Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #374

Avengers #374

Avengers #374

"Intersecting Parallels"

Postacie
Streszczenie

Minutę temu morskie fale, wytworzone przez Sersi, pochłonęły Avengers i zniszczyły wielki most. Gdy herosi zaczynają się topić, z pomocą przychodzą Eternals: Sprite i Thena. Wyciągają ich w ostatniej chwili. Są zaskoczeni, że Whitmanowi udało się zerwać więź umysłów z Sersi. Mówią dochodzącym do siebie Mścicielom, że wszystko co zrobi Sersi, będzie obarczało ich sumienia. Zastanawia ich szybkość z jaką szaleństwo ogarnia umysł Sersi. Proces ten normalnie zajmuje wieki. Tu trwało to kilka miesięcy. Zupełnie jakby ktoś przyspieszył ten proces. W tym momencie pojawia się Thunderstrike, który przyleciał razem z Quicksilverem oraz Jarvisem, który opowiada Mścicielom o snach Sersi. Teraz bohaterowie mają pewność, iż za wydarzeniami w życiu Sersi, a co za tym idzie przyspieszeniem szaleństwa, stoi Proctor.

Proctor wspomina pierwsze spotkanie z Sersi z jego oddziałem Avengers. Był nią zafascynowany. Zakochał się w niej z wzajemnością. Wierzył jej, że ich uczucie będzie trwało wieki. W końcu stał się jej bratnią dużą - Gann Josin. Z biegiem lat sytuacja uległa zmianie. Znudzona Sersi zostawiła go, by szukać nowych doznań. Proctor poczuł się zdradzony i zraniony. Postanowił spędzić resztę swojego życia na zemście. Słuchająca tej opowieści Sersi jest wściekła. Mówi mu, że to była Sersi z alternatywnej Ziemi i nic jej z nią nie łączy. Ten odpowiada, że jego ukochana była jej echem, ponieważ ta główna Ziemia jest pierwowzorem dla innych rzeczywistości. W końcu mężczyzna wyznaje, że to on stał za atakami na mężczyzn, z którymi spotykała się Sersi. Po chwili kobieta przypomina sobie, że nie tylko pojawiał się we snach, ale również mordował jej znajomych w rzeczywistości. Wszystko dzięki więzi jaka łączyła go z jego Sersi, której fale mózgowe są identyczne z Sersi z głównej rzeczywistości. Mógł skutecznie doprowadzać ją do szaleństwa i równocześnie wrabiać ją w morderstwa.

Na komisariacie policji, gdzie w kostnicy znajdują się skamieniała ciała policjantów, pojawiają się Sprite w towarzystwie Herculesa i Thunderstrike'a. Policjanci dają się przekonać, iż ich zatroskany obywatel, który naprowadził ich na trop Sersi, jest głównym złoczyńcą. Po przeprowadzeniu badań na skamieniałych ciałach policjantów przez Sprite'a, okazuje się, iż nie są wcale martwi.

Avengers Mansion. Black Knight rozpoczyna analizę wszystkich danych o Proctorze i Gatherers. Chce w ten sposób dowiedzieć się, czy komputer będzie mógł wskazać odpowiednika ich przeciwnika z ich Ziemi. Do Whitmana podchodzi Crystal, która próbuje porozmawiać z nim o tym, co ich łączy i jej małżeństwie. Kobieta stwierdza po chwili, że musi to wszystko sama przemyśleć, aby nie skrzywdzić ani jego ani Pietro, ponieważ kocha ich równie mocno. Ich rozmowie przyglądał się z ukrycia Quicksilver.

Tymczasem Proctor próbuje spenetrować umysł Sersi. Kobieta jednak skutecznie broni się i po chwili wyzwala z kuli, w której była więziona. Aby ją schwytać, Proctor wysyła swoich Gatherers. W pewnym momencie Sersi dociera do miejsca, gdzie przetrzymywany jest Watcher Ute oraz setki jej odpowiedników z alternatywnych Ziemi. Zszokowana kobieta próbuje wezwać na pomoc Dane'a, jednak zaskakuje ją ogłuszający strzał w plecy członka Gatherers, Rika. Proctor bierze Sersi na ręce i wynosi w nieznanym kierunku. Pozostali na miejscu Gatherers patrzą na Watchera i ciała setek Sersi, które lewitują dookoła niego. Zastanawiają się, czy słusznie robią wspomagając Proctora w jego krucjacie. Jocasta wyczuwa wielką moc Watchera i stwierdza, że śpiąc ma o wiele większą wiedzę, niż oni.

Avengers Mansion. Hercules, Thunderstrike i Eternals sprowadzają przed pozostałych Mścicieli przywróconych do życia policyjnych detektywów. Ci opowiadają im o tym jak Proctor wyłonił się z cienia i śmiejąc się zamienił ich w kamień, a potem porzucił na dnie rzeki. Nagle zgromadzonym bohaterom ukazuje się Watcher Ute. Mówi im, iż muszą powstrzymać Proctora za wszelką cenę, inaczej znana im rzeczywistość przestanie istnieć. Dodaje, że rozwiązanie problemu jest wśród nich. Po chwili znika zostawiając zdezorientowanych Avengers.

W tym samym czasie, w sali komputerowej, Pietro podchodzi do Dane'a, aby błagać go o jedną rzecz. W krótkim monologu prosi, by dał szansę na odbudowanie jego małżeństwa z Crystal. Tym samym dał szansę utrzymania ich rodziny. Wystarczy, by zostawił jego żonę w spokoju. Nim Whitman zdołał odpowiedź na błagania towarzysza, komputer zakończył analizowanie danych o Proctorze. Okazuje się, że odpowiednikiem tego złoczyńcy na głównej Ziemi jest właśnie Dane Whitman aka Black Knight!

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #374

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.