Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #683

Amazing Spider-Man #683

Amazing Spider-Man #683

"Ends of the Earth" Part Two: "Earth’s Mightiest"

Postacie
Zapowiedź

Świat może ugiąć się i ulec żądaniom Doktora Octopusa... ale nie Spider-Man i Avengers!

Streszczenie

Doctor Octopus wysyła członków swojej Sinister Six po trzy ostatnie elementy układanki, która ma dać mu władzę nad światem - zbroję Iron Mana z przyszłości, niedokończony projekt Leadera i kieł Jormungardra.

Nadzwyczajne zebranie grupy G8. Rzym. Najwięksi przywódcy państw świat i najlepsi naukowcy debatują nad pomyłem Octaviusa. Stephen Hawking przyznaje, iż plan Doc Ocka ma sens i jego satelity będą w stanie ochronić Ziemie przed szkodliwym promieniowaniem słońca.

Na spotkanie przybywają Spider-Man, Captain America i Thor. Już od progu Pająk tłumaczy, iż nie wolno ufać Doctorowi Octopusowi. Al Gore próbuje przerwać Spiderowi, ale ten w odpowiedzi powala go ciosem, a następnie demaskuje go jako Chameleona. Jak tłumaczy szeptem Kapitanowi wiedział, że to Kameleon, dzięki hełmowi swojego nowego stroju, który działa niczym zmysł Daredevila i ma system audio, pozwalający wykryć specyficzny rytm serca Dmitria.

Chwilę później na ekranach monitorów pojawia się Ock. Jak mówi, przez Spider-Mana, będzie musiał udzielić wszystkim stosownej lekcji.

Na orbicie Iron Man przyjmuje wiadomość od Parkera, że Octopus przyjął przynętę. Stark ma zamiar zlokalizować ukryte satelity złoczyńcy. Coś jednak idzie nie po ich myśli.

Ziemia. Horizon Labs. Obserwujący wszystko na monitorach członkowie laboratorium próbują podpowiedzieć herosom, że satelity powstały z ich stacji kosmicznej. Nagle Horizon Labs traci zasilanie. Okazuje się, że odłączył je burmistrz Jameson.

Iron Man raportuje Spiderowi, iż urządzenia Octopusa są tak dobre, że nie może ich namierzyć. Okazuje się, że tym razem, Octavius nastawił działanie swoich kosmicznych soczewek, nie na nagrzanie planety, ale na filtrowanie szkodliwego promieniowania słońca.

Chwilę później Octopus pojawia się na ekranach monitorów. Daje liderom 24 godziny na akceptacje jego pomysłu o stworzeniu ochronnej bariery, albo znów nagrzeje Ziemię. Żąda także wypuszczenia Chamelona, co o dziwo zostaje spełnione.

Spider-Man umieścił nadajnik na Kameleonie. Avengers podążają za nim. Ale Doc Ock to przewidział i skierował Smerdyakova z dala od bazy. Teraz Sinster Six szykuje się do bitwy.

Zaczyna się bitwa między Siniter Six a Avengers w składzie: Spidey, Cap, Thor, Black Widow, Red Hulk, Hawkeye, Iron man, Spider-Woman. Pająk i Octavius walczą jak generałowie kontrując swoje ruchy. Electro strąca Quinjeta z Natashą, powala Spider-Woman i Hawkeye'a, ale neutralizuje go Thor. Jego z kolei obezwładnia Rhino, dzięki swojemu nowemu rogowi wykonanemu z kła Jormungardra. Następnie Octopus pokonuje Iron Mana wykorzystując do tego celu skradzioną technologię samego Starka z roku 2020. Sandman obezwładnia Rogersa i rzuca go do wody. Zanim Kapitan wstaje Baker rzuca koło niego kolejny wynalazek Doktora i heros zostaje zamrożony w bryle lodu. Rulk atakuje statek Sinister Six, ale tam Chameleon odpala skradzione działo Leadera - zagłuszacz alfa/gamma, który powala czerwonego giganta.

Spider-Man nie poddaje się. Wierzy, że pokonując Octopusa przechyli szalę zwycięstwa. Próbuje przejąc kontrolę nad mackami Otto, ale ten jest na to przygotowany. Sam przejmuje sterowanie nad nowym strojem Spidera i zmusza go do uklęknięcia przed nim. Sinister Six wygrywa bitwę!

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #683 Amazing Spider-Man #683 Amazing Spider-Man #683 Amazing Spider-Man #683 Amazing Spider-Man #683 Amazing Spider-Man #683 Amazing Spider-Man #683 Amazing Spider-Man #683

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.