Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #363

Avengers #363

Avengers #363

"A Gathering of Hate"

Postacie
Streszczenie

Andy. Pięciu Avengers oraz ich zakładnik Anti-Vision, zmierzają do cytadeli Gatherers. Mściciele są pod wrażeniem budowli, jaką zastają.

Tymczasem w środku swojej twierdzy, członkowie Gatherers przyglądają się, jak Cassandra torturuje Visiona za próbę ucieczki. nagle na zewnątrz dochodzi do eksplozji, która umożliwia wdarcie się Avengers do środka. Dochodzi do intensywnej walki Mścicieli z ich przeciwnikami. Nagle pojawia się Proctor, który ogłasza, iż nadszedł czas zakończyć wszystkie gry i odkryć karty.

Avengers Mansion. Hank Pym i Bill Foster próbują unormować stan zdrowia Swordsmana i umieścić go w specjalnej komorze zapobiegającej pogorszeniu się jego stanu. Przybyła do nich Sersi pyta, czy może im jakoś pomóc. Wie również, iż Pym został poproszony by sprawdził, czy kobieta nie popada w szaleństwo, o które jest podejrzewana przez Eternals. Hank uspokaja kobietę i mówi, że on też wiele w życiu przeszedł i jeśli będzie potrzebowała porozmawiać, jest do jej dyspozycji.

Po chwili Sersi schodzi przed wejście ich bazy, ponieważ przybyli goście. Są to policjanci z wydziału zabójstw, których śledztwo doprowadziło do Avengers. Kobieta zaprasza ich serdecznie do środka.

Imperium Shi'Ar. Lilandra Neramani, w towarzystwie Arakiego, wydaje dyspozycje Deathcry. Kobieta ma udać się na Ziemię i ostrzec Avengers przed fanatykami Kree, którzy chcą zemścić się na bohaterach za upadek ich imperium. Kobieta zostaje zobligowana do udzielenia pomocy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Andy. Avengers podejmują rozmowę z przybyłym do tego miejsca Proctorem. Ten rozpoczyna od przeprowadzenia egzekucji na Anti-Venomie za niepowodzenie w wykonaniu misji. Na nic zdają się próby wyjaśnienia. Złoczyńca najpierw przepoławia go, a następnie jednym ciosem odrywa głowę od ciała. Po chwili zbliża się do Black Knighta, wyczuwając u niego zmianę. Odkrywa, iż stał się on Gann Josin dla Sersi. Vision mówi do towarzyszy, iż ten złoczyńca uważa się za męża Sersi. Słyszący to Proctor dodaje, że jest jedyną prawdziwą miłością Sersi i łączy ich więź dusz. Dlatego jako jedyny wie, że ona musi zginąć. Widział, co się z nią działo w alternatywnych rzeczywistościach, dlatego musi zginąć na głównej Ziemi, inaczej wszystkie alternatywne światy ulegną zniszczeniu. Niespodziewanie dla wszystkich, gdy Kapitan Ameryka próbuje pomóc wstać Whitmanowi, ten atakuje go. Mówi przy tym, że ma już dość jego dobrych rad i jego dowództwa.

Dochodzi do krótkiej, acz intensywnej walki, która kończy się dopiero po interwencji Black Widow. Gdy Black Knight dochodzi do siebie przeprasza Kapitana za to co zrobił. Sam nie wie, co się stało, że tak zareagował. Wówczas Proctor stwierdza, że szaleństwo Sersi zaczyna się rozprzestrzeniać, a ten Avenger jest pierwszym objawem tego, co nadchodzi. Ku zaskoczeniu Mścicieli z wnętrza cytadeli wyłania się Watcher, imieniem Ute. Pochodzi z alternatywnej rzeczywistości. Gdy przybył na Ziemię by obserwować jej ostatnie chwile, stał się ofiarą tej katastrofy. Sersi zniszczyła tamten świat, jak i podobne w innych wymiarach. Proctor zabrał go, rannego, aby był jego źródłem dostępu do innych wymiarów, w poszukiwaniu członków Gatherers.

Nagle pojawia się Watcher tej rzeczywistości. Proctor zastanawiał się, kiedy w końcu się spotkają. Pyta Uatu, co zamierza zrobić z Sersi, albowiem widział inne rzeczywistości i wie, jak wielkim zagrożeniem jest ta kobieta. Złoczyńca prosi go, by pomógł mu w zlikwidowaniu Sersi, inaczej - jeśli ta Ziemia zostanie zniszczona - wszystkie alternatywne rzeczywistości przestaną istnieć. Wściekły Hercules zarzuca Proctorowi kłamstwo. On nie chce chronić życia. Inaczej nie wysłałby fałszywego Visiona, aby zabił Swordsmana. Na te słowa reaguje Magdalene, która domaga się wyjaśnień. Proctor przyznaje, że Magdalene była jego pocieszeniem przez wiele lat po jego opuszczeniu przez Sersi. Nie mógł jej stracić tylko dlatego, że zakochała się w Swordsmanie.

Wściekła kobieta atakuje go pełnią swojej mocy. Złoczyńca nie ma jej tego za złe. Wie, że to Avengers są wszystkiemu winni. Po chwili aktywuje procedurę autodestrukcji bazy. Przejmuje kontrolę nad umysłem Black Knighta i za pomocą jego miecza, przebija go nim. Znikając Proctor mówi do bohatera, że to jeszcze nie koniec ich zmagań.

Zdezorientowani Gatherers nie wiedzą co robić. Avengers tymczasem rozpoczynają ucieczkę. Równocześnie Watcher mówi im, iż zagrożenie jeszcze się nie skończyło, a po chwili znika. W tej sekundzie dochodzi do wielkiej eksplozji, która doszczętnie niszczy bazę Gatherers.

Epilog. Do siedzącej na kanapie Sersi przychodzą Hank Pym i Bill Foster. Mówią jej, że stan Swordsmana jest już stabilniejszy. Hank pyta jej, kim byli goście, których przywitała przed wejściem. Ta odpowiada, że nikt ważny. Tymczasem na dnie pobliskiej rzeki znajdują się dwaj policjanci, zastygli w bezruchu.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #363

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.