Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #360

Avengers #360

Avengers #360

"Alternate Visions"

Postacie
Streszczenie

Vision próbuje zrestartować swój system. Równocześnie zastanawia się, co spowodowało taką sytuację, w jakiej się znalazł. Jest przetrzymywany w kulistym polu siłowym jako więzień Proctora i jego Gatherers. Magdalene mówi do Proctora, iż teraz gdy schwytali Visiona i sprowadzili z alternatywnej Ziemi kolejnego członka zespołu Gatherers, chce wiedzieć, jak pomogą w uratowaniu Swordsmana.

Złoczyńca odpowiada, że wszystko w swoim czasie. Teraz zaprasza nowego członka zespołu, aby przywitał się ze swoim "bratem". Oczom Visiona ukazuje się jego duplikat, którego konstrukcja przypomina jego pierwsze ciało. Alternatywny Vision jest pod wrażeniem skuteczności i planowania Proctora. Ten mówi mu, iż już niebawem zamieni się z tym Visionem ciałami, a Avengers nie zorientują się w podmianie wystarczająco szybko.

Vision odtwarza tymczasem wydarzenia, które doprowadziły do jego schwytania. Podczas pracy ze Swordsmanem nad przedstawieniem życia jego odpowiednika z tej Ziemi, Vision otrzymał z rąk Crystal odręczną kartkę z pilną wiadomością. Po jej przeczytaniu mówi do kobiety, iż ma pilne sprawy osobiste, które nie pozwolą mu na uczestniczenie w wieczornym spotkaniu Avengers. Crystal stara się go przekonać, iż to jest bardzo ważne spotkanie, dotyczące tego co zrobiła Sersi, jednak jej towarzysz nie słucha do końca jej przemowy i wyrusza na spotkanie. W drodze zastanawia się nad tym, jak zareagował po otrzymaniu kartki z wiadomością. Zazwyczaj nie opuszcza obowiązków jako Avenger, zwłaszcza gdy tematy ich rozmów są tak poważne. Po przemyśleniu sprawy jest pewien, iż znów jest zdolny do nielogicznych zachowań, jakimi są uczucia. Po chwili dociera przed dom Laury Lipton, która rzuca mu się na szyję i całuje. Vision odpowiada pocałunkiem. Jednak po chwili kobieta zmienia się w Tabule, członka Gatherers. Nim Mściciel mógł zareagować, został zaatakowany wiązką energetyczną przez Magdalene, która skutecznie go neutralizuje.

Vision, po zakończeniu odtwarzania danych z pamięci o swoich schwytaniu, budzi się na stole. Obok leży Anti-Vision, z którym za chwilę zamieni się ciałem. Proctor chce jak najszybciej dokonać zamiany, albowiem wie, iż Vision ma wieczorem spotkanie z Avengers, na którym musi być obecny jego człowiek. Vision chce wyjaśnień dlaczego złoczyńca atakuje Avengers z taką zawziętością. W odpowiedzi słyszy, że wszystko ma związek z piękną Sersi, którą kiedyś nazywał swoją żoną.

Wakanda. Sersi, która po ostatnich wydarzeniach, szuka ciszy i spokoju, nurkuje w jednej z rzek. W pewnym momencie wykrywa czyjąś obecność. Bez zastanowienia atakuje wiązką promieni z oczu. Okazuje się, iż to Black Knight przybył z nią porozmawiać i nakłonić do powrotu do Avengers. Podczas krótkiej rozmowy kobieta wyznaje mu, że czuje, iż coś się z nią dzieje niedobrego. Przypuszcza, iż niebawem oszaleje.

Posterunek policji na Manhattanie. Detektywi w końcu natrafili na ślad prowadzący do rozwikłania zagadki śmierci sześciu osób, która przez sześć ostatnich miesięcy ich pochłaniała. Znaleźli na ciele w dokach, gdzie popełniono ostatnią zbrodnię, włókna materiału. Z takiego materiału robione są przez Reeda Richardsa kostiumy dla bohaterów. Muszą go teraz odwiedzić i sprawdzić, czyj kostium ma takie włókna.

Avengers Mansion. Hercules i Crystal, która ma na sobie nowy kostium w czarno-białe barwy, rozmawiają o zbrodni popełnionej przez Sersi. Według Herculesa, zarówno na Polemachusie jak i Hali, dokonała się sprawiedliwość. Dalszą rozmowę przerywa im zamieszanie w hangarze oraz wiadomość o tym, iż Black Knight i Sersi lecą z Wakandy do siedziby Avengers.

