Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #357

Avengers #357

Avengers #357

"The Night Visitors"

Postacie
Streszczenie

Kuchnia Avengers Mansion. Crystal zaczyna przepraszać za sytuację, jaka właśnie się rozgrywa na oczach będącego w głębokim szoku Jarvisa. Marilla chciała jedynie zrobić niespodziankę swojej pani, sprowadzając do zorganizowania kolacji kucharzy z Attilanu. Jarvis nie potrafi wypowiedzieć nawet jednego słowa, widząc chaos jaki zapanował w jego kuchni. Dopiero dzwonek do drzwi i słowa Crystal o przybyciu Taylor Madison, nakłaniają go do wypowiedzenia paru zdań. Oboje udają się przywitać gościa, a Marilla obiecuje zająć się wszystkim pod nieobecność Jarvisa, którego imię ponownie przekręca.

Tymczasem Vision, Black Widow, Hercules oraz Black Knight próbują porozmawiać ze Swordsmanem. Zapytują skąd się wziął i kim jest, skoro ich przyjaciel o tym samym pseudonimie zginął parę lat temu. Mężczyzna nie potrafi jednak skupić się na odpowiedzi, ponieważ w dalszym ciągu towarzyszy mu ból głowy, którego Avengers nie potrafią w naukowy sposób wyjaśnić. Vision ma pomysł, aby zaprezentować temu Swordsmanowi nagrania wyglądu Avengers z przeszłości ich Swordsmana. Na pierwszy ogień idzie poprzedni wygląd Visiona, którego ten Swordsman nie rozpoznaje, stwierdzając, że pamięta Visiona takim jakiego widzi tu i teraz. Następnie pokazują mu Mantis, której nie rozpoznaje, oraz Moondragon. Na jej widok mężczyzna wykrzykuje imię Mantis!

Przed jednym z budynków mieszkalnych w centrum Nowego Jorku mężczyzna całuje namiętnie kobietę. Błaga ją, by została z nim na noc. Okazuje się, iż jest to Sersi, która początkowo odmawia, mówiąc, że musi iść do wielu innych miejsc, spotkać się z innymi osobami. Dopiero gdy mężczyzna zaczyna całować ją namiętnie po szyi, zgadza się zostać trochę dłużej.

Avengers Mansion. Hercules i Black Knight zakładają garnitury i muszki. Po chwili kierują się na dół, aby przywitać gościa, którym jest Taylor Madison. Widok młodej i atrakcyjnej kobiety onieśmiela Herculesa. Po chwili przybywają równie pięknie i ubrane Crystal i Black Widow. Widok ten zapiera dech w piersiach Black Knighta.

Olimp. Hera obserwuje postępy swojego planu, którego pierwszym elementem jest doprowadzenie do zakochania się Herculesa w Taylor Madison. Jej rozmyślania przerywa Zeus, który jest wściekły, że ktoś złamał jego zakaz podróżowania na Ziemię. Hera obiecuje, że odkryje, kto dopuścił się tego przestępstwa.

Avengers spędzają wspólnie czas przed kolacją. Są w bardzo dobrych humorach. Po chwili Jarvis zaprasza zebranych na posiłek, który jest już gotowy. Gdy Black Knight oferuje swe ramię Crystal, by odprowadzić ją do stołu, pojawia się Sersi w krótkiej czerwonej sukience. Z zaskoczenia całuje Black Knighta, po czym mówi, iż mężczyzna wygląda bardzo przystojnie w garniturze. Zaskoczony mężczyzna zostaje zabrany przez Sersi w kierunku stołu, nim ten mógł cokolwiek powiedzieć do Crystal, której Vision ofiaruje swoje towarzystwo.

Kolacja pomału się rozkręca. Black Knight wykorzystuje chwilę by powiedzieć Sersi, że nie podobała mu się scena jaką przed chwilą odegrała. Kobieta stara się przekonać mężczyznę, iż zależy jej na nim i nie chciała zrobić przykrości Crystal. Następnie chwyta go za rękę i zapewnia, że wszystko z nią porządku. Całą scenę obserwowała Crystal. Gdy Black Widow podnosi kieliszek z winem aby wznieść toast za Avengers i to co zespół osiągnął przez ostatnie sześć miesięcy, pojawia się niespodziewany gość.

Tymczasem Marilla podąża za Lockjawem, który zmierza do pokoju, gdzie śpi Luna. Tam odkrywają kobietę imieniem Screener, która badała wnuczkę Magneto. Inhumans nie mieli czasu na reakcję, ponieważ kobieta zaatakowała ich umysły, wymazując jej obecność z ich pamięci. Po chwili mutantka raportuje do Fabiana Corteza, iż Luna jest zwykłym człowiekiem i powinna zostać szybko zlikwidowana. Po chwili kobieta przenosi się do bazy Acolytes. Marilla i Lockjaw odzyskują świadomość i po chwili wychodzą z sypialni Luny, pewni, że nic jej nie zagraża.

Tajemniczym gościem Avengers okazuje się być Watcher. Jak to ma w zwyczaju, patrzy na zgromadzonych swoim przeszywającym wzrokiem, nic nie mówiąc. Mściciele wiedzą, iż jego obecność oznacza zazwyczaj nadejście mrocznych czasów. Tak szybko jak się pojawił, tak szybko Watcher znika. Jednak nim zniknął pozostawił w ich umysłach ostrzeżenie.

W innym rejonie Nowego Jorku policjanci odnaleźli ciało mężczyzny. Jest to szósta ofiara tego samego sprawcy w ciągu sześciu miesięcy. Stróże prawa wiedzą, że muszą szybko pochwycić maniaka, którym równie dobrze może być kobieta jak i mężczyzna, nim zaatakuje ponownie.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #357

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.