Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #364

Avengers #364

Avengers #364

"Call Her -- Deathcry"

Postacie
Streszczenie

W pobliżu ziemskiego Słońca otwierają się gwiezdne wrota Shi'Ar. Przedostaje się przez nie statek kosmiczny, na pokładzie którego znajduje się Deathcry. Otwarcie i zamknięcie wrót zostało dokładnie zaplanowane, aby nie zaszkodzić Słońcu. Kobieta zmierza do siedziby Avengers, jednak komputery pokładowe wykryły obecność Mścicieli w innym miejscu.

Andy. Sześciu Avengers, którzy przetrwali potężną eksplozję cytadeli Gatherers, oraz Magdalene, starają się znaleźć schronienie przed otaczającym ich mrozem. Ich statek został zniszczony, a moce teleportacyjne Magdalene nie działają bez Proctora. Ku ich zaskoczeniu pojawia się statek kosmiczny, który ląduje w ich pobliżu. Ze środka wychodzi Deathcry, która przedstawia się Mścicielom i wyjaśnia powody swojego przybycia. W tym momencie zostają zaatakowani z powietrza przez trzech Kree Sentries.

Opuszczona farma gdzieś pod Nowym Jorkiem. Dwóch myśliwych postanawia sprawdzić, co takiego skrywa to gospodarstwo, do którego w ostatnich dniach przybywały różne pojazdy. Zaraz po przekroczeniu ogrodzenia zostają namierzeni przez tajemniczy system obronny. Jeden z mężczyzn zostaje zabity od razu. Na miejscu pojawiają się admirał Galen-Kor i jego żołnierze Kree. Dowódca nakazuje eliminację drugiego człowieka. Mówi przy tym, iż już niebawem wszyscy mieszkańcy tej planety zaznają podobnego losu. Wtedy zemsta Imperium Kree na Avengers będzie pełna.

Andy. Walka Avengers z Kree Sentries nabiera tempa. Wspólnymi siłami udaje się im pokonać przeciwników. Jednak ich zwycięstwo jest krótkotrwałe. W oddali dostrzegają cały batalion Kree Sentries zmierzający w ich stronę. Tylko dzięki genialnemu planowi Kapitana Ameryki, uwzględniającemu kontrolę Crystal nad powietrzem oraz bombę plazmową Shi'Ar, udaje się Mścicielom skutecznie pogrzebać oponentów pod tonami głazów.

Gdy Avengers szykują się do powrotu do Avengers Mansion, aby sprawdzić, czy na Ziemi nie ma więcej oddziałów Kree, pojawia się hologram admirała Galen-Kora. Po stosownym przedstawieniu się informuje ich, iż w ciągu dwóch dni Ziemia zginie w płomieniach i w ten sposób Imperium Kree zostanie pomszczone za zbrodnie Avengers!


"Unbidden Memories"
Scenariusz: Bob Harras
Rysunki: J.B. Jones

Postacie:
* Sersi, Jarvis, Proctor

Wychodząc wieczorem na spacer, Jarvis spotyka w ogrodach Avengers Mansion lewitującą Sersi. Przeprasza, że jej przeszkadza i szykuje się do opuszczenia posiadłości. Kobieta pyta go jednak z zaskoczenia, czy bał się kiedyś mroku. Ten odpowiada, że nie. Sersi mówi mu, że od pewnego czasu zaczęła obawiać się mroku. Po chwili zaczyna wspominać mu o koszmarach, które śnią się jej od pewnego czasu. Jarvis uprzejmie mówi jej, iż może powinna opowiedzieć mu o ich treści, wówczas koszmary nie będą tak straszne, gdy podzieli się nimi z inną osobą. Sersi proponuje mu, iż pokaże mu je niczym film. Wszystko dzięki jej mocom jako Eternala.

Pierwszym z obrazów jest pocałunek Sersi z pewnym młodym mężczyzną. Gdy kobieta odchodzi, ponieważ musi udać się na spotkanie z przyjaciółmi, za plecami mężczyzny pojawia się tajemniczy osobnik. Mężczyzna jest przerażony na jego widok. Sersi nie potrafi przypomnieć sobie dokładnie, jak wygląda osobnik terroryzujący jej sny. Jarvis stara się subtelnie nakierować kobietę by przypomniała sobie wygląd tego oponenta ze snu. Dzięki skonfrontowaniu się z całym snem, na pewno poczuje się lepiej. W tym momencie Sersi prezentuje Jarvisowi pełen wygląd osobnika, który we śnie krzywdzi mężczyznę, z którym się całowała. Nie wie niestety kim on jest, gdyż nie spotkała się z nim nigdy wcześniej. Jarvis proponuje Sersi szklankę ciepłego mleka, która pomoże jej spokojnie zasnąć. Obraz przedstawiający Proctora zaczyna zanikać.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #364

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.