Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #372

Avengers #372

Avengers #372

"The Folds Gather"

Postacie
Streszczenie

Manhattan. Detektywi sprawdzają informację odnośnie swoich zaginionych kolegów, którą otrzymali od zatroskanego obywatela. Posiada on dar widzenia, dzięki któremu po przeczytaniu artykułu w gazecie, mógł wskazać to miejsce nad rzeką. Po chwili nurkowie policyjni wyciągają z dna rzeki skamieniała ciała dwóch policjantów. Zatroskany obywatel, noszących okulary i kapelusz mówi na odchodne, iż w swojej wizji widział również kobietę o dużej mocy, która mieszka z innymi herosami i jest z tym powiązana.

Tajemniczym zatroskanym obywatelem jest Proctor, który idąc ulicami śródmieścia cieszy się, że jego plany wobec Sersi zbliżają się do końca. W tym momencie nad jego głową przelatuje Quinjet. Zastanawia się czy Avengers pamiętają jego obietnice z ostatniego starcia, iż to nie było ich ostatnie spotkanie.

Quinjetem lecą Magdalene, Swordsman, Vision oraz Deathcry. Magdalene miała przez chwilę odczucie, że ktoś ich obserwował. Avengers lecą do Szkocji, ponieważ jedna z ich stacji kontroli namierzania przestała nadawać sygnał.

Avengers Mansion. Mścicieli odwiedza Quicksilver, który pomału dochodzi do siebie po starciu z Exodusem. Towarzyszą mu Crystal i ich córeczka Luna. W pewnym momencie dochodzi do wymiany spojrzeń między Crystal i Black Knightem, którą zaobserwował również jej małżonek. Nienaturalną ciszę przerywa Natasha, która przypomina Whitmanowi o badaniach u Giant-Mana. Ten wykorzystuje okazję do przerwania niezręcznej sytuacji i wychodzi, choć nie miał umówionych żadnych badań, o czym doskonale wiedziała Natasha.

Crystal i Pietro udają się razem z Luną na spacer do parku. Tam odbywają szczerą rozmowę, w której wyznają sobie miłość. Jednak kobieta wyznaje również, iż kocha Whitmana. Muszą teraz się zastanowić, co dalej z tym zrobić. Nie wiedzą, iż ich rozmowie przysłuchiwała się Sersi, która stara się opanować swój gniew po słowach Crystal. Gdy kobieta odlatuje w nieznanym kierunku, jej poczynaniom przygląda się z ukrycia grupa Gatherers. Widzą, iż jest ona taka sama, jak na ich światach. Cieszą się, że przybyli na główną Ziemię, tuż przed ostatecznym upadkiem Sersi.

Hank Pym wykorzystuje odwiedziny Black Knighta do przeprowadzenia badań jego mózgu, po zmianach jakie wywołuje więź z Sersi. W pewnym momencie Whitman wykrzykuje imię Sersi i mówi do zaniepokojonego naukowca, że musi udać się w pewne miejsce.

W porcie Sersi rozmyśla nad wydarzeniami ostatnich tygodni i nad tym, jak bardzo przydałby się jej przyjaciel tu i teraz. Po chwili pojawia się Dane, który mówi, że wyczuł w swojej głowie potrzebę spotkania z nią i nie mógł się temu oprzeć. Zdruzgotany dodaje, że nie w porządku jest to, co ona z nim robi.

Hercules i Natasha odwiedzają Hanka w jego laboratorium. Informuje ich o niepokojących wynikach badan mózgu Whitmana. Okazuje się, że fale mózgowe Dane'a i Sersi zaczynają stopniowo wyglądać tak samo. Jeżeli szybko tego nie powstrzymają, Black Knight jakiego znają, przestanie istnieć. W tym momencie do pomieszczenia wbiega Jarvis, który informuje o przybyciu detektywów z wydziału zabójstw.

Sersi i Whitman odbywają bardzo emocjonalną rozmowę. Mężczyzna wyznaje, że chce odzyskać swoje życie, gdyż nigdy nie chciał tego, co go teraz spotyka. Gdy bohater w końcu ulega namowom kobiety, by zaakceptował ich wspólny los i zaczynają się całować, zostają zaatakowani. Napastnikami okazują się być nowi członkowie zespołu Ghaterers w składzie Sliver, Tarkas, Rik oraz Korg. Dochodzi do krótkiej i intensywnej walki. Aby jego towarzysze nie wpadli w ręce wściekłych Avengers, osobnik imieniem Rik, niszczy doszczętnie molo w porcie. Z rzeki wynurzają się po chwili Sersi i Dane. Kobieta domaga się wyjaśnień, ponieważ czuje, że jej towarzysze coś przed nią ukrywają w obawie o stan jej umysłu. Dodatkowo widziała podczas walki, że jej towarzysz rozpoznał ich przeciwników i wie dlaczego nienawidzą jej z taką pasją, chcąc jej śmierci. Poprzez łączącą ich więź czyta w myślach Whitmana.

Greenwich Village. W mieszkaniu, które dopiero co zostało wynajęte, pojawiają się niespodziewanie Gatherers, którzy nie rozumieją w jaki sposób tu się znaleźli. Okazuje się, iż uratował ich i teleportował do tego miejsca Proctor. Ostrzega ich, iż akcja którą przeprowadzili, była w sprzeczności z jego planami. Jeśli kiedykolwiek to się powtórzy, będą żałowali, że nie zostali na konających Ziemiach, z których ich uratował. Zbliża się ostateczna rozgrywka, dlatego nie pozwoli, by cokolwiek zniweczyło jego plany.

Avengers Mansion. Mściciele rozmawiają z detektywami o Sersi i zbrodniach, jakie miały miejsce w mieście w ciągu ostatnich miesięcy. W tym momencie pojawia się Sersi z Whitmanem. Gdy mówi do towarzyszy, iż walczyli z nowym oddziałem Gatherers i dowiedziała się od Dane'a kim oni są, rozmowę przerywa jeden z detektywów. Informuje zaskoczoną Sersi, że jest aresztowana pod zarzutem morderstwa. Wszystko, co powie, może zostać i zostanie wykorzystane przeciwko niej.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #372

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.