Lecący samolotem Sersi i Black Knight próbują nawiązać rozmowę, jednak kobieta jest w wisielczym nastroju. Nagle wyczuwa, że coś się z nią dzieje. Nakazuje Whitmanowi uciekać.

Równocześnie, na jednym z dachów w pobliżu Avengers Mansion, Proctor wydaje ostatnie dyspozycje Anti-Visionowi, który znajduje się już w ciele Visiona. Nad ich głowami przelatuje samolot z powracającym z Wakandy Avengers. Złoczyńca wyczuwa, iż jego człowiek będzie miał właściwe wejście. Tymczasem w hangarze Lockjaw i dinozaur imieniem Karia, którego zostawił w siedzibie Avengers Arkon, zaczynają na siebie źle reagować. Dopiero interwencja Herculesa łagodzi nastrój dinozaura. W tym momencie Quinjet z Black Knightem i Sersi na pokładzie podchodzi do lądowania ze zbyt dużą szybkością, co wykrywa komputer w hangarze. Dochodzi do katastrofy.

Po chwili Avengers podbiegają do samolotu by sprawdzić, czy ich towarzysze przeżyli. Niespodziewanie z jego wnętrza zostaje wyrzucony wprost w ręce Herculesa Whitman. Ostrzega ich, iż z Sersi dzieje się coś niedobrego. Następnie widzą ich towarzyszkę, która emanuje swoją kosmiczną mocą, wykrzykując, iż nie wie dlaczego to się z nią dzieje.

Prawdziwy Vision budzi się w zbiorniku, w którym umieścił go Proctor po zamienieniu ciała z Anti-Visionem. Wie, że musi ostrzec Avengers o zagrożeniu ze strony swego duplikatu. Nie może jednak zmienić swojej struktury, aby przeniknąć przez ściany zbiornika. Przybyła na miejsce Cassandra mówi mu, że Proctor wyłączył na razie tą opcję w jego mózgu. Dodała przy tym, iż ich celem jest eliminacja Avengers, aby nie powtórzyła się zagłada światów, której byli świadkami w alternatywnych rzeczywistościach.

Avengers Mansion. Nie potrafiąca kontrolować swoich mocy i zachowania Sersi, atakuje towarzyszy. Wykrzykuje przy tym, iż nikt nie może jej pomóc. Słyszący alarm Swordsman wyrusza ze swojego pokoju by wesprzeć Avengers, choć nie są to jego towarzysze. Po przybyciu na miejsce jest świadkiem intensywnej walki Sersi z przyjaciółmi. Dopiero interwencja Visiona, który przenika dłonią przez głowę kobiety, powoduje zażegnanie niebezpieczeństwa. Jednak dalsze zachowanie Visiona jest podejrzane dla Black Knighta, ponieważ mimo obezwładnienia przeciwniczki, dalej trzyma swą dłoń w jej głowie. Dopiero gdy sytuacja staje na ostrzu miecza Black Knighta, Vision zaprzestaje działania, nie rozumiejąc, czemu jego towarzysz ma w sobie tyle agresji. W tym momencie w hangarze pojawia się Kapitan Ameryka. Mówi do zgromadzonych, iż patrząc po tym co tu się dzieje, nie było go zbyt długo."Overviews"
Scenariusz: Bob Harras
Rysunki: Hector Collazo
Postacie:
* Black Widow [Natasha Romanova], Captain America [Steve Rogers]

Natasha bardzo się cieszy, że Steve zdecydował się powrócić do Avengers. Mężczyzna odpowiada, iż nie mógł jej odmówić, ponieważ jest bardzo przekonywująca. Black Widow opowiada Kapitanowi o wizycie Watchera, który pozostawił im jedynie ostrzeżenie o wielkim niebezpieczeństwie, które się zbliża, bez podania szczegółów. Kobieta postanowiła zaprezentować Rogersowi na ekranie krótkie podsumowanie wydarzeń z życia Avengers podczas jego nieobecności oraz materiały, jakie zgromadzili o członkach Gatherers i ich przywódcy imieniem Proctor. Na koniec Natasha mówi do Kapitana, iż ma śmiałą teorię, że ostrzeżenie Watchera, sytuacja z Sersi oraz konflikt z Gatherers są ze sobą powiązane. Rogers odpowiada, że muszą teraz sprawdzić jak elementy tej układanki pasują do siebie, nim będzie za późno.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #360

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.