Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 5 » The Punisher vol. 5 #10

The Punisher vol. 5 #10

The Punisher vol. 5 #10

"The Omega Effect" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• "The Omega Effect" - Część Druga. Gościnnie: Spider-Man i Daredevil.
• Zmuszony do współpracy z dwoma krzykliwie ubranymi Mścicielami, Punisher przyrzeka jedną rzecz: "Nie ufaj nikomu... Atakuj wszystkich".

Streszczenie

Spider-Man i Daredevil przy pomocy technologii FF wydostają informację z Omega Drive. Dodatkowo Spider przygotowuje urządzenie, które będzie w stanie zniszczyć coś wykonanego z Unstable Molecules. Następnie razem zaczynają przemierzać miasto w kierunku miejsca spotkania. Po drodze dyskutują nad sensem współpracy z kimś tak nieobliczalnym, jak Punisher. Daredevil uważa, że może go kontrolować. Dzięki niemu będą w stanie zniszczyć urządzenie na oczach wszystkich zainteresowanych i to przeżyć. Po drodze muszą zrobić sobie przymusowy postój, ponieważ musza odebrać poród kobiety, która utknęła w korku.

Kiedy docierają na miejsce Frank i Rachel już na nich czekają. Matt ma dla Punishera listę celów, które muszą wziąć w tym udział. Ten w odpowiedzi ponawia propozycję, aby po prostu wziął urządzenie i wykorzystał je po swojemu. Wywołuje to kolejną kłótnię z Parkerem. Daredevil kategorycznie odmawia, co kończy dyskusję. Trzeba brać się do roboty. Kiedy Frank siedzi jeszcze nad listą, Matt próbuje porozmawiać z Rachel. Ta jednak pozostaje niewzruszona w swojej chęci zemsty.

Później dzielą się na dwa zespoły, które odwiedzają każdą z kryminalnych organizacji. Wszędzie zostawiają wiadomość, aby przybyć o 3 na Grand Central. W Exchange Daredevil ma małe problemy, ponieważ Alves nie chce zostawić tutaj nikogo przy życiu. To oni odpowiadają za śmierć jej bliskich. Ostatecznie Matt uspokaja ją i pozwalają posłańcowi uciec.

O wpół do drugiej bohaterowie obserwują okolicę z dachu dworca. Kiedy Frank wypatruje wroga, każe wszystkim wejść do środka. W środku Castle ustawia wszystkich w optymalnych pozycjach do obrony. Przy okazji Spider ponownie porusza kwestię, czy można ufać Punisherowi. Po chwili dworzec wypełnia się żołnierzami wrogich organizacji. Matt wygłasza przemówienie do wszystkich. Każe im upewnić się, że urządzenie jest prawdziwe. Chce je zniszczyć, ale Rachel uderza go od tyłu i bohater spada na ziemię. Alves podnosi Omega Drive, a złoczyńcy rzucają się na Daredevila.

Autor: Spell

Galeria numeru

The Punisher vol. 5 #10 The Punisher vol. 5 #10 The Punisher vol. 5 #10 The Punisher vol. 5 #10 The Punisher vol. 5 #10 The Punisher vol. 5 #10 The Punisher vol. 5 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.