Avalon » Serie komiksowe » Avengers » Avengers #348

Avengers #348

Avengers #348

"Familiar Connections"

Postacie
Streszczenie

Zaskoczeni Crystal i Black Knight widzą, jak Vision i Wanda całują się namiętnie. Okazuje się jednak, że to jest tylko trójwymiarowa prezentacja wspomnień Visiona, która ma być jednym ze sposobów odszukania w jego oprogramowaniu utraconej możliwości posiadania ludzkich uczuć. Vision mówi do przyjaciół, że niestety nie przynosi to jeszcze żadnych efektów. Crystal, kładąc dłoń na jego barku, zapewnia, że jeśli będzie potrzebował przyjaciela by porozmawiać, ona zawsze jest do dyspozycji.

Gdy kobieta wychodzi by odwiedzić Carol Danvers, Dane prosi Visiona aby jej nie skrzywdził, ponieważ ona w tej chwili poszukuje kogoś kto będzie dla niej wsparciem. Upatrzyła sobie właśnie jego. Vision dziękuje za radę i równocześnie pyta, czy słusznie wykrywa w głosie przyjaciela, że to jest coś więcej niż troska o Crystal. Ten odpowiada, że ona jest tylko jego przyjaciółką, po czym wychodzi rozdrażniony. Rozmyślania Visiona nad całą sytuacją przerywa Marilla, która informuje go, że przybył gość.

W jednym z nowojorskich barów Hercules i Black Knight rozmawiają o wydarzeniach ostatnich tygodni. Mają nadzieję, że Kapitan Ameryka w końcu zaakceptuje to, co zrobili Avengers z Supreme Intelligence i gdy powróci ze swojego urlopu, rany zespołu zaczną się zamykać. Nagle Hercules dostrzega kobietę wyglądającą jak Magdalene, która niedawno tak bardzo dała im się we znaki.

Tymczasem Crystal i Black Widow odwiedzają Carol Danvers w ambulatorium. Rozmawiają z nią przez chwilę o tym, jak się czuje i o samotności Visiona. Natasha prosi Crystal, by przyniosła Lunę w odwiedziny do Carol. Po jej wyjściu Carol pyta Natashy, czy ona ma w sobie to coś, co jest potrzebne do bycia w Avengers. W odpowiedzi słyszy, iż zarówno Kapitan Ameryka, jak i ona sama, wierzą w nią bez zastrzeżeń.

Gościem Visiona okazuje się być Laura Lipton, żona zmarłego Alexa Liptona, którego wzór fal mózgowych stanowił podstawę dla oprogramowania mózgu Visiona. Kobieta zdaje sobie sprawę, że Vision nie jest jej mężem, choć stanowi jego część. Po chwili informuje bohatera, że jej teść profesor Miles Lipton, umiera na raka. Nie zostało mu wiele czasu, dlatego poprosił ją by sprowadziła Visiona, by mógł pożegnać się z Alexem. Jednak Vision mówi jej, że Kapitan Ameryka właśnie wziął kilka dni wolnego i w związku z tym, że go zastępuje, ma dużo obowiązków do wypełnienia. Zapłakana kobieta zaczyna prosić o spełnienie ostatniego życzenia umierającego człowieka, który uratował mu życie. Przypadkowo rozmowę podsłuchała Crystal zmierzająca z córką do Carol. Mówi do Visiona, że musi spełnić prośbę kobiety, ponieważ tak zachowałby się każdy człowiek, o czym on powinien pamiętać, z czasów gdy miał uczucia.

W międzyczasie Hercules wybiega z baru w pościgu za Magdalene. Gdy w końcu ją dogania, okazuje się, iż jest to niejaka Marissa Darrow, która naprawdę wygląda jak wróg Avengers. Po krótkiej rozmowie z Herculesem i przybyłym na miejsce Black Knightem, kobieta odchodzi wyraźnie zdenerwowana zachowaniem mężczyzn. Hercules mówi do kolegi, że jego podejrzenia nie zostały obalone.

Vision w towarzystwie Crystal i Laury Lipton dociera do domu nad morzem, gdzie przebywa profesor Miles Lipton. Zastają go w jego laboratorium, gdzie odtwarza wszystkie filmy, jakie ma, z udziałem swojego zmarłego syna, Alexa. Ku zdziwieniu Laury mówi, iż chciałby jeszcze raz zobaczyć swojego syna przed śmiercią. W tym celu opracował specjalny program, który pozwoli na pewien czas przejąć kontrolę osobowości Alexa nad ciałem Visiona, która powinna znajdować się w umyśle bohatera. Mimo początkowej negatywnej opinii co do możliwości przeprowadzenia tego procesu, Vision zgadza się pod wpływem subtelnego nacisku Crystal. Umierający mężczyzna jest bardzo szczęśliwy.

Marissa Darrow wchodzi do swojego mieszkania, dalej niedowierzając w to, co przed chwilą ją spotkało. Gdy zapala światło, jej oczom ukazują się Proctor i Magdalene. Okazuje się, iż ta kobieta jest odpowiednikiem Magdalene z tej Ziemi. Proctor komentuje to krótko, iż niestety może istnieć tylko jedna z nich. Hercules i Black Knight dotarli właśnie pod drzwi mieszkania Marissy Darrow, ponieważ śledzili ją na żądanie Herculesa. Nagle słyszą przeraźliwy krzyk z wnętrza mieszkania. Gdy bohaterowie wdzierają się do środka, widzą jedynie ślady po wybuchu jakiejś energii. Muszą czym prędzej sprawdzić dokładnie całe to miejsce i ustalić, co się stało.

Vision poddaje się procesowi, który ma wydobyć osobowość Alexa na zewnątrz. Po chwili wygląda na to, iż eksperyment się udał. Alex, w ciele Visiona, wita się czule z ojcem, po czym go przytula. Spędza z nim ostatnie godziny jakie mu zostały i trzyma go za rękę, gdy ten umiera we własnym łóżku szczęśliwy, że spotkał się ze swoim synem. Następnie Alex wychodzi do siedzącej na plaży Laury, by przytulić się do niej i wyznać jej miłość. Para całuje się. Jednak po chwili kobieta orientuje się, iż Vision ponownie przejął kontrolę nad swoim ciałem. Kobieta dziękuje bohaterowi za to, co zrobił dzisiejszego wieczora dla niej i jej teścia, który bardzo go kochał.

Po pewnym czasie do stojącego na plaży Visiona podchodzi Crystal. Pyta go czy ma rację, iż program profesora nie zadziałał i Vision, dzięki przestudiowaniu filmów o Alexie, podszył się pod niego. W ten sposób chciał sprawić, aby starszy, umierający mężczyzna nie umarł rozczarowany i bez syna u swego boku. Kobieta mówi mu również, że to oznacza, iż troszczył się o profesora i Laurę. Wyczuł ich ból i wyciągnął pomocną dłoń, by go uśmierzyć. Po policzku stojącego plecami do niej Visiona spływa łza. Po chwili bohater mówi do Crystal, iż pora wracać do domu, gdyż wstał nowy dzień.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers #348

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.