Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #367

Avengers #367

Avengers #367

"Voyeuristic Visions"

Postacie
Streszczenie

Vision wymawia słowa: "Kocham Cię". Podczas swojego istnienia wypowiedział je z uczuciem tylko jeden raz. Dawno temu. Teraz słowa te są dla niego zagadką, która nawiedza jego umysł. Bohater był przekonany, że nie jest w stanie odczuwać jakichkolwiek emocji. Teraz, pod wpływem wyznania Crystal, iż prawdopodobnie kocha Black Knighta, nie może pozbyć się tych słów z umysłu. Przeprowadził analizę całego systemu i nie wykrył nieprawidłowości. Rozmyślania nad całą sytuacją przerywają mu dwie rakiety, które przez niego przeleciały. Znalazł się nieopatrznie w sali ćwiczeń Avengers, gdzie trening mają Kapitan Ameryka i Black Widow. Są oni zaskoczeni nieostrożnością przyjaciela. Po krótkiej rozmowie Steve zabiera Natashę do kuchni, by trochę się zrelaksować. Vision odmawia. Widzi, iż relacje tej dwójki są bardzo bliskie.

Podróż Visiona przez Avengers Mansion przebiega nad rozmyślaniami nad jego małżeństwem ze Scarlet Witch i ich dwójką dzieci, które już nie istnieją. Tak jak ich małżeństwo i jego możliwość posiadania uczuć. Przez przypadek Vision dociera przez ścianę do ogrodu gdzie Hercules odbywa rozmowę z Tylor Madison, która w bardzo smutny i emocjonalny sposób mówi mu, iż nie mogą być razem, ponieważ on jest nieśmiertelny, a jej życie jest krótkie. Po chwili kobieta całuje Herculesa i prosi, by ten już do niej nie dzwonił. Kobieta wybiega zapłakana zostawiając załamanego i smutnego Herculesa. Vision myśli, że powinien pocieszyć towarzysza. Jednak fakt, iż podsłuchiwał intymną rozmowę sprawia, że decyduje się nie ujawniać swojej obecności. Zdaje sobie sprawę, iż towarzyszy mu teraz uczucie wstydu.

Vision dociera do sali, w której w specjalnej komorze znajduje się pogrążony w śpiączce Swordsman. Widzi w niej Magdalene, która czuwa u boku ukochanego. Kobieta mówi mu, że spędza tu każdą wolną chwilę z nadzieją, że Swordsman odzyska przytomność, dzięki jej obecności. Ku zaskoczeniu Visiona funkcje życiowe Swordsmana zaczynają powracać do normalnego stanu i mężczyzna budzi się ze śpiączki. Bohater zostawia radujących się kochanków i wyrusza poinformować Hanka Pyma o stanie zdrowia rekonwalescenta.

Po chwili Vision dociera do laboratorium, gdzie pracuje Giant-Man. Informuje go o poprawie zdrowia Swordsmana. Prosi go krótką rozmowę. Zaczyna od przypomnienia łączących ich w pewnym sensie więzi, które rozpoczęło stworzenie Ultrona przez Pyma. Opowiada mu następnie o studiowaniu w dniu dzisiejszym różnych odcieni uczuć. W odpowiedzi słyszy, iż nadejdzie dzień, gdy ponownie będzie mógł posiadać uczucia. Jest to tylko kwestia czasu.

Vision odwiedza następnie zaskoczoną Crystal, która opiekuje się Luną. Odbywają naprawdę szczerą przyjacielską rozmowę odnośnie dręczących Visiona kwestii posiadania uczuć. Kobieta pocieszającym głosem mówi przyjacielowi, że gdy tylko będzie chciał ponownie posiadać uczucia, tak się stanie.

Swoją podróż Vision kończy przed Avengers Mansion, gdzie spotyka Deathcry. W krótkiej rozmowie kobieta mówi mu, że na jej planecie istoty takie jak Vision, były tworzone dla rozrywki i przyjemności, jednak zaprzestano już ich tworzenia. Nagle kobieta obdarowuje go namiętnym pocałunkiem. Po chwili przerywa pocałunek stwierdzając, że na jej planecie najsłabszy robot lepiej całuje. Odchodząc mówi mu, że go przejrzała. Jest tchórzem, który ukrywa swoje uczucia głęboko, z obawy przed byciem ponownie zranionym. Vision jest przekonany, że kobieta bardzo się myli. Jednak jego czyny przeczą temu, albowiem odczuwając wielki gniew uszkadza jedną ze ścian jednym potężnym uderzeniem. Po chwili udaje mu się zapanować nad sobą i stwierdza, że takie zachowanie nie może się powtórzyć. Musi zrobić pełną diagnostykę oraz zgłosić uszkodzenia, które spowodował.

Epilog. Do sypialni małej Luny teleportuje się Fabian Cortez oraz inny mutant. Mówi do budzącej się dziewczynki, że jej rodzina jest istotnym elementem jego przetrwania, a ona kluczem do niego. Dlatego musi zabrać ją do odległej krainy, by móc zrealizować swój plan. Po chwili wszyscy znikają.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #367

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.