Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #365

Avengers #365

Avengers #365

"For An Empire Lost..."

Postacie
Streszczenie

12 godzin temu. Pierwszy incydent miał miejsce w Chinach. Fala energii zamieniała wszystko, co żywe, w stertę kości. W ciągu następnych paru godzin doszło do czterech podobnych ludobójstw, których ofiarami były tysiące na całym świecie.

Godzinę temu do ataków przyznał się admirał Galen-Kor. W ten sposób rozpoczęła się zemsta Imperium Kree. Wściekła Black Widow chce jak najszybciej dopaść zbrodniarza. Dzięki pomysłowości Visiona udało się zlokalizować miejsce, z którego została nadana wiadomość od Kree.

Okolice miasteczka Owl's Head. W starej opuszczonej farmie, będącej przykrywką dla Kree, fakt odnalezienia przez Avengers tego miejsca został potwierdzony. Wszystko idzie zgodnie z planem admirała.

Avengers Mansion. W hangarze Black Knight przygotowuje Quinjeta do ich podróży. Odwiedza go Sersi, która chce go przekonać, aby mogła z nimi wyruszyć na misję. Ten odpowiada, że jest na to za wcześnie i musi skupić się na badaniach z Hankiem, by mieć pewność, że wszystko jest z nią w porządku. Po krótkiej emocjonalnej wymianie zdań, kobieta zgadza się z jego oceną sytuacji. Całą sytuację oglądali z boku Vision i Crystal. Kobieta wyznaje zaskoczonemu przyjacielowi, że zakochała się w Whitmanie. Dodaje, że jej małżeństwo z Pietro jest bliskie zakończenia po ich ostatnim spotkaniu. Gdy Crystal odchodzi do Visiona zakrada się Deathcry, która obserwowała z cienia ich rozmowę. Podchodzi do bohatera i mówi mu, że na ich planecie, kiedy kobieta potrzebuje mężczyzny, to go sobie bierze. Vision odpowiada, że to nieuprzejme podsłuchiwać rozmowy. Kobieta podchodzi do niego i głaszcze po policzku. Obiecuje, że jeśli wyjdą z tej misji żywi, to pokaże mu jakie inne nieuprzejme rzeczy może mu zrobić. Vision wydaje się być zaciekawiony propozycją.

Pięć minut później. Quinjet, na pokładzie którego znajdują się Hercules, Black Knight, Crystal oraz Deathcry, wyrusza na misję. Obok samolotu leci Vision, który dowodzi. W drodze rozmyśla o wyznaniu Crystal, które nie daje mu spokoju. Dopiero gdy zbliżają się do celu swojej podróży, decyduje, że musi odłożyć te przemyślenia na inny termin. Obecność Avengers wykryli ludzie admirała Galen-Kora, który jest zadowolony, iż w końcu ich dopadną. Wydaje rozkaz aktywowania promienia ściągającego, aby sprowadzić z orbity urządzenie, które powinno już tam dotrzeć. Nagle potężne źródło energii zostaje wystrzelone spod powierzchni opuszczonej farmy. Powoduje to zdestabilizowanie lotu Visiona oraz uszkodzenie Quinjeta, którym przelatywali w pobliżu Avengers. Dochodzi do katastrofy lotniczej, z której Mściciele wychodzą jedynie z drobnymi obrażeniami. Vision natomiast spadł z impetem na ziemię w nieznanym miejscu.

Po chwili oczom Avengers ukazuje się, unosząca się nad opuszczoną farmą, Nega-Bomba! Mściciele są zaskoczeni, ponieważ Kree nie mają już takich możliwości technologicznych. W odpowiedzi słyszą od przybyłego na miejsce admirała Galen-Kora i jego żołnierzy, iż Kree są bardzo zaradni, zwłaszcza jeśli chodzi o zemstę. Po krótkiej wymianie zdań Avengers zostają pozbawieni przytomności dzięki Universal Weapon w kształcie młota, którą dysponuje admirał. Dowódca nakazuje zabrać więźniów pod ziemię. Admirał mówi towarzyszce, iż ich tajemniczy wspólnik wywiązał się z umowy dostarczając im Nega-Bombę. Teraz oni muszą wywiązać się ze zobowiązania wobec niego. Odchodzący Kree nie widzą, jak dłoń Visiona wydostaje się spod powierzchni ziemi.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #365

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.