Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #358

Avengers #358

Avengers #358

"Arkon's Asylum"

Postacie
Streszczenie

Planeta Polemachus. Kapłan Anskar wspomina, gdy powierzchnia planety była zielona i pełna życia. Teraz przypomina pustynię, na skutek płonącego nieba. Rozmyślania kapłana przerywa jeden z jego ludzi, który składa raport o poszukiwaniach Arkona i jego towarzyszek. Nie ma ich na planecie. Anskar wie, że ich przywódca mógł teleportować się tylko na jedną planetę – Ziemię.

W Nowym Jorku ludzie uciekają w panice przed przybyłym właśnie Arkonem i towarzyszącymi mu Thundrą i dziewczyną imieniem Astra. Mają również u swego boku groźnie wyglądającego dinozaura. Po krótkim pokazie siły Arkona na stróżach prawa, którzy przybyli na miejsce, jego oczom ukazują się wezwani na pomoc Avengers. Do ataku na niego rzucają się Sersi oraz Hercules. Po krótkiej, acz intensywnej walce, udaje się Mścicielom namówić władcę Polemachusa, by wyjawił, co go sprowadza na Ziemię. Ten tłumaczy swoje zachowanie i zbytnią agresję, chęcią opieki Astry przed zapędami kapłanów z ich planety, aby złożyć ją w ofierze bogom dla ratowania planety.

Avengers Mansion. Marilla przynosi do pokoju Swordsmana kolację. Mężczyzna widzi, iż kobieta uważa go za ducha i prosi, by go dotknęła i przekonała się, że żyje. Marilla odpowiada, iż wie w jakich okolicznościach mężczyzna zginął i co działo się z jego ciałem po śmierci. Gdy mężczyzna słyszy opowieść o życiu Swordsmana z tej Ziemi, nie może w nią uwierzyć, jest zbyt niedorzeczna. Po chwili pojawia się Vision, który proponuje, że pokaże Swordsmanowi na nagraniach, jak wyglądało życie ich towarzysza. Gdy zaczyna prezentować na ekranie nagrania otrzymuje wiadomość od Black Widow, iż jest potrzebny w sali odpraw. Vision przeprasza Swordsmana i obiecuje, że dokończą niebawem oglądanie nagrań.

Arkon opowiada zgromadzonym Avengers historię swojej planety, która znalazła się w śmiertelnym zagrożeniu. Pierścień energetyczny, otaczający Polemachusa, pełniący funkcję ziemskiego Słońca, ponownie zagraża istnieniu tej planety. Tym razem ciepło płynące z pierścienia jest tak intensywne, iż ludzie zaczęli umierać z gorąca, a niegdyś zielona kraina stała się pustynią. Polityczni konkurenci, w postaci kapłanów, na czele których stanął Anskar, postanowili powrócić do starodawnych rytuałów. Aby uspokoić gniew bogów za grzechy mieszkańców planety, postanowili złożyć ofiarę z młodej kobiety. Gdy Arkon dowiedział się o tym pomyśle, razem ze swoją towarzyszką Thundrą, wykradł niewiastę i teleportował się na Ziemię, by tu dziewczyna przeżyła. Astra dała się przekonać, iż jej śmierć nie powstrzyma gniewu bogów i zgodziła się na ucieczkę. Gdy Arkon kończy opowieść niespodziewanie jego laska zakończona złotym piorunem zaczyna błyszczeć. Po chwili Avengers, Arkon, Astra i Thundra zostają przeniesieni na powierzchnię planety Polemachus, gdzie wita ich Anskar w towarzystwie żołnierzy.

Tajna baza Gatherers. Proctor po kilku dniach w swoich tajnych kwaterach wychodzi do oczekującej na niego Magdalene. Kobieta błaga go o pomoc w wydostaniu Swordsmana z niewoli Avengers. Ten obiecuje, że zajmą się tym niedługo. Najpierw jednak Magdalene i Sloth muszą sprowadzić nowego członka ich zespołu, który pomoże uratować Swordsmana. Kobieta rzuca mu się na szyję z radości. Równocześnie Proctor, poprzez telepatyczny kontakt z Cassandrą, mówi jej, że tak naprawdę Magdalene sprowadzi zabójcę Swordsmana.

Polemachus. Avengers zostają uwięzieni w polu energetycznym. Anskar przemawia do zgromadzone ludu, iż ich przywódca zbłądził i teraz muszą czym prędzej złożyć Astrę w ofierze bogom, aby niebiosa im nie zagrażały. Na te słowa Vision reaguje przenikając przez pole energetyczne, po czym mówi, iż już dwukrotnie pierścień energetyczny planetę był naprawiany. Tym razem również uda się dzięki nauce uratować planetę. Arkon przedstawia swojemu ludowi to, co zaproponował Vision. Wściekły Anskar daje władcy Polemachusa 24 godziny na działanie, potem ofiara zostanie złożona.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #358

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.