Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #373

Avengers #373

Avengers #373

"Armageddon"

Postacie
Streszczenie

Crystal wraca ze spaceru z Luną i swoim mężem. Gdy docierają do Avengers Mansion, widzą przed sobą ruiny. Służby porządkowe próbują przeszukać teren w poszukiwaniu ofiar. W pewnym momencie Crystal odnajduje nieprzytomnego Black Knighta. Gdy ten odzyskuje przytomność wykrzykuje imię Sersi, która jest odpowiedzialna za zniszczenia w ich bazie. Mężczyzna mówi towarzyszce, iż musi pomóc Sersi, gdyż czuje jej strach i zmieszanie. Po chwili wybiega nie patrząc za siebie, pochłonięty więzią łączącą go z Sersi. Nagle pozostali Mściciele wyłaniają się spod gruzów, razem z detektywami, których udało im się osłonić. Avengers opowiadają Crystal o próbie aresztowania za zamordowanie policjantów, którzy przybyli do tego miejsca kilka dni temu, zostali przywitani przez Sersi, i tego samego dnia zniknęli. Ich rozmowę z kobietą potwierdzają nagrania z monitoringu w Avengers Mansion. Sersi wyczuwa, iż członkowie Avengers nie są przekonani co do jej niewinności. Powoduje to u niej kolejny wybuch szaleństwa, skutkujący zniszczeniem siedziby Avengers i pogrzebaniem ich pod ruinami.

Policjantom udaje się namierzyć Sersi. Gdy stróże prawa odmawiają pomocy Avengers, ci sami decydują się wyruszyć, aby zakończyć ten koszmar i poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Crystal dołącza do drużyny, mimo zastrzeżeń jej męża, który nie wie, czy ona robi to by uratować Sersi, czy może uwolnić Whitmana spod jej wpływów.

Brooklyn Bridge. Na jego szczycie stoi Sersi zastanawiająca się, co ma dalej robić. Gdy pojawia się Black Knight oferujący pomoc, kobieta wykrzykuje, że wszyscy ją opuszczają i myślą, że jest morderczynią. Jest pewna, że nie zabiła niewinnych ludzi. Po krótkiej rozmowie Sersi przekonuje Dane'a, że nie jest do tego zdolna. Ich więź umysłowa staje się coraz bardziej kompletna. Kobieta wyczuwa nadchodzących Avengers. Stwierdza, iż razem się z nimi zmierzą twarzą w twarz.

Ruiny Avengers Mansion. Z zakupów wracają Jarvis i Marilla. Są zszokowani widokiem, jaki ukazuje się ich oczom. Quicksilver uspokaja ich, iż nikt z ich przyjaciół nie ucierpiał. Opowiada im, iż całą sytuację z policjantami i oskarżeniami wobec Sersi o morderstwo. Wówczas Jarvis opowiada mu sny Sersi o mężczyźnie zabijającym ludzi, który ją przerażał.

Proctor spotyka się w swojej bazie z najnowszym nabytkiem zespołu Gatherers, którym jest Jocasta. Mówi jej, iż dotrzyma słowa i spotka się ona z tutejszą wersją jej zaginionego męża, którym był Wonder Man. Teraz jednak prosi ją by zwołała jego Gatherers, albowiem w dniu dzisiejszym rozpoczną ostateczną rozgrywkę z Avengers i Sersi. Gdy Jocasta wychodzi, Proctor spotyka się ze zniewolonym Watcherem, Ute. Przypomina mu, że to dzięki niemu dowiedział się, że jego świat to jedynie swoiste echo tej głównej Ziemi. Dodaje, że mając informacje z jego umysłu mógł eliminować kolejne wersje Sersi na alternatywnych Ziemiach, aż pozostała tylko jedna. Teraz jest bardzo blisko do doprowadzenia jej do ostatecznego szaleństwa, które przysparza jej zasłużone cierpienie. Sersi jest obecnie ścigana, bez przyjaciół. Gdy w końcu ją zabije, będzie wolny. A ten świat, jak wszystkie alternatywne, będzie martwym grobowcem Sersi. Wychodzący Proctor nie widzi jak po policzku Ute spływa łza.

Avengers odnajdują Sersi i Black Knighta na moście. Widzą, iż połączenie umysłów tej dwójki jest bliskie ostatniej fazy, powodując psychozę. Pierwszą ofiarą wściekłego ataku Sersi jest Giant-Man, u którego Crystal nie wyczuwa pulsu. Po krótkiej walce, jedyną stojącą członkinią Avengers jest Crystal. Gdy kobieta próbuje nakłonić Dane'a, by poprzez więź łączącą go z Sersi, uspokoił jej agresywną naturę, wygląda na to, że może się to udać. Jednak Sersi nie chce pozwolić na utratę swojej drugiej połówki. Atakuje Crystal promieniami, wykrzykując by ich zostawiła w spokoju. Po chwili chce zamordować leżących przed nimi Avengers. Widok ten doprowadza do odzyskania klarownego myślenia przez Black Knighta. Zrywa ostatecznie więź umysłów łączącą go z Sersi i łapie ją za rękę zmieniając tym samym miejsce, w które uderza jej moc. Kobieta jest załamana, iż utraciła swoją bratnią duszę. Mężczyzna próbuje nakłonić ją do opamiętania się i podjęcia się rozwiązania narastającej wokół jej postępowania zagadki. Jednak Sersi nie chce go słuchać. Oskarża Avengers, a zwłaszcza Crystal, o doprowadzenie Whitmana do jej zdradzenia. Wykorzystując swoją kosmiczną moc sprowadza na most potężną morską falę i zalewa nią wszystkich, łącznie z przybyłymi na miejsce policjantami, dokonując wielkich zniszczeń.

Gdy po chwili Sersi widzi czego dokonała, jest przerażona. Nie sądziła, iż drzemie w niej tak wielki gniew. Nie rozumie, co zmusza ją do tak haniebnych czynów. Po chwili pojawia się u jej boku Proctor, którego z początku kobieta nie rozpoznaje. Jednak w miarę prowadzenia rozmowy, mówi mu, że pamięta go ze swoich snów. Proctor chwyta ją za ramię i patrząc prosto w oczy zapewnia, że teraz wszystko będzie dobrze. Po chwili dwójka znika, zostawiając za sobą ogromne zniszczenia.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #373

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.