomaniakiem stał się Cyclops, i czemu muszą z nim walczyć. Ale Rachel, Iceman i Gambit oświadczają, że przechodzą na stronę Scotta. Dołącza do nich również Angel. Bobby mówi, że Summers ich potrzebuje, i to jedyny powód, dla którego odchodzą. Gdy obecny konflikt się skończy, chcieliby wrócić do Instytutu. Wolverine wyraża nadzieję, że gdy już będzie po wszystkim, będzie jeszcze do czego wracać.

Tymczasem niewielki statek kosmiczny wlatuje w ziemską atmosferę i ląduje gdzieś w Ameryce. Jego pasażerami są Komandosi Śmierci. Imperium Shi'Ar wysłało ich, by zgładzili dziewczynę, z którą ma połączyć się Feniks, i wszystkich X-Men, którzy będą jej bronić.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men #10 Wolverine & the X-Men #10 Wolverine & the X-Men #10 Wolverine & the X-Men #10 Wolverine & the X-Men #10 Wolverine & the X-Men #10 Wolverine & the X-Men #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.