Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #4

Scarlet Spider vol. 2 #4

Scarlet Spider vol. 2 #4

"Whoever Finds Me... Will Kill Me!"

Postacie
Zapowiedź

• Mroczna przeszłość Kaina wraca, by się o niego upomnieć.
• Gildia Zabójców przybywa do Houston po głowę Scarlet Spidera.

Streszczenie

Lata temu. W hotelu w Detroit Kaine stoi nad swoim najnowszym celem, gdy zostaje otoczony przez członków Gildii Zabójców. Jeden z nich – ten, który lata później spotka go w Houston – wyświetla komunikat od Bella Donny, dowódczyni Gildii. Oświadcza ona, że klon zabijał na terenie należącym do niej, będzie więc musiał zapłacić "podatek". Kaine jednak każe jej iść do diabła.

Teraz. Następnego dnia po tym, jak został odkryty, Kaine zostaje zaatakowany przez elitarną jednostkę Gildii. Gdy rzuca się na niego nieumarły ninja Hand, klon Spider-Mana używa go jako żywej tarczy, zasłaniając się nim przed kulami innego zabójcy. Tymczasem Wally, wraz z nieprzekonanym do tego Donaldem, zakrada się do posiadłości Terrence'a Mitchella, jednego z bogatszych mieszkańców miasta, jeśli nie stanu. Wewnątrz, widząc sprawcę śmierci swojej rodziny, gospodarz każe towarzyszącemu mu szturmowcowi Gildii zabić doktora. Annabelle tymczasem oprowadza zachwyconą widokami Aracely po galerii handlowej, próbując dowiedzieć się więcej na temat dziewczyny – ta jednak nie pamięta niczego ze swego starego życia, nawet swoje imię zna tylko dlatego, że tak nazwał ją mężczyzna, który próbował ją zabić. Gdy kelnerka stwierdza, że nie ma pojęcia, co tu robi i zastanawia się, gdzie jest Kaine, Aracely odpiera – po angielsku – że wyczuwa, jak walczy gdzieś na szczycie budynku.

Klon tymczasem zrzuca ninję z dachu, po czym sam ląduje na pociągu jadącym prze miasto. Tam jednak chwilę później zjawia się inny zabójca, który zaczyna ostrzeliwać antyherosa. Gdy Kaine go rozbraja, Smithy ujawnia, że potrafi przyteleportować dla siebie jakąkolwiek broń, przeciwnik nie ma więc szans. Kaine miażdży więc kości obu jego dłoni, po chwili jednak zostaje zepchnięty z pociągu prosto do sadzawki, gdzie czeka mała dziewczynka. Zostaje zaatakowany przez kolejnego, super-szybkiego zabójcę, Harvestera, a po chwili dziewczynka wpada w szał i zaczyna rzucać nim po okolicy. Gdy na miejscu zjawia się Smithy z ninją Hand, Kaine uruchamia kamuflaż w swoim kostiumie, ponownie zabijając ninję i odcinając nogę pędzącego na niego speedstera. Owija stopy dziewczynki, Flower, pajęczyną, tak, że szarżując, przewraca się ona i traci przytomność. Gdy Smithy grozi, że Gildia nigdy nie zaprzestanie na niego ataków, Kaine każe sobie wręczyć jego telefon, po czym dzwoni do Bella Donny. Składa jej propozycję – jeśli unieważni zlecenie na głowy jego i doktora, on wykona dla niej jedną, wybraną przez nią robotę, a ta, po chwili namysłu, zgadza się. W rezydencji Terrence'a Mitchella Donald wyjaśnia, że nie mógł pomóc jego rodzinie – jego żona i córka zmarły, nim do nich dotarł. Zapewnia, że śmierć każdego z jego pacjentów pozostawia na nim piętno, wie jednak, że nie może cofnąć czasu. Stwierdza, że zabicie go nie przywróci im życia i stwierdza, że tak on, jak i Mitchell, będą musieli znaleźć inny sposób na zaakceptowanie ich śmierci. Gdy wdowiec zaczyna płakać, zabójca znika.

Jakiś czas później, pokój hotelowy Kaine'a. Gdy Annabelle sprawdza, jakie języki zna Aracely, klon Spider-Mana wchodzi do środka i z marszu udaje się do łazienki. Tam spogląda na swoje zakrwawione ciało i stwierdza, że choć jego blizny zniknęły, nadal jest tym samym człowiekiem – zabójcą. Gdy przed oczami stają mu wszyscy ci, których zabił, zaczyna wymiotować. Tymczasem w telewizji zaprezentowane zostaje pierwsze nagranie nowego superherosa w Houston, ratującego kobietę przez niedoszłym złodziejem. Ku zaskoczeniu Annabelle, Aracely oświadcza, że to Kaine...

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #4 Scarlet Spider vol. 2 #4 Scarlet Spider vol. 2 #4 Scarlet Spider vol. 2 #4 Scarlet Spider vol. 2 #4 Scarlet Spider vol. 2 #4 Scarlet Spider vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.