Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #9

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #9

Postacie
Zapowiedź

• Miles na oku policji.
• Prowler kontra Scorpion!
• Czy sekret nowego Spider-Mana ujrzy światło dzienne?

Cytat

Kapitan Quaid: "I'm Captain Frank Quaid. I worked with the original Spider-Man."
(...)
Miles: "How did that work exactly?"
Kapitan Quaid: "Same as this except he hit puberty first."
Miles: "I hit puberty."
Kapitan Quaid, pod nosem: "This morning."

Streszczenie

Kapitan Quaid chce wiedzieć, kim jest chłopak w stroju Spider-Mana. Nie pozwala jednak innym policjantom ściągnąć Milesowi maski. Chłopiec przez moment myśli, że to znaczy, że kapitan jest po jego stronie, ale ten tłumaczy mu, że nie chce zostać pozwanym za naruszenie jego obywatelskich praw. Quaid chce wiedzieć, czy chłopak ma zamiar mieszać się w nie swoje sprawy, na co Miles odpiera, że będzie starał się pomagać przy każdej okazji.

To nie jest odpowiedź, jakiej oczekiwał kapitan. Policjant radzi chłopcu, by wracał bo domu, bo jutro ma szkołę. Kiedy Miles próbuje go przekonać, że wie co robi, Quaid zmienia zdanie i każe swoim ludziom zdjąć mu maskę. To wreszcie przekonuje chłopaka, że czas się zmywać.

Magazyn Tinkerera. Prowler wkrada się, by poczęstować się gadżetami. Czeka tam już na niego Scorpion ze swoimi ludźmi. Po krótkiej wymianie nieuprzejmości rozpoczyna się bijatyka. O ile za pomocą sprzętu Tinkerera Prowler nie ma problemów z załatwieniem ludzi Scorpiona, o tyle sam zbir jest odporny na wszystko, czym Prowler go częstuje. Wreszcie, przestraszony Aaron decyduje się uciec.

Brooklyn Visions Academy. Woźny sprawdza, czy wszyscy uczniowie są w swoich pokojach, zanim ogłosi ciszę nocną. Pyta o Milesa, a kiedy Judge odpowiada, że nie widział go już kilka godzin, zaczyna się zastanawiać. Ganke próbuje przekonać go, że jego przyjaciel jest w łazience, więc woźny idzie sprawdzić. Nie odnajduje tam chłopca, wraca więc do pokoju, gdzie jakby nigdy nic jest już Miles – w piżamie i gotowy do spania. Woźny węszy podstęp i daje chłopcu pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.

Kiedy zamykają się drzwi, Judge chce wiedzieć, co się dzieje. Żeby ich kryć, musi wiedzieć, co jest grane. Miles i Ganke mało przekonująco stwierdzają, że nic nie jest na rzeczy i tym razem Judge nie ciśnie dalej.

Chłopcy leżą w swoich łóżkach. Ganke wysyła przyjacielowi wiadomość na telefon. Komplementuje to, jak załatwił Ringera. Miles odpowiada, że chociaż było to fajne, wolałby nie musieć z tego powodu kłamać.

Kilka godzin później. Miles nadal nie śpi. Jego telefon po raz kolejny się odzywa. Tym razem to wiadomość od jego wuja. Chce się spotkać za godzinę na dachu pobliskiego hotelu. Jeśli Miles zrobi mu jedna przysługę, da mu spokój na zawsze.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #9 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #9 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #9 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #9 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #9 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #9 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.