Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #684

Amazing Spider-Man #684

Amazing Spider-Man #684

"Ends Of The Earth" - Part Three

Postacie
Zapowiedź

• Spider-Man trafia na Środkowy Wschód, by zmierzyć się z Sandmanem.
• Czy uda mu się go pokonać, gdy Sandman kontroluje Saharę?
• Gościnnie: Black Widow i Silver Sable.

Streszczenie

Hiszpania. Tajemnicza postać w stroju zapewniającym niewidzialność pomaga Black Widow wydostać się z rozbitego Quinjeta. Przy okazji zakłada na nim ładunki wybuchowe, gdyż, jak mówi, Spider-Manowi bardzo przyda się teraz coś, co odwróci uwagę jego przeciwników.

Plaża. Mysterio proponuje zabić Avengerów. Ock ma wobec nich jednak inne plany. Każe swoim ludziom ich zebrać. Chce zabić jedynie Pająka. Nagle okolicą wstrząsa wybuch. Octavius dekoncentruje się na chwilę i traci kontrolę nad strojem Spider-Mana. Spider-Man znika.

Dock Ock nie ma zamiaru go szukać. Pakuje Avengerów na pokład swojego statku i znika pod wodą. Okazuje się, że Widow i Spidera uratowała Silver Sable, która śledziła ich od szczytu G8.

Natasha i Peter wsiadają na statek Symkarianki. Peter zaczyna zdejmować swój strój, gdy nagle słyszy głos w komunikatorze. Okazuje się, że cały Horizon Labs przeniósł się na pływający na międzynarodowych wodach statek i Max Modell oferuje Spiderowi pomoc swoją i swoich ludzi.

W tym czasie Octopus dostaje poparcie rządów świata na realizację swojego planu stworzenia sztucznej warstwy ozonowej. Chce, aby każdy z jego ludzi dostał czystą kartotekę i pokaźna sumkę na konto, a także żeby zbudowano akademię nauk jego imienia. Pokazuje liderom świata mapę z zaznaczoną m.in. swoją fabryką produkującą satelity. Od świata chce, aby przeprogramowali swoje bojowe rakiety i żeby to one wyniosły na orbity jego twory.

Obecny na spotkaniu minister rządu Symkarii przekazuje obraz do samolotu Silver Sable. Natasha rozpoznaje na mapie miejsce gdzie mieści się fabryka Octaviusa. Sablinowa kieruje swoją maszynę na Saharę. Spider-Man ma kilka godzin, by opracować nowy plan pokonania Sinister Six. Domyśla się, że zastaną tam Sandmana. Sajami, Max i Grady pomagają Peterowi stworzyć broń, która ma go pokonać.

Kilka godzin później bohaterowie docierają do celu. Zastają tam zautomatyzowaną fabrykę produkującą satelity. Jak się jednak okazuje, są one puste w środku. Trójka bohaterów próbuje uciec z budynku, ale na drodze do statku staje im Sandman.

Spider-Man jest przygotowany na tę walkę. Ma teorię, iż wszystko czym jest Sandman - cały jego umysł, jego dusza jest w jednym ziarenku piasku i właśnie to muszą znaleźć, by go pokonać. Spidey rozprowadza radioaktywny środek, który przykleja się do ziarnka Sandmana potwierdzając tym samym teorię Parkera. Sandman walczy, mając do dyspozycji największą pustynię świata i jet niebezpieczny. Ale trójka bohaterów uaktywnia swoje telefony, które przekazują na częstotliwości fal mózgowych Bakera obrazy wprost do jego świadomości. Dzięki temu Sandman traci kontrolę nad formą, którą tworzy, zmieniając się w kształty z telefonów. Wściekły próbuje zniwelować ten efekt, ale wtedy Spider przesyła mu imię Keemia. Emocjonalna reakcja Bakera przywołuje jego "ja" - ziarnko, bliżej powierzchni i wtedy Pająk chwyta je w sieć. Kolejny pionek Octopusa, po Electro, został wyeliminowany.

W tym czasie Octavius przekazuje mieszkańcom planety jeszcze jedną prośbę - prosi ich o pomoc w schwytaniu terrorysty, który próbuje zniweczyć jego dzieło ocalenia świata. Spider-Man musi zostać schwytany!

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #684 Amazing Spider-Man #684 Amazing Spider-Man #684 Amazing Spider-Man #684 Amazing Spider-Man #684 Amazing Spider-Man #684 Amazing Spider-Man #684

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.