Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #605

Fantastic Four #605

Fantastic Four #605

"End of Line"

Postacie
Zapowiedź

• Tysiąc lat w przyszłości, kim jest Fantastyczna Czwórka?
• Dlaczego nie ma już żadnych przestępców?
• I gdzie podziali się wszyscy bohaterowie?

Streszczenie

Nathaniel stwierdza, że ze spokojem może zabrać swego syna tam, gdzie ten chce, dodaje jednak, że aby przeprowadzić zaplanowane obserwacje, będą potrzebowali odpowiedniej platformy, którą właśnie buduje. Ostrzega, że to, co planuje, może skomplikować jego związki z innymi i pyta, czy Reed jest pewien, że chce to zrobić. Ten potwierdza, wyjaśniając, że musi wiedzieć. Nathaniel zgadza się więc i, stwierdzając, że będzie to jego pierwsza podróż, od kiedy Franklin zmienił przyszłość, razem z synem wyrusza do Nowego Jorku w roku 3012.

Tam, Reed wysyła zmodyfikowanego Herbota, by zebrać informacje o świecie, w którym się znaleźli, po czym każe ojcu udać się na północ – do Budynków Baxtera. Nagle ścianę jednej z budowli rozrywa eksplozja, przez którą próbuje się wydostać oddział Skrullów – jak się okazuje, niewolników Kree, których Imperium liczy sobie w tych czasach zaledwie tuzin światów, i przeciwników sojuszu Ziemian – którzy zamieszkują liczne planety poza swą ojczystą – z Shi'ar i Badoon. Kosmitów powstrzymują członkowie Fantastic Four – Firelord, nowa Spider-Woman oraz Franklin Richards, jeden z dwóch herosów, który działał w zespole nieprzerwanie od tysiąca lat. Drugi stały członek właśnie się pojawia na drodze Skrullów – i jest to Ben Grimm, który przez ostatnie tysiąclecie wyhodował sobie bródkę. Gdy Nathaniel zauważa, że jego syn nie jest zdziwiony tym faktem, Reed oznajmia, że miał swoje podejrzenia co do serum, które wręczyli Thingowi jego uczniowie – co prawda pozwala mu ono raz na rok zmieniać się na tydzień w człowieka, jednak ten jeden tydzień to jedyny okres, podczas którego Ben się starzeje. Postanawia, że muszą wyruszyć dalej.

Terytoria Nowego Jorku, rok 4012. Przed olbrzymim zgromadzeniem staje podstarzały już nieco Thing, który wyjaśnia, że od dwóch tysięcy lat tylko dwóch ludzi przemawiało podczas takich okazji – jednym z nich był Franklin Richards, który – w końcu – został wezwany, by żyć wśród bogów. Drugim człowiekiem był jego ojciec Reed, dzięki któremu to wszystko stało się w ogóle możliwe. Ben retorycznie pyta, co może powiedzieć zebranym zwykły facet z Yancy Street – nie będzie ich zapewniał, że wszystko jest możliwe, bo już to wiedzą. Nie każe im zmieniać świata, bo i tak to czynią. Jedyne, o czym może pomyśleć, to fakt, by cieszyli się życiem i nigdy nie zapomnieli, czemu ratują świat – inaczej wszystko to, co najważniejsze, przeleci im między palcami. To powiedziawszy, gratuluje absolwentom Future Foundation rocznika 4012. Usłyszawszy to, Reed postanawia, że muszą wyruszyć dalej.

Prefektura Nowojorska, rok 5012. Thing siedzi w ogrodzie, narzekając na to, że wszyscy uważają go za szaleńca. Nie rozumieją po prostu, jak to jest żyć tak długo, jak on. Teraz, na przykład, całe pożywienie to jakieś super-przetworzone gluty. Stwierdza jednak, że przynajmniej wciąż ma swoich słuchaczy – statuy pozostałych trzech założycieli Fantastic Four. Postanawia, że jeszcze sobie trochę przy nich posiedzi. Kto wie, może wkrótce wróci Franklin?

Maleńka Sfera, rok 6012. Franklin żegna zmarłego wujka Bena. Widząc to, Reed w końcu uznaje, że pora wrócić do domu.

Baxter Building, teraźniejszość. Reed zapewnia ojca, że wszystko jest w porządku. Udaje się do kuchni, skąd z lodówki bierze dwie butelki piwa, po czym przysiada się do oglądających walkę bokserską Bena i Bentley'a. Podając jedną z butelek przyjacielowi, Richards pyta, czy pokazywanie czegoś takiego klonowi Wizarda to dobry pomysł, Grimm przyznaje więc, że tylko wtedy, jeśli "ten zły" wygra. Po chwili upewnia się, że Fantastic nie musi uratować świata ani wybudować jakiegoś genialnego urządzenia, a gdy ten zaprzecza, Ben oświadcza, że też tęsknił za przyjacielem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #605 Fantastic Four #605 Fantastic Four #605 Fantastic Four #605 Fantastic Four #605 Fantastic Four #605 Fantastic Four #605 Fantastic Four #605 Fantastic Four #605

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.