Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #350

Avengers #350

Avengers #350

"Repercussions"

Postacie
Streszczenie

Prolog. Planeta Seti Tatola IV znajdująca się na obrzeżach Imperium Shi'Ar. W jednym z barów siedzi były dowódca floty imperialnej Kree i oczekuje na przybycie gości. Są nimi Hepzibah oraz Raza Longknife. Ma dla ich ofertę nie do odrzucenia. Chce by zabili Black Knighta za zabicie przywódcy Imperium Kree, Supreme Intelligence. Raza na początku mówi mu, że ziemianin sprawił przysługę Kree, ponieważ to on był odpowiedzialny za ludobójstwo Kree. Jednak jego rozmówca uważa to oczywiste kłamstwo propagandowe Shi'Ar. Aby nakłonić Hepzibah i Razę do wykonania zadania ma dwie oferty. Dla kobiety oferuje olbrzymią sumę pieniędzy, a dla mężczyzny coś czego poszukuje: wiadomość o miejscu przebywania jego syna. Na dowód pokazuje mu medalion, który Raza dał synowi, gdy go widział ostatni raz. Hepzibah nakłania przyjaciela do przyjęcia zlecenia. Koniec Prologu.

Avengers Mansion. Trwa spotkanie Professora X i Cyclopsa z Avengers oraz przedstawicielami zespołu X-Factor w postaci Quicksilvera i Val Cooper. Xavier informuje zebranych, iż po ostatniej konfrontacji z Magneto i pokonaniu jego oraz Acolytes, dochodzą słuchy o przeżyciu kilku z propagatorów idei tego mutanta. Są oni zdeterminowani by czcić pamięć ich zmarłego przywódcy. Może to skutkować zagrożeniem dla Luny, która jako zwykły człowiek, kala dobre imię Magneto. Crystal jest zaniepokojona całą sytuacją. Quicksilver przeprasza zgromadzonych i zabiera swoją żonę by porozmawiać o wielu sprawach na osobności. Tymczasem Xavier cieszy się na widok Binary, która doszła już do siebie po obrażeniach jakich doznała podczas ratowania Słońca. Gdy kobieta zaczyna mówić, iż powinien on dowiedzieć się wydarzeniach z udziałem Lilandry, ten odpowiada, że wyczuwa w jej myślach co się stało.

Starjammers próbują wydostać się z Imperium Shi'ar, aby odwiedzić Binary na Ziemi, o co zabiegali u Corasira Hepzibah oraz Raza. Po krótkim pościgu wszczętym przez siły Shi'Ar, udaje im się to.

Black Knight, który nie brał udziału w spotkaniu z Xavierem, walczy w Sali treningowej z robotami. Po zakończonym treningu odwiedzają go Thor i Hercules, którzy chcieli zapytać o jego nieobecność. Ten zbywa ich mówiąc, że go nie było, bo po prostu nie miał ochoty na spotkanie. Gdy wychodzi, przypadkiem jest świadkiem rozmowy Crystal z jej mężem. Przeprasza, że im przeszkodził, po czym oddala się z tego miejsca. Po dotarciu na dach bije się z myślami, czy czuje coś wobec Crystal, którą coraz bardziej lubi. Wie jednak, iż kobieta próbuje ratować swoje małżeństwo i nic z tego nie może wyjść. Rozmyślania przerywa mu Sersi, lewitująca w powietrzu. Widzi, iż przyjaciela coś dręczy i pyta, czy dalej przeżywa wydarzenia z ich kosmicznej podróży zakończonej zabiciem Supreme Intelligence. Black Knight nie zaprzecza i dodaje, że to przez niego Kapitan Ameryka wziął sobie urlop od bycia Mścicielem. Niespodziewanie Sersi całuje namiętnie przyjaciela w usta. Nim mogło dojść do czegoś więcej, nad ich głowami pojawia się statek transportowy ze Starjammers na pokładzie.

Po chwili dochodzi do spotkania Starjammers oraz bohaterów przebywających w siedzibie Avengers przy drobnym poczęstunku zorganizowanym przez Jarvisa. Jedynym nieobecnym spośród przybyłych kosmicznych piratów jest Raza. Okazuje się, iż mężczyzna namierzył właśnie swój cel, Black Knighta. Po chwili wahania przypomina sobie, że dzięki temu co zrobi, znów będzie mógł przytulić swojego syna. Atakuje z zaskoczenia Mściciela i dochodzi do walki na miecze. Raza tłumaczy, iż robi to nie z własnej woli, z polecenia Kree, aby Black Knight odpowiedział za śmierć Supreme Intelligence. Dzięki temu odzyska coś co utracił dawno temu. W tym momencie Avengers słyszą odgłosy walki i ruszają by sprawdzić co się dzieje.

Na jej nieszczęście pierwsza na miejsce przybywa Marilla z Luną, która przechodziła w pobliżu. Black Kinght nakazuje jej uciekać, jednak Raza chwyta ku przerażeniu kobiety Lunę. To jeszcze bardziej rozsierdza Black Knighta, który rusza ratować niewinne dziecko. Okazuje się, iż przeciwnik nie chciał zranić dziecka, a jedynie zmusić do błędu Whitmana. Raza odrzuca dziewczynkę do jej niani i równocześnie przebija mieczem Black Knighta, który rzucił się na niego w tym samym momencie. Bohater pada bez ruchu na podłogę.

Na miejsce walki przybyli przerażeni Avengers. Wściekły Hercules chwyta Razę za głowę i zaczyna dusić. Mówi przy tym, że za zabicie Mściciela czeka go ten sam los.

"The Butler Did It!"
Scenariusz: John Lewandowski
Rysunki: Kevin Kobasic

Postacie:
* Jarvis, Luna, Marilla, ludzie wypoczywający w parku.

Jarvis rozwiązuje sobie krzyżówkę, czekając by posiłek, który przygotowuje, ugotował się prawidłowo. Po przybyciu do jego królestwa Marilli z małą Luną, jego humor bardzo się pogorszył. Niania zaczyna próbować tego, co lokaj gotuje. Jej złośliwe komentarze doprowadzają do emocjonalnego wybuchu Jarvisa, który nigdy z tego nie słynął. W bardzo uprzejmych, ale dosadnych słowach mówi do niej co myśli o jej zachowaniu w jego kuchni. Kobieta jest zaskoczona, że ktoś do niej przemówił w ten sposób. Obraca się na pięcie i wychodzi z Luną oglądać bajki. Po pewnej chwili decyduje, iż powinny pójść na spacer. Widzący to Jarvis zbliża się by poprawić poduszki na sofie i niepostrzeżenie umieszcza na plecach Marilli kartkę z napisem "Królowa złośliwości". Kobieta zabiera dziewczynkę do parku, mając nadzieję, iż tam zaznają ciszy i spokoju.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #350

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.