Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #361

Avengers #361

Avengers #361

"Family Responsibility"

Postacie
Streszczenie

Avengers Mansion. Zaczyna rozbrzmiewać alarm, który informuje o niebezpieczeństwie na zewnątrz budynku. Po przybyciu na miejsce, Avengers są świadkami przybycia członków Eternals w składzie Ikaris, Sprite oraz Arex. Mścieciele spodziewali się, iż przybędą prędzej czy później. Ikaris informuje ich, iż przybyli po swoją kuzynkę Sersi. Kapitan Ameryka stara się wyjaśnić, iż Sersi przeszła właśnie pewien rodzaj załamania psychicznego, o czym zapewne Eternals już wiedzą, i nie jest możliwy jej transport w takim stanie. Jednak Ikaris atakuje go wiązką promieni ze swoich oczu mówiąc przy tym, że to nie jest kwestia do dyskusji i zabierają swoją kuzynkę. Sytuację próbuje uspokoić Sprite, który zauważa, że w ten sposób nic nie osiągną, a jedynie rozgniewają Avengers. Mściciele mówią do Ikarisa, by posłuchał Sprite'a, nim sytuacja wymknie się spod kontroli. Widząc, iż Arex szykuje się do ataku, Crystal posyła pod jego stopami sejsmiczną falę, skutecznie go powstrzymując.

Dalszą walkę powstrzymuje Sersi, która w towarzystwie Black Knighta pojawia się, by porozmawiać z kuzynami. Po chwili mówi do Ikarisa, iż Black Knight jest jej zamierzonym Gann Josin. Słysząc te słowa Ikaris odpowiada, iż - skoro do tego doszło - przybyli we właściwym czasie. Sprite wyjaśnia Whitmanowi, iż określenie Gann Josin oznacza mentalną więź między dwoma osobami, która łączy ich dusze na całe życie. Eternals rzadko wybierają ludzi do tej roli, więc mężczyzna powinien być dumny. Patrząc na zasmuconą Crystal, Black Knight odpowiada, że jest.

Anit-Vision prowadzi rozmowę z Proctorem, składając mu raport z przebiegu misji. Jego szef nie jest zadowolony, że kwestia Swordsmana nie została jeszcze załatwiona. Anty-Vision odpowiada, że po tym, co nawyprawiała Sersi, wolał się przyczaić przed atakiem. Dodaje przy tym, że ziemianki są naprawdę atrakcyjne. Zwłaszcza Crystal przypadła mu do gustu. Będzie musiał się z nią zapoznać bliżej, nim opuści to miejsce.

W tym momencie do sali, w której prowadził rozmowę, wchodzą Avengers i Eternals. Arex nakazuje Mścicielowi opuścić to pomieszczenie, ponieważ muszą przeprowadzić rodzinną rozmowę. Sersi daje do zrozumienia Ikarisowi, że Avengers mają pozostać, ponieważ jest częścią tego zespołu i nie ma przed nimi tajemnic. Ikaris przypomina zgromadzonym historię Eternals oraz zasadę działania Uni-Mind, który prawdopodobnie miał na celu oczyszczanie ich umysłów z wszelkich trosk i niepokojów, aby zapobiec w ten sposób możliwości popadnięcia w szaleństwo. Jednak z biegiem lat Eternals było coraz mniej, co skutkowało brakiem możliwości wytworzenia takiej więzi. Sersi przerywa przemowę kuzyna i mówi, że nie wierzy w te ludowe przypowiastki. Wie, że coś się z nią dzieje, ale nie ma to związku z legendami Eternals. Black Knight prosi by się uspokoiła, aby nie dawała kuzynowi pretekstów. Sersi odpowiada, by zapytał Ikarisa, jaki los spotyka członka Eternals, który popadnie w szaleństwo. Okazuje się, iż aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tej sytuacji, musi zostać zabity.

Słysząc te słowa Avengers zaczynają protestować. Dochodzi do krótkiej walki między Arexem i Herculesem. Ikaris jest bardzo zdenerwowany i szykuje się do ataku na Avengers, którzy otoczyli Sersi, gotowi do walki o przyjaciółkę. Groźną sytuację uspokaja Sprite, który przekonuje Ikarisa, że Sersi jest najpotężniejszą z nich i jeśli nie chce, to nie wróci z nimi. Proponuje, aby zrobić z Black Knighta pełnoprawnego Gann Josin tu i teraz, aby był ich zabezpieczeniem i strażnikiem Sersi.

Nim ktokolwiek zdołał coś powiedzieć, Ikaris przystąpił do akcji, spełniając sugestię Sprite'a. Po chwili trójka Eternals znika, ostrzegając, iż będą obserwowali Sersi.

Avengers podbiegają do leżącego na podłodze Whitmana. Sersi dziękuje mu za okazaną pomoc. Mężczyzna jest jednak wściekły, że dokonało to się bez jego zgody. Czuje, że został przemieniony przez Ikarisa. Wychodząc mówi do Sersi, że był jej przyjacielem, a ona nie miała prawa tego zrobić w ten sposób. Za Mścicielem wybiega Crystal, a Sersi mówi do siebie, że to nie powinno się odbyć w ten sposób.

Cytadela Gatherers. Visionowi udaje się wydostać ze zbiornika, w którym był przetrzymywany dzięki zgłębieniu sposobu działania tego ciała. Jest ono duplikatem jego pierwszego ciała, więc dysponuje też słonecznym klejnotem, który może po naładowaniu wykorzystać do wytworzenia wiązek energetycznych z oczu i wydostać się na wolność. Jednak jego ucieczkę przewidział Proctor, który atakuje Visiona z zaskoczenia. Podczas krótkiej walki, Vision próbuje dowiedzieć się, jak to jest możliwe, że Proctor uważa się za męża Sersi, skoro nigdy nie wspominała, by miała męża. W odpowiedzi słyszy, że taki związek byłby dla Sersi czymś przemijającym szybko. On natomiast jest jej jedynym i prawdziwym Gann Josin. Nokautując Visiona dodaje, że tylko on wie, czym ta kobieta się stanie!

Avengers Mansion. Przed budynkiem Black Knight odbywa szczerą rozmowę z Crystal. Bohater już zaczyna odczuwać działanie więzi łączącej go z Sersi. W końcu zbiera się na odwagę i mówi Crystal, że od pierwszego dnia, gdy dołączyła do zespołu, zakochał się w niej. Zwrócił się jednak w kierunku Sersi, ponieważ nie chciał stać na drodze ratowania małżeństwa Crystal. Kobieta wyznaje mu, że podczas ostatniego spotkania z mężem, ten odrzucił jej względy. Sama nie wie, co teraz począć. Po chwili para całuje się namiętnie. Nie wiedzą, iż ich miłosne uniesienie obserwuje Anti-Vision stojący w pobliżu oraz Sersi, która spogląda na nich ukryta w cieniu w oknie jej pokoju.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #361

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.