Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #366

Avengers #366

Avengers #366

"The First Rule!"

Postacie
Streszczenie

Kapitan Ameryka i pozostali Avengers zastanawiają się nad przyczyną utraty kontaktu z drużyną Black Knighta. W pewnym momencie Sersi przeszywa ból. Przez więź łączącą ją z Whitmanem wyczuwa, iż mężczyzna jest torturowany. Niespodziewanie pojawia się osłabiony Vision, który informuje towarzyszy o działaniu Kree i sprowadzeniu na Ziemię Nega-Bomby. Okazuje się, że pod powierzchnią opuszczonej farmy znajdował się olbrzymi statek Kree, który pochwycił śmiercionośną broń w strumień energetyczny i z dużą prędkością wyruszył w drogę, zabierając ze sobą Avengers. Vision uznał, że osłabiony ich nie dogoni i postanowił wezwać posiłki.

Sersi jest bardzo rozdrażniona. Mówi do przyjaciół, że Dane wzywa ją poprzez łączącą ich więź i wie gdzie ich szukać. Kobieta błyskawicznie odlatuje, by odszukać bratnią duszę. Avengers decydują się wyruszyć za nią, zostawiając osłabionego Visiona, aby z bazy nadzorował ich misję. Magdalene również wyrusza z nimi, ponieważ ta planeta jest teraz jej domem.

Mała wyspa na morzu. Tu została umieszczona Nega-Bomba. Tu również odbywa się torturowanie Avengers oraz Deathcry. Powyższa czynność sprawia ogromną radość żołnierzom Kree. Hercules obiecuje im, że gdy zostaną zabici, wszyscy Avengers nie spoczną nim nie dopadną morderców.

W swojej kwaterze admirał Galen-Kor odbywa video-konferencję ze swoim wspólnikiem, który dostarczył mu Nega-Bombę. Ten pyta się go, co z jego częścią układu. Admirał mówi, że mają trzech Avengers a niebawem będzie tylu, ilu mu obiecał.

Avengers docierają do miejsca, gdzie przetrzymywani są ich towarzysze. W ich stronę startują dwa Kree Sentries. Przez jednego z nich przebija się wściekła Sersi, rozwalając go na strzępy. Drugi atakuje statek, którym lecą pozostali Avengers. Ku zdziwieniu Magdalene, z pokładu ich statku wychodzi Hank Pym. Po chwili zwiększa swój rozmiar i atakuje zaskoczonego przeciwnika. Po upadku do wody udaje mu się doszczętnie zniszczyć niszczycielskiego robota Kree.

Gdy Avengers docierają w pobliże Nega-Bomby, ku ich przerażeniu zostaje ona uzbrojona. Równocześnie admirał Galen-Kor mówi zaskoczonym żołnierzom, iż zabierają Avengers ze sobą w kosmos, ale mogą zabić Deathcry. W ten sposób dotrzyma umowy, która pozwoli Kree dokonać zemsty na Ziemi. Nie mogąc patrzeć na mordowanie towarzyszki Hercules wyrywa się z trzymających go więzów i rusza do wściekłego ataku. W tym momencie na pokład statku Kree wdzierają się pozostali Avengers. Dochodzi do krótkiej, ale intensywnej walki. Przerywa ją wstrząs, który jest oznaką kolejnego stopnia uzbrajania Nega-Bomby. Zniszczenia statku nie pozwalają na to, aby admirał Galen-Kor zabrał Mścicieli ze sobą. Wie, że będzie musiał zapłacić za to, iż nie dotrzymał umowy. Po chwili Kree teleportują się na statek czekający na orbicie.

Avengers ruszają na pokład Nega-Bomby, aby ją bezpiecznie rozbroić. Vision i Hank Pym dochodzą do przekonania, że tylko moce Sersi mogą zmienić strukturę molekularną ujemnych jonów, tak by ta bomba nie niosła śmiertelnego żniwa, jak jej poprzedniczka. Wygląda na to, że Sersi udało się dokonać potrzebnej zmiany. Niestety okazuje się, że ta bomba ma wystarczają siłę, by doszczętnie zniszczyć całą wyspę. Mścicielom udaje się w ostatniej chwili uciec z jej powierzchni na pokładzie statku, którym przybyli. Po dotarciu na pobliską wysepkę Hank Pym stwierdza, że będąc jednym z pierwszych Mścicieli, może z czystym sumieniem powiedzieć, iż Avengers spisali się dziś bardzo dobrze.

Admirał Galen-Kor rozmawia ze swoim wspólnikiem o niepowodzeniu w eliminacji Ziemi i dostarczeniu mu obiecanych Avengers. Wspólnikiem okazuje się być Taneleer Tivan aka Collector. Obiecuje, że pochwyci wszystkich ziemskich herosów, na których mu zależy. Zrobi to osobiści i na własnych warunkach.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #366

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.