Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #370

Avengers #370

Avengers #370

"Delta Force"

Postacie
Streszczenie

Pentagon. Niczym kometa przez kolejne poziomy tej struktury wpada Sersi, wprost do gabinetu zajmowanego przez niejakiego Kro, należącego do rasy Deviants. Zaskoczony mężczyzna podbiega do kobiety i orientuje się, iż straciła całą prawą rękę. Sersi zaczyna opowiadać o wydarzeniach ostatnich godzin. Hank Pym, Vision i Black Widow próbują obudować komputer, który został zniszczony podczas samobójczego ataku genoshańskiego muta. Po udanej próbie powtórnego uruchomienia komputera pojawia się sygnał alarmowy. Pochodzi z Lemurii, krainy Deviants. W związku z tym, iż West Coast Avengers oficjalnie rozwiązali swoje struktury, do akcji zostają wysłani Hercules, Capitan Ameryka, Sersi, Crystal, Giant-Man oraz Black Knight.

Po dotarciu na miejsce okazuje się, iż wezwanie było pułapką. Mściciele rozpoczynają walkę z Karygmaxem i jego Deviant Horde. Niestety potyczka przeradza się w porażkę, gdy przeciwnicy używają urządzeń nazwanych "umysłowymi minami". Powodują one podporządkowanie istot je noszących Karygmaxowi. Jest on bardzo zadowolony z tego, kogo udało mu się wciągnąć w pułapkę. Nakazuje swoim ludziom odprowadzić Black Knighta oraz Giant-Mana na arenę, ponieważ nie są mu potrzebni.

Po chwili pojawia się kontrolowana przez umysłową minę Varua. Otrzymuje swój kielich oraz nóż. Ma zebrać krew tych ziemskich herosów, aby odprawić rytuał wskrzeszenia. Gdy kobieta podchodzi do Sersi, ta zrywa z głowy umysłową minę i przygotowuje się do uratowania pozostałych towarzyszy. W tym momencie Karygmax wyciąga potężną broń, jedyną która może zdezintegrować Eternala. Trafia ją w prawą rękę, kompletnie ją dezintegrując. Mścicielka wpada do studni, przez którą udaje jej się wydostać i dostać do Kro.

Wysłuchawszy opowieści Sersi, która odbudowała w międzyczasie swoją rękę, Kro przegląda bazę komputerową swoich pobratymców, którzy przebywają wśród zwykłych ludzi, aby zebrać zespół mogący pomóc Avengers. Rozpoczyna od kobiety imieniem Dragona, która będzie ich wtyczką w Lemurii. Następnie razem z Sersi werbuje Enigmo, Karkasa, Ransaka, rodzeństwo Ritterów mogących stworzyć jedność w formie Tzabaotha oraz Red Bulla. Razem stworzą zespół Delta Force.

Lemuria. Delta Force oraz Sersi docierają do królestwa Deviants. Spotykają się tam z Dragoną, która informuje ich, gdzie przebywają poszczególni Mściciele. Karkas, Ransak, Enigmo oraz Red Bull zostają wysłani na pomoc do Giant-Mana oraz Black Knighta. Zespół Kro tymczasem dociera do miejsca przetrzymywania Kapitana Ameryki, Herculesa, Crystal oraz Varuna. Widzą, iż tworzą pewien pentagram w powietrzu. Rogers ostrzega Sersi, że niepotrzebnie wracała, ponieważ ich przeciwnik liczył, że sprowadzi innych. Po chwili na jej głowie ląduje umysłowa mina, której tym razem na pewno nie zrzuci. Zszokowany Kro widzi przed sobą Lorda Ghaura, przywróconego do życia. Przeciwnik mówi mu, że gdy Sersi utraciła rękę zebrano krew, która przy tym się pojawiła i w połączeniu z pozostałą ziemskich herosów, odprawiono rytuał wskrzeszenia. Sersi jest dopełnieniem jego pentagramu, dzięki któremu będzie można wytworzyć najpotężniejszy Uni-Mind, po połączeniu tych herosów z potomstwem Kro i jego samego. Wyzwolona energia doprowadzi do upadku tego świata przed Lordem Ghaurem.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #370

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